Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egészséges mopsz? A...

Van egészséges mopsz? A lányom van oda meg vissza egy mopszért, de én el nem tudom képzelni, hogy azzal a fejszerkezettel normálisan lehet élni.

Figyelt kérdés

Elnézést kérek a mopszosoktól, de nekem ez a véleményem.

Egyébiránt mennyibe kerül egy kiskutya, aki nem szapis?


2017. nov. 4. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát jogos az aggodalmad. Nyilván egy tenyésztős mopsznál azért kisebb az esélye a betegségeknek, de még így is elég érzékeny, beteges fajta. Szemproblémák, bőrproblémák jellemzőek rá. Normálisan valóban nem tud élni, mivel nem kap normálisan levegőt, nem bírja a meleget, de hideget sem.

120-200 ezer között mozog az ára kb.

2017. nov. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Én is hasonló dolgokon gondolkoztam múltkor, kedves kérdező. :D
2017. nov. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván egy tenyésztőtől vásárolt mopsz legalább jó környezetből, örökletes betegségektől mentesen érkezik, de a nyomott orrú fajtáknak az élete ettől függetlenül nem könnyű.

Nem kapnak rendesen levegőt, és valóban könnyen megbetegednek, érzékeny a szemük, bőrük, problémás a légzésük. Egyszóval félre kell tenni orvosra is.

2017. nov. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Asszem nem lesz mopsz, egyenlőre ossza be a pitbullt. :)
2017. nov. 4. 19:05
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Nincs. A Mopsz egy genetikai zsákutca.
2017. nov. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy olyan kutyafajta amelynél az állatorvosok is azt ajánlják, hogy meg se próbáljon természetes úton elleni, hanem egyből császármetszés az hogyan lehet "egészséges"? Szinte az összes oldal ahol ezzel foglalkoznak azt írja, hogy meg sem érdemes velük próbálni.
2017. nov. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
150 ezres mopszot ismerek, nem horkol, nem liheg tök normális. De nekem is nagyon durva hogy mennyire nincs orra, kis tepsifejű. :D
2017. nov. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Én pedig Ch Mopszot láttam aki majdnem megfulladt a kiállítás közepén.
2017. nov. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!