Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 8 hetes kutyát lehet már...

Egy 8 hetes kutyát lehet már tanítani?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hetes westiem. Már rengeteget gyakoroltattam vele az ülsz parancsot de még mindig nem jött rá az összefüggésre. Sok kutyát tanítottam már, eddig mindegyik megtanulta pár nap, sőt pár óra alatt, igaz idősebbek voltak. Ő egyébként nagyon pici, már születésekor fele akkora volt mint a testvérei, mikor elhoztuk még akkor is szemmel láthatóan kisebb volt. Lehet le van maradva a fejlődésben? Egész nap alszik meg eszik, így kell viselkednie egy 8 hetesnek?
2010. máj. 31. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:

nem lehet, hanem kell tanítani ;)


amúgy 8 hetesen ill. játszania már elég sokat, az alomtársakkal játszott?

2010. máj. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
10 hetes kora előtt nem kellett volna elhozni....
2010. máj. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én mindenhol azt olvastam 8 hetes korától lehet elhozni. Bár lehet úgy le van maradva, hogy 6 hetes szinten van. De mostmár mindegy.
2010. máj. 31. 12:08
 4/7 Akiteki ***** válasza:

Nem értem.

8 hetesen már sokat tanítottad... akkor mikor hoztad el?

Egy ekkora kölyköt helybenmaradásra tanítani kb. annyi, mint egy óvódásnak kvantumfizikát.

Elégedj meg, hogy mutatod neki, hol a helye, néhány nap múlva ott fog aludni. És hagy játsszon, legyen gyerek.

2010. máj. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Még nem is próbáltam neki helybenmaradást tanítani. Amúgy 3 napja hoztam el. A helyét már másnap tudta hol van. Meg azt is, hogy hol tartjuk a kutyakaját, ahhoz két óra elég volt. :)
2010. máj. 31. 13:59
 6/7 anonim ***** válasza:
A legjobb időben hoztad el!A 8 hetes kutya napját általában még az evés,alvás,játék teszi ki.Az űl,fekszik parancsokkal még várj az rá ér majg 5-6 honapos korában,most lehet rá rakni az első nyakörvet hozzá szoktatni a porázhoz.Ha az oltásait megkapta más kutyákkal lehet össze barátkozatni kisebb sétákra vinni szocializálni,hogy ne féljen az utca zajátol az emberektől,autoktol.
2010. máj. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 timido ***** válasza:

Amit az utolsó hozzászóló írt, az hülyeség... 5-6 HÓNAPOS korára?

Enyém 3 napja van nálam, de tudja mit jelent :

Várj, ül, gyere ide, nem, és már 80%ban szobatiszta.

És a pórázhoz is szoktatom. Egyáltalán nem látom rajta, hogy sok lenne neki. Határozottan élvezi, hogy megdicsérem ha okos.

Egészen nyugodtan taníthatod a kutyáddal az alap engedelmességi parancsokra, ő is élvezni fogja. A legfontosabb : TÜRELEM rózsát terem.

2010. júl. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!