Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet ránevelni 6...

Hogyan lehet ránevelni 6 hónapos kutyát, h panelben vonyitás nélkul maradjon egyedul naponta 8-9 órát?

Figyelt kérdés
Hetvegen itthon vagyunk , csak hètköznap gondoltam. Mi erre a technika?

2017. nov. 5. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
8%

Két megoldás is van:

1. Panelban nem kell kutyát tartani, azt társasháznak építették, nem kutyaháznak vagy kutyamenhelynek.

2. Kertes házban addig a kinti szabad életre kell szoktatni. A szüleimnél is nagyszerűen érezte magát a házőrző kutya szabadon az udvaron.


Azért írtam ezt mert a mi társasházunkban is hónapokig vonyított egész éjjel és nappal egy kutya valakinél. Kiderült hogy a gazdája éjjel vele is van és az úgynevezett tartós kialvatlanság súlyos tünetei voltak a gazdáján felfedezhetők, viccesen fogalmazva elzombisodott.

[link]

Ahogy a szomszédok is. Arról nem is beszélve hogy a szenvedő kutya hangja zavarta jó néhány még élő lakó lelki világát is. Meg az is hogy néhány ember hogy lehet ennyire érzéketlen az állatokkal hogy börtöncellába zárja.

2017. nov. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Első hülyeséget ír. Nem az a baj, hogy lakásban van. Kérdező, nézz utána a szeparációs szorongásnak. A probléma kezelhető, rengeteg olvasnivalót találsz a neten ezzel kapcsolatban.
2017. nov. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ebben a cikkbe sok hasznos infot találsz:


[link]

2017. nov. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%

Az 1-es válaszoló lepontozásával nem őt minősítettétek ám hanem a társadalom kutyatartáshoz és társasházi együttéléshez történő hozzáállását fejeztétek ki.

Az sem semmi hogy még tanácsot is adnak arra hogyan lehet panelban kutyát tartani. Az nem merült fel hogy úri, civilizált helyen szobában nem tartanak kutyát? Például a Dallas c. sorozat elitjét látta valaki kutyát cirógatni mint ha gyereke lenne? Az egy dolog hogy lehet látni akár tanárnőnél is olyan esetet hogy bűzlik a lakása a kutyától, az ágya meg tele van kutyaszőrrel. Keressetek rá itt a gyakorin olyan kérdésekre amikor egy férfi azt írta ki hogy megismerkedett egy lámmyal, de kutyát tart a szobájában és büdös a szobája és az ágya, meg kutyaszőrös, ezért ott fogja a lányt hagyni. Persze ez sem számít semmit, hisz minek annak a nőnek társ hisz ott a kutya.

Gyerekkorban oké a kutya egy kertes házban, hisz jókat tud vele játszani. De felnőtt korban ha egy lakótelepi kutyafuttatóban azt nézi a társadalom bizonyos rétege hogyan szarik a kutyája... Azért így nem lesz ám az országból kultúrált nyugat, nem baj?

Amúgy felőlem tartsatok többször ennyit, ennek az országnak már úgyis mindegy. A kétfarkú kutyapárt valószínű még kutyagondozási segélyt is utal a kutyás ál-kismamáknak. Ezek után még van aki olyan kérdést ír ki hogy miért csak összeszerelő üzemeket telepítenek ide az országba, alulfizetve őket. Na vajon miért?

2017. nov. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első és utolsó 67%-os válaszoló!

Kínos lehet, ha neked a kutyatartás abban merül ki, hogy nézed ahogy szarik. :) Elég perverz, de persze mindenkit más elégít ki.

Én mondjuk nagyokat sétálok, kirándulok, sportolok a kutyáimmal, itthon pedig együtt pihenünk, elképesztően jót tesz az idegrendszeremnek, mellettük vagyok igazán boldog. 2 kutyát is tartok panelban, napi 4 óra mozgással, nem tudom szerinted egy kerti kutyával hol foglalkoznak napi 4 órát? Vagy az elvan az udvaron és szórakoztassa magát? Te se gondolod hogy akkora vétek egy boldog háztartásban élni ahol a kutya is családtag? Borzalmasan frusztrált lehetsz, de komolyan.

