Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Parvos volt a kutyám nemrég...

Hédi26 kérdése:

Parvos volt a kutyám nemrég elpusztult, lehet másik?

Figyelt kérdés
a gyerekek bele vannak betegedve másikat szeretnének kérdésem lenne ha megkapja minden oltását elkaphatja? Fertötlenitve van minden nap ecettel floraszeptel mindent átmostam kidobtam elégettem ami a kutyuse volt! Törpe pincsert akarok esetleg valaki tud nekem ajánlani aki megbizható? Borsodban

2017. nov. 11. 20:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk anno azt mondta a doki, hogy 1 évig várjunk míg újra kölyökkutyát hozunk az udvarba.

Nem tudom igaza volt-e, mi kivártuk az 1 évet, az tény, egy udvar, ház minden miliméteres zugát lehetetlen átfertőtleníteni.

2017. nov. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok, azt elfelejtettem írni, a mi kölyökkutyánk is parvóban pusztult el
2017. nov. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

A parvo három évig fertőz sajnos. Tenyésztőtől hoztátok a kutyust két oltással 8 hetesen? Egy oltott óvott kölyöknek azért kicsi az esélye hogy elkapja.


Én azt tanácsolom hogy ne hozzatok másik kutyát, esetleg felnőtt oltott kutya jöhetne szóba.

2017. nov. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak beoltott minimum 3alap oltas.és várd meg a minuszokat akkor lefagy a vírus a házban meg kérdezd a dr.mivel fertőtlenícsd le.tapasztalatból mondom.
2017. nov. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha hoztok is újabb kutyát, akkor csak annyi idősen, amikor már az összes oltása megvan (14 hetes kora után). Ezt előre le kell egyeztetni a tenyésztővel.

Törpe pincser tenyésztő tudtommal nincs Borsodban, sőt nagyon kevés tenyészet van az országban. De mivel kis országban élünk, nincsenek nagy távolságok. :)

Ezt találtam: [link]

2017. nov. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenféleképpen kis kutyust szeretnék

A neten hirdették egy csoportba és szerelem volt elsö látásra nem foglalkoztunk vele h szaporito v tenyésztö mondjuk nem is vagyunk otthon ebben hét elejére volt megbeszélve a dr.al az oltás

De viszont van kinti kutyánk is ö is nemrég került hozzánk mentett kutyus ki volt dobva egy szatyorba és ö nem kapta el

Beoltva még nem volt 1 hete hoztuk

2017. nov. 11. 21:53
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"A neten hirdették egy csoportba és szerelem volt elsö látásra nem foglalkoztunk vele h szaporito v tenyésztö mondjuk nem is vagyunk otthon ebben hét elejére volt megbeszélve a dr.al az oltás "


Na ilyen helyről nem szabad kutyát hozni, most már te is tapasztaltad.

Legközelebb tenyésztőtől vegyél kutyát, oltásokkal, és akkor nem jársz így. Nem véletlenül mondjuk, hogy vásárolni - ha fajtatiszta kutyát szeretnél -, akkor csak normális tenyésztőtől szabad.

Ha pedig nem érdekes, hogy fajtatiszta-e (az oltások, törzskönyv nélkül vett kiskutya nem az, hiába mondják róla az eladók...), akkor menhelyről fogadjatok örökbe. Sok kistestű kutyus is vár gazdára. Olyat, amelyiknek már megvannak az oltásai.

A 14 hetes kölyök még kiskutya.

2017. nov. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A miskolci gyepire épp mostanában került be egy pincser fiú, igaz ő már 8 éves, de hátha érdekel.
2017. nov. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Oltasd be a kinti kutyát, mielőtt ő is elpusztul parvoba!!!
2017. nov. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"van kinti kutyánk is ö is nemrég került hozzánk mentett kutyus ki volt dobva egy szatyorba és ö nem kapta el

Beoltva még nem volt 1 hete hoztuk"


Akkor tán először őt kellene rendbe rakni testileg-lelkileg és nevelésileg, nem pedig hisztizni, hogy "törpepincserakarok! mostakarok!" Ráadásul, ha az egy 1 het hozott kutya akkora, hogy vígan bele tudták kötni egy szatyorba, akkor vagy nagyon kölyök vagy kistestű és egyiknek sincs kint semmi keresnivalója.


Lehet anyázni, de ez azért is fontos lenne, mert új kutyát csak "kész": jól nevelt, teljesen kontrollálható, jól szocializált (emberekkel, kutyákkal más állatokkal teljesen normálisan viselkedő) kutya mellé hozunk. Egyszerre nevelni két kutyát brutálisan nehéz feladat, sokak még egy kutya nevelésétől is rendesen kibuknak.

2017. nov. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!