Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy 60 nm es családi ház...

Egy 60 nm es családi ház kifűtésére mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Mindenképpen villany jöhetne szóba gáz nincs a házban (és nem is tervezem) ami szóba jött: -fűtő panel

-fali klíma (ami fűt is)


utóbbiról jókat hallottam állítólag keveset fogyasztanak és több helységet is be tudnak fűteni fűtő panelról inkább csak hogy pörgeti a villanyórát. Személyes tapasztalatok?



2017. szept. 19. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az inverteres klíma (ami lényegében levegő-levegő hőszivattyú) jó megoldás, de nem árt, ha jól le van szigetelve a ház.

Esetleg még szóba jöhet egyéb hőszivattyús megoldás, de azok drágábbak.


[link]

2017. szept. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Akkor jók és ott a fűtőpanelek hol szigetelt társasházban szomszédok között középen vagy . Minden oldalról fűtenek és te rásegítesz kicsit . A komoly gépek nem hatékonyak , engedély kell és drága . Zajos és az áramot fogyasztja . A vizes rendszer lutri , kiszárad vagy megcsapolják a területet építkezés miatt és bukta .
2017. szept. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az első hozzászólóhoz... A klíma hatékonysága kiváló, a belső elektromos cuccok csak 100%-osak lehetnek... Persze remekül szigetelt háznál működhet pár olajradiátor, hősugárzó vagy egyéb efféle is.

Ahol tartani kell a hőt (mert annyira nem jól szigetelt a ház vagy érzékenyek rá az emberek, de vezérelt árammal fűtenek), ott hőtárolós, drágább eszköz jó, s egyesek esküsznek az infrapanelekre.

Nekem a hőmérséklet számít és igen jól szigetelt a házam, így nekem teljesen mindegy, melyik belső eszköz van, csak minden szinten legyen minimum egy s ha kell, plusz, mobilabb egység. Egybe van nyitva minden s mivel jól szigetelt a ház, valamelyest átmelegszik egy fűtetlen helyiség is, de azért ez nem tuti még itt sem.

Ezt is figyelembe kell venni, hogy hány egységre van szükség.

2017. szept. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90nm 2.5 szobás könnyűszerkezetest fűtök második éve klímával... gázzal a fűtésszezonom kb 60-70.000ft volt, klímával kb a fele... annyi, hogy 120hónap gari van a klímákra, gondolom ez kb az élettartamuk is.
2017. szept. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja amúgy 2 klímával fűtöm ki a hazat, szerencsére olyan a szobák elrendezése, hogy ez lehetséges... illetve van egy sparhelt a konyhában amivel szeretek sütni főzni télen, az kicsit rásegít.
2017. szept. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp tegyél be tartaléknak egy kandalló kéményt. Áramszünet, meghibásodás esetén is tudj fűteni. Meg aztán nagy hidegben az élő tűz sokkal jobban átmelegít.
2017. szept. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
4. válaszoló: a 70 ezer (nek a fele) a teljes évi vagy a havi költséged? nekem is egy része könnyűszerkezetes de a nagyobbik fele tégla és minden szigetelve van. Csak azért kérdezem mert a gázzal 60-70 nekem kevésnek tűnik egy szezonra.
2017. szept. 20. 17:27
 8/11 anonim ***** válasza:
Nehogy olaj radiator es egyeb botorsagokon gondolkodj ahogy az egyik hsz iro is javasolta, mert a gatyad is ramegy. 1 kWh energiabol 1 kWh-nyi meleg levego lesz. A klimanal 1:5-6 ha jol emlekszem. Ugye ott a kulso levegobol vonjak ki az energiat es a hokinyereshez kell a vilany. Sot, ha van meg egy kis toked akkor H tarifas villanyra kotheto legkondikat vegyetek. A futes szezonban vegig nagyon olcso az energia. Ha tobb toke is van, akkor vitan felul all, hogy geotermikus legyen es akkor a melegviz is megoldodik.
2017. szept. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60 nm-re drága a hőszivattyú, a fűtőpanel pedig sokat fogyaszt. A klíma + cserépkályha/ mobilkályha/ kandalló összeállítást ajánlom, ha nincs gáz, mert így áramszünet esetén sem kell kétségbe esni.
2017. szept. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#7 a fűtési szezonra gondoltam kb annyira számoltam ki.
2017. szept. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!