Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan jönnek néha ezek az...

Honnan jönnek néha ezek az irreális ötletek? Ezeket ti komolyan így csináljátok?

Figyelt kérdés

Néha nagyon megdöbbenek, hogy milyen követelményeket támasztanak itt sokan a leendő gazdikkal szemben.

Ha a kutya néha megkapja az ebéded maradékát, veszélyezteted az egészségét (12 éve minden kutyám kap jutalomfalatként némi maradékot, vagy ha esetleg sok marad, akkor az a vacsorája, bár ez nem jellemző. Amúgy főleg prémium tápon élnek. Egyiknek sem volt eddig semmi baja. )

Egy munkakutyával napi minimum 5-6 órát kell foglalkozni, mert lebontja a berendezést (munkavonalú német juhászom van lakásban, napi 2-3 óra intenzív mozgással, köszöni, jól van. Egyáltalán hány olyan ember van, aki munka, család mellett tényleg minimum 5-6 órát kutyázik minden nap?)

Ha az erdő közepén vagy, akkor is fel kell szedni a kutyakakit (lakott területen szedem, de kint a természetben csak rászórok földet vagy rateszek egy követ. A róka után sem szedi senki a kakit).

A kutya étkezésére jobban odafigyelnek, mint a saját gyerekükére (az nekem valahogy nem fér bele, hogy a kutya barfozik, a gyerek meg eszi a mirelit halrudacskát).

Olyan véleményeket is olvastam itt, hogy leszólták azt, aki a kerti kutyát csak naponta egyszer vitte sétálni (amikor kertesben laktam, én is csak egyszer sétáltattam, nem láttam, hogy a kutyának ez szenvedést okozna).

Ha a kutya beteg, akkor is ki kell kezelni, ha a család megélhetését teszi kockára ezzel (persze ha beteg, mindent el kell követni, hogy felépüljön, de nem tudom hibáztatni azt, aki nem vesz fel félmillió forintos kölcsönt a kutya műtétjére, miközben egy családot kell eltartania.)

Az egyik kérdésnél a nagymama kutyája elszabadult a láncról és súlyosan megharapta a kisgyereket. Az anya, vagyis a kérdező kijelentette, hogy amíg a kutya ott van, nem viszi oda a gyerekeit. Itt mindennek el lett mondva a nő, amiért nem hajlandó orosz rulettet játszani a gyerekei életével, amíg a nagyszülők rehabilitálják az agresszív kutyát úgy. A nagyszülők mellesleg nem terveztek kiképzőt hívni a kutyához. (Szerintem normális, hogy egy szülőnek a gyereke a legfontosabb, nem az anyja kutyája.)


És még sorolhatnám ezeket.


Most már komolyan én kezdem felelőtlen kutyatartónak érezni magamat... Mit gondoltok?


2017. nov. 13. 10:59
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
16%
Nekem még soha nem volt kutyám, de a családban rengeteg van és volt is. Összes 15+ évet leélt, életvidám, barátságos, egészséges kutya volt az összes. Szinte az összes napi szinten evett maradékot. Kertes házban a kutyát soha nem vitték sétálni. De a kert akkora, hogy eltelik pár perc amíg elfutsz a végéig. Nagyim kutyájával 2 órát játszottam egy nap és már hulla volt, annyira elfáradt. Nem tudom munka mellett most komolyan kinek lenne ideje 3-4 órénként 1 órás sétára vinni a kutyát. Rendszeresen vitték őket állatorvoshoz ellenőrzésre és oltásra meg egyebekre, de beteg egyik se volt soha sem. Kutyaiskolába szintén egyik sem járt, de nem haraptak, nem morogtak, ha megmondtad neki, hogy üljön le és várjon, akkor leül és megvár. Egyesek túlzásokba esnek és azt hiszik ők hú de milyen hiper szuper gazdik, ők a legjobbak és mindenki, aki másként csinálja a dolgokat az hülye és csak egy állatkínzó.
2017. nov. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
67%

Manapság a kutyatartás egy hobbi. Rég nem arról van szó, hogy kell egy házőrző, hogy ne törjenek be. Arra ott a kamerarendszer. Sokkal olcsóbb mint 15 éveig eltartani egy kutyát.


