Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy két staffordom eddig...

Van egy két staffordom eddig nem volt velük semmi probléma De az egyik teljesen megváltozott a héten már 3-szor verekdtek össze elég csunyán a harmadiknál én is kaptam belőle. Elzárás megvolt de valahogy szeretném leszokatni róla. Mit csinálja vele?

Figyelt kérdés
Hozzá teszem testvérek. Bántani vagy oda adni nem akarom.
2010. máj. 31. 00:39
 1/8 anonim ***** válasza:
bántani nem akarod. pedig ehhez nevelés kell. annyi nem elég, hogy "nem szabad bobika"
2010. máj. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocs rossz értelemben fogalmaztam pl agyonverni vagy felkötni nem akarom
2010. máj. 31. 00:50
 3/8 A kérdező kommentje:
Kössz ezzel sokat érek.
2010. máj. 31. 00:57
 4/8 anonim ***** válasza:
felkötni és agyonverni persze hogy nem kell :) de meg kell regulázni a kutyákat, aki azt mondja, hogy nem, az nem jó gazdának. egy állatot nevelni kell. szerintem butaság azt mondani,hogy állatkínzás. Meg kell néha ütni azt a kutyát, hogy tudja hol a helye.
2010. máj. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

talán most lettek ivarérettek?

dominancia-hierarchia lehet, nem?


sztem próbálják eldönteni, hogy melyikük legyen a másik felett álló.

Amelyiken látod, hogy dominánsabb, nagyobb öntudatú azt részesisd előnyben ->a másik is lássa, hogy a "nagy főnök" (te) is elfogadja a kialakulóban lévő hierarchiát.

Azért ne zárd el őket, csak akkor ha nem vagy ott.

Idővel kialakul, és ha az egyik hagyja magát akkor utánna már nem lesz gond.

Egyébként annyira nem fogják széttépni egymást, csak nekünk tűnik úgy!

Fontos, hagyd hogy lerendezzék, eldöntsék egymás között.

Az elején nem kell közbe avatkozni, csak ha nagyon egymásnak mentek és azt húzd el amelyik nem kezdeményezte (igy valszeg ő lesz a rangsorban alatta álló)


Melyik kezdi a verekedést?

És miért? kaja, terület, gazdi..?

Majd irj hogy mi lett!

2010. máj. 31. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólónak! Nem szabad hagyni, hogy maguk közt lerendezzék, hisz erre utasítást csak a 'nagyfőnök' azaz a gazdi adhat. Önálló akcióra egyik kutyának sincs jogosultsága. Fordulj szakemberekhez (kutyasuli, kutyakiképző), ők tudnak segíteni abban, hogy mit és hogy csinálj. Költséges, de hosszú távon nagyon megéri!! (tapasztalatból mondom).
2010. máj. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:

Kanok vagy szukák?

Kanoknál segíthet az ivartalanítás. Szukáknál nem sok esélyed van összebékíteni őket.

2010. máj. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mind kettő kan. Igazából nem tudom megmondani hogy mirt csak álltak egymásal szemben és összeugrottak.Azt viszont nem akartam hagyni hogy ők döntsék el mert nekem mind kettő fontos és szerintem addig nem állnak le amíg valamelyik el nem pusztúl vagyis ahogy én láttam.Egyenlőre marad az elzárás.
2010. máj. 31. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!