Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segitség?!

Segitség?!

Figyelt kérdés
Valami van az èn kiskutyàmmal?! fel emeltem ès elkezdett nyüszìteni alig bir jàrni ès remeg kèrlek segitsetek ő az èletem ès nincs pènzem állat orvosra mèg csak 13 vagyok nagyon szeretem kèrlek segitsetek legallàbb adjatok egy tippet nem akkarom hogy szenvedjen
2017. nov. 13. 21:08
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Semmi nincs a làbàba a mellkasànàl maszirozom elègè jol esik
2017. nov. 13. 21:44
 12/19 A kérdező kommentje:
Neki * hàt kicsit lassabb let mint eddig volt remèlem holnapra jobban lessz. Kosszonom hogy atad a tippeket az utolso vàlaszolo szerintem te csak itelkezzel ès nem tudsz semmit
2017. nov. 13. 21:47
 13/19 anonim ***** válasza:
Hagyd pihenni, figyeld éjszaka. Ha holnapra nem javul valamennyit, akkor hívj fel telefonon egy állatorvost, biztosan van a közelben. Elmondod mi a helyzet, és segít ahogy tud. Elsősorban az étvágyát figyeld, az rengeteget elárul. Ha a kedvenc nasi sem kell neki, akkor baj van.
2017. nov. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt meg tudod nézni, hogy fakóbb-e az ínye a szokásosnál. Lázat is tudsz neki mérni. A kutyáknak a normális testhője 38 - 39,5°C, tehát magasabb az emberénél.


Azt is tudod figyelni, hogy van-e étvágya, van-e széklete, ha igen milyen, illetve mennyi, milyen a vizelete.


Ez a lassulás, nyüszítés, járni alig tudás ez pontosan úgy