A sétára és a kerten kívüli mozgásra azért van szüksége mert a kert idővel teljesen ingerszegénnyé válik, lényegtelen hogy mekkora. Nem fog semmi új dologgal találkozni. Mintha téged bezárnának egy szobába életed végéig és van egy darab könyved amit már 300szor kiolvastál de mást nem tudsz csinálni csak újra kiolvasni.


" Nagyim kutyájával 2 órát játszottam egy nap és már hulla volt, annyira elfáradt."

Erre csak azt tudom mondani, hogy ha te elmész lefutni egy maratont rákészülés nélkül akkor nagyjából a táv negyedénél elhullassz. A másik fuó aki minden nap jár futni ő végigfutja.

Ez ugyan úgy igaz a kutyákra is. Ha folyamatosan hozzá van szoktatva a munkához akkor kevésbé fárad. (fizika munkánál van leginkább jelentősen érezhető különbség)Viszont ha heti egyszer játszol a nagyi kutyájával akkor ő bizony hamar elfárad.


"Nem tudom munka mellett most komolyan kinek lenne ideje 3-4 órénként 1 órás sétára vinni a kutyát."

Az csak a kölyök kutyáknak kell akit épp szobatisztaságra szoktatsz és akkor sem egy órára. De ha kölyökkutyát vállalsz akkor nyilván vállalod ezt is mert ezzel jár. Ha pedig neked munka mellett nincs semmi szabadidőd a kutyára akkor egyszerűen ne vállalj kutyát. Senki nem kényszerí rá.


"Kutyaiskolába szintén egyik sem járt, de nem haraptak, nem morogtak, ha megmondtad neki, hogy üljön le és várjon, akkor leül és megvár"

Azzal ugye tisztában vagy, hogy a kutyaiskolában az oktatók semmit nem tanítanak a kutyának? Ott téged tanítanak kutyát nevelni, ami lássuk be ráférne elég sok emberre. Azt pedig nem mondanám kiemelkedő eredménynek, hogy nem harapott meg soha senki, inkább úgy fogalmaznék hogy minimum elvárás.


"Egyesek túlzásokba esnek és azt hiszik ők hú de milyen hiper szuper gazdik, ők a legjobbak és mindenki, aki másként csinálja a dolgokat az hülye és csak egy állatkínzó."

Az újabb önigazolás.

2017. nov. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó, erre csak azt tudom mondani, hogy a családod tényleg hülye és állatkínzó. Nem szoktam így fogalmazni, de ha te ezt dobtad fel, én is így nyilatkozok.


Ha szerinted az a normális, hogy a kutyák egész életükben csak a kertben élnek, mint valami kerti bútor, igazak rád is a fenti jelzők. A séta nem csak a fárasztásra kellene, hanem arra is, hogy ingerek is érjék azokat a szerencsétlen, sokkal jobb sorsra és gazdára érdemes állatokat. De persze ezt hiába is mondanám egy elmaradott és tudatlan embernek.

Miért is szólod le azokat, akik kutyaiskolába járnak és minőségibb életet akarnak a kutyájukkal annál, hogy ő leüljön, majd utána rohadjon tovább a kertben?


Kérlek válaszolj már két dologra. Mindig is érdekelt, hogy olyanok, mint te, akiknek se tudásuk, se tapasztalatuk, se önkritikájuk nincs, miért nyilvánítanak véleményt olyan témában, amihez nem is értenek? Mi a háttere ennek, mi a baja az ilyen embereknek? A másik, miért tartanak olyanok kutyát, mint a családod, akiknél az állat csak fogyó eszköz? Divatból? Megszokásból? Kerti tartozéknak? Miért?

