Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a dalmatáról?

Mi a véleményetek a dalmatáról?

Figyelt kérdés
2017. nov. 11. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Irgalmatlan nagy a mozgásigénye, igazi elefánt a porcelánboltban típus. Emberszerető, de a megfelelési kényszere nem valami erős. Imád bohóckodni, rengeteget lehet nevetni mellette. Nagy kedvencem, de nekem a mozgásigénye nem fér bele. Mostanában a canicrossosok és a bikejöringesek fedezték fel maguknak, mert nagy távokat is gond nélkül tud futni.
2017. nov. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Pont ugyanaz, ami az akita, husky, beagle esetében : gyönyörű állat, de jelleme és / vagy igényei miatt nem kéne még ingyen sem.
2017. nov. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Én például könnyen összetévesztem a tehénnel a foltjai miatt.
2017. nov. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Pöttyös.
2017. nov. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos, értelmes, tanulékony, ragaszkodó, rendkívül aktív, mozgékony kutya. Alapvetően vidám és barátságos. Nem "egyemberes" eb; az egész családot egyformán kedveli, a gyerekeket különösen nagyon szereti. Kitartó, jó futó.

Éber, élénk eb, házőrzőnek, illetve jelzőkutyának sem rossz.

Sajnos ez a fajta eléggé hajlamos a betegségekre. mind genetikailag öröklődőkre, mind pedig a későbbiekben kialakulókra. (zöld hályog, süketség, cukor betegségre)


Személy szerint én küllemileg nagyon csodálom, de a rövid szőrzete és extrém mozgékonysága miatt nállam nem jöhet szóba.

2017. nov. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
17%
A 101 kiskutyából ítélve jó sokat kölyköznének le neked.
2017. nov. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
23%
Olyan igazan semmirevaló kutya...se nem házőrző,ez nem igaz!!!!! Volt egy ismerősnek, 2 vrinváját lopták el az udvarról 2 dalmata mellett..se nem őrző- védő, se nem vadászkutya...arra találták ki, hogy a bintó mellett fusson, akkora legyen a narmavassága, mint a tengely, mert az olyan szép.Ráadásul nem is egy észlény...Kutyákhoz nem értőknek viszont tökéletes...😊
2017. nov. 12. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
Bringáját lopták el..😊
2017. nov. 12. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
utolsó te egy szörnyű nagy tirpák vagy. Sosem volt dalmatád, de azért leírod a fajtát, gratulálok. A dalmata egyáltalán nem buta, sőt mocskos okos, csak éppen nem akar mindenáron megfeleni mindenkinek. Nekem van dalmatám, mostmár nem is egy, és szuper fajta, de nem való mindenkinek. Az enyémeknek egyáltalán nem extrém a mozgásigénye. Pont nem való kezdő kezébe, mert nagyon könnyen a fejére nő az embernek, nem véletlenül van annyi "családi okok miatt jelképes áron elvihető" kamasz dalmata. Én imádom a fajtát, de nagyon meg kell gondolni a tartását.
2017. nov. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
Szép kutya, de nem kéne. Hatalmas a mozgásigénye :)
2017. nov. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!