Mellesleg nyugatabbra, a fejlettebb országokban pont, hogy egyre több joga van a kutyásoknak és a kutyáknak is, egyre több helyre bemehetnek a gazdival, étterembe, kávézóba, boltokba, egyre több helyen lehet elengedni őket, és mi is erre tartunk úgyhogy rettegj. :)

2017. nov. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4%
# 5: Nem rettegek és felőlem akár minden ember tartozéka lehet egy kutya. De azért elgondolkoztató hogy a rendszerváltás előtt még nem volt az ország kutyamániás. Például a lakótelepünkön egy kutya sem volt. Hanem az volt a természetes hogy az emberek a párjukkal vagy gyerekeikkel sétálnak és beszélgetnek. Vagy abban gyönyörködtek ahogy a kislányuk boldogan tekeri a kisbiciklit a játszótéren. Néhány ismerősöm hívta fel a figyelmem a kutyatartás elterjedésére. És valóban vakarom a fejem mikor azt látom hogy az embereknek kutya lett a családtagjuk és nem pedig emberi családtagok. Vagy akkor is vakarom a fejem ha hajnalban egyik kutyamániás a lakótelepen tele torokkal üvöltözik a kutyájával mindenféle trágár szavakat. Vagy ha még üti is akkor az ablakból úgy lecseszem hogy azt ide ki sem írom mert nyomdafestéket nem tűr. Mivel mikor én gyerek voltam, nekem kedves játszótársam volt a kutya és nem ütni való állat és nem is ordibáltam vele. Vagy akkor is vakarom a fejem ha azt látom hogy valaki három kutyát is vezet, de a gazdájuknak láthatóan minden foga rossz. Vagyis a három kutya tartási költsége az első, nem a kirohadó fogai. Persze nem irritálna így a kutyamánia ha német színvonalú lenne a gazdaságunk, hisz akkor azt mondanám hogy ezt is megengedhetjük magunknak, miért ne. De egy élhetetlen országban amit folyamatosan hagynak itt az emberek? Ítt először Németországot kéne létrehozni, nem? Vagy Svájcot, havi egymillió Ft-os minimálbérrel és makulátlan egészségi állapotú lakossággal. De kirohadt fogú ember magyar bérrel ha kutyát tart? Azért így nem kompatibilis a dolog teljesen.
2017. nov. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, ilyenek is vannak. Magam is elítélem és részben egyetértek. De miért általánosítasz? Miért mondod hogy mindenki rossz? Párom is van, gyereket is tervezünk. A kutyák által remek baráti társaságunk alakult, akikkel rendszeresen kirándulunk, de vannak kutya nélküli programok is. Ez miért olyan rossz? Igen, panelban vagyunk. A kutyák nappal csendben vannak megfelelően lefáradva, a parkon kívül pórázon sétálunk (a park nem egy fél méteres futtató hanem 4 hektár), a kakit összeszedjük, és törekszünk arra hogy soha senkit se zavarjunk. Szerinted ez viszont gusztustalan és természetellenes dolog. Nem igazán értem.
2017. nov. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
3%

Na jó, akkor te a kivétel közé tartozol akik civilizáltan tartanak kutyát. Ámde az országnak nem minden negyede tartja a kutyáit civilizáltan. Például saját szememmel láttam olyan esetet, hogy egy 28 négyzetméteres garzonban lakott albérlőként egy rokkant házaspár, egyik kerekes székes. Három gyerekük is velük lakott, mellesleg az orvosok figyelmeztették őket hogy a gyerekeik is fogyatékkal fognak születni, erre világra hoztak három fogyatékos gyereket. Valamit 3 nagytestű kutya is lakott abban a lyukban és a gyerekek meg fetrengtek a kutyaszarban. Nem vicc. Valamint a folyton vonyító kutyáktól tartós kialvatlanságban szenvedett az egész família plusz a többi lakó is. Hát azért a hülyeségnek van ám határa. Ja és a gyerekek a folyosón sírtak hogy éhesek, de a három kutya az nem konnektorból nyerte ám az energiát hanem valószínű pénzből evett.

Persze nem az én dolgom, de azért minden érző embernek kinyílik a bicska a zsebében ha túl nagy elhülyülést lát. És nem én vagyok ebben egyedi mert minden lakó fel volt háborodva pedig nem egy elit alakulat lakik itt. Ja és a fejlődésben lévő gyerekeknek kell a sok alvás. De a vonyító és folyton ugrándozó kutyák miatt az orvosok súlyos betegségeket állapítottak meg a gyerekeiknél mert nem tudták soha kialudni magukat.

2017. nov. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Van 1 férjem 2 gyerekem és 1 kutyám. A kutya nem az emberi kapcsolatok helyett van, hanem mellette. Nem érzem magam csodabogárnak, szerintem sok ilyen család van. Németországban sokkal több embernek van gyerek helyett kutyája, mint Magyarországon.
2017. nov. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

67 százalékos, SVÁJCBAN is benn van a kutyák jórésze.

Svájc, érted, ami kb 10x élhetöbb, tisztább és kulturáltabb ország. :)


De ostobákkal nem kell.vitatkozni, mert legyözmek a rutinjukkal ;)

2017. nov. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!