2017. nov. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
68%
#21-nek szólt.
2017. nov. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
24%

Nem érdekel amit mondasz, mert tapasztalatból beszélek. Persze ismerek olyanokat is mint te. Méregdrága kaját vesznek neki, napi több séta és mégis amikor ránézel arra a kutyára a szived összetörik, annyira rosszul néz ki.


HA lenne kutyám, akkor a legjobbat adnám neki és nem kapna maradékot, de nem azért mert valaki a gyakorin azt mondta. Vállaltam kutya sétáltatásokat is, mert egyszerűen szeretek velük sétálni. DE nem nézem le azokat, akik nem így csinálják. Nekem a kutya boldogsága a szempont. Felőlem ki is nyalhatod a kutyád seggét, meg etetheted gyémántból készült tálból, de ha az a kutya ramatyul néz kis és szomorú, akkor sem fog érdekelni, hogy te a legjobbat adod neki, mert egyszerűen annak a kutyának nyilvánvaló, hogy többre van szüksége ennél.

A másik odlalon meg ha akár egy fazékból is eteted és csak itt-ott viszed sétálni, de BOLDOG, egészséges és szépen néz ki, akkor nem érdekel, hogy nem 99%os hústartalmú kaját veszel neki.

Én nem nézem le az egyiket, csak mert egy sznob csoport azt hiszi, hogy ők sz.arták a spanyolviaszt.

2017. nov. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
28%
Anyósomék kutyája CSAK maradékot kapott, 19 évesen hunyt el álmában. :D Igaz, az előtte és mellette élő két komondoruk csak 16 és 17 évig élt... Persze ez nem jelenti azt, hogy a maradékkal etetés a tuti, de hogy túl van pörögve a téma, az száz. Ne fáraszd magad, az itteni gazdik nagy része kiképezte magát a netről, így vitának helye nincs. :) :)
2017. nov. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
51%
A kérdéseimre persze nem válaszoltál. Sejtem miért. De az írásod alapján még kiskamasz vagy, így ezt a témát ejteném is.
2017. nov. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
0%
Felnőtt nő vagyok, de a magyar nem az anyanyelvem. A kérdéseid meg értelmetlenek. Azért tartanak kutyákat, mert szeretik őket. A kutyát is boldogak náluk. Ennél több engem nem is érdekel. Ha látnám, hogy tényleg szenvednek azok az állatok, akkor nem fognám a pártjukat. De amint mondtam úgy viselkedtek, mintha ti sz.artátok volna a spanyolviaszt. Ez berögzült a fejetekbe és önfejűen bólogatokk a saját igazatokra. Veregesd meg a váladat, hogy most jól megmondtad annak az anonim embernek online, akiről semmit sem tudsz. Ha ebben leled életed boldogságát, hát akkor csak tessék. Engem nem érdekel. Nekem van hobbim és családom, egy ismeretlen névtelen ember véleménye nem változtat semmit sem a számomra. Ha meg ténylegesen hasznos információt akarok, akkor nem a Juliska néni után megyek kérdezősködni a gyakorira.
2017. nov. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

"Persze ismerek olyanokat is mint te. Méregdrága kaját vesznek neki, napi több séta és mégis amikor ránézel arra a kutyára a szived összetörik, annyira rosszul néz ki."


"Jól megmondtad annak az anonim embernek online, akiről semmit nem tudsz."


Valami gond van a fejedben, ha ennyire egymásnak ellentétes dolgokat mondasz. Tényleg úgy írsz, mint egy hisztis kamasz. Viszont ha felnőtt vagy, az komoly gond. Akkor valami nincs rendben veled.

2017. nov. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Semmire nem cseréltem le a hangvételt, továbbra is azt gondolom, amit írtam a kérdésben. És nem várom, hogy bárki sajnáljon.


Viszont a ló túloldalára se essünk át. Igenis kell a normális kaja, de ha két havonta egyszer pörkölt a vacsora, nem pedig táp, nem lesz semmi baja. A séta is fontos lenne minden kutyának.

2017. nov. 14. 10:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!