Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaházba infrapanel. Milyet...

Kutyaházba infrapanel. Milyet vegyünk? Tanácsok, javaslatok a szereléshez? Mire figyeljünk oda?

Figyelt kérdés
2017. nov. 11. 17:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Minek? :D Egy kellően hőszigetelt kutyaólban nem fagy meg, sőt, még melege is lehet, és nem fogyaszt áramot.
2017. nov. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mert most ez a heppem, azért.

Nagyon jó hőszigetelt háza van, de sztem a nagy mínuszokban kell, nem a plusz 10 foknál akarom használni.

Az áramszámlát én fizetem.

Kösz az OFF-ot.

2017. nov. 11. 17:26
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Van ilyen melegítő takaró az nem lenne jobb?
2017. nov. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

[link]


Én egy ilyet szereltem be idén januárban, amikor a -17 fok és hasonlók voltak. Nekem a teljesítmény jelentett némi fejtörést, hogy mégis mekkorát vegyek, megsaccoltam a kutya hőteljesítményét :) és az alapján azt mondtam, hogy a 100 wattosnál szerintem nem kell nagyobb, mert nem az a cél, hogy tényleg _meleg_ legyen odabent, hanem csak melegebb, hiszen különben a folyton ki-be mászkálástól jól megfázna. Na, ezzel ez teljesült szerintem. A kutyaház mérete belül asszem 65x85x60 körüli. A felülete tényleg nem tűnik veszélyesen forrónak. A kutyaházam teteje levehető, úgyhogy arra egyszerű volt felszerelni a mennyezeti kerettel, amit venni lehet hozzá. A vezetéket egy fém gégecsőbe húzva vittem ki a ház külső falára és ott egy falra szerelhető hárompólusú ipari, IP44-es dugvillába, amihez vettem egy lengő dugalj párat, amit meg egy gumivezetékes hosszabbító dugalja helyére szereltem, ennek a hosszabbítónak a másik vége megy egy konnektorba.


Én azért választottam az infrapanelt a fűtőszőnyeg helyett, mert szimpatikusabb a sugárzó fűtés, mint alulról fűteni a kutyát, szerintem akkor túlmelegedne, ártana az egészségének.

2017. nov. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
230V-rol müködö berendezést én nem tennék be!!!
2017. nov. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mivel kültéren üzemelne a berendezés, mindenképpen vízmentes dobozban tenném mellé a vezérlést. És fixen belőtt értékek és simán csak méretezés helyett nagyon egyszerű és relatív olcsó építeni hozzá egy vezérlő áramkört, ami nem hagyja, hogy az infrapanel túlhevüljön baj esetén, illetve előre beállított hőfokon vagy hőfoktartományban tartaná a helyet.

Ha már vezérlés, gyakorlatilag további 300 forintból megoldható lenne figyelni azt is, hogy bent van-e a kutya, így csak akkor menne, amikor kell.

Egyébként nem írtad, milyen kutyád van, de a miénk például -10 fokban is néha kijön a simán hőszigetelt ólból, mert melege van benne egyszerűen. Nem trollkodásból írtam.

#1 voltam.

2017. nov. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs sok értelme a vezérlésének. Túlmelegedni nem tud egy infrapanel, a házat meg nem tudja túlfűteni, pont ez lenne a lényege a teljesítmény megválasztásának. Én úgy becsültem, a 100 wattos talán egy 10 fokot adott a hőmérséklethez, ezt egyszerűen bekapcsolja az ember, ha kell, aztán szevasz. Pontosan egy termosztát az, amit eszem ágában nem volt a kutyaházba építeni, de így nem is kell. A jelenlét érzékelésnek lehetne értelme, de egyszerűnek nem mondanám, a mozgásérzékelő nem jó, egy alvó kutya ugyanis nemigen mozog. Emellett úgy döntöttem, nem baj, ha folyamatosan megy ez a kis fűtés a házikóban, kellemesebb bemenni. 100 watt az havi 2700 forint, engem ez nem érdekelt különösebben. Esetleg kintre egy dobozba be lehet tenni egy primkó termosztátot, amivel beállítja az ember azt a külső hőmérsékletet, ami alatt megy, akkor nem lehet elfelejteni lekapcsolni. Nekem nem volt kedvem ezzel szórakozni, az egészet úgy hajítottam össze, hogy reggel megvettem a cuccokat és este jött a szibériai hideg, én meg elmentem otthonról, úgyhogy a kutya maradt kinn :)
2017. nov. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Nagyon sokat segítettetek!!!
2017. nov. 12. 19:18
 9/12 anonim ***** válasza:
Ti kb. hány fokot lőnétek be így, tekintettel hogy a kutya testhője valami 38 foknál kezdődik. Ezen gondolkodtam. Mondjuk olyan kéne -hogy tényleg nem fázzon meg ha kimegy- ami 20 fok körüli fűtést tud neki bent. Vagy többet szoktatok?:)
2017. nov. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A húsz fok nagyon meleg. Olyan kutyát, aki nem bírja simán mondjuk legalább az 5 fokot, eleve nem kéne kint tartani, fűtött házban sem. Szóval én kb ezt céloznám meg. Esetemben egyszerűen arról van szó, hogy a kutyám azt szokta meg, hogy amikor nincs otthon senki, kinn van és este általában kinn alszik. Tehát kinti-benti kutyának mondanám. Viszont kezd öregedni és ezért igyekszem kellemesebb körülményeket biztosítani neki, amikor kinn van. Ezért csináltam neki a fűtést, de ehhez nem kell, hogy meleg legyen odabenn, csak ne legyen az a brutál hideg, ennyi, egy őszi hőmérsékletet ő gond nélkül elvisel.
2017. nov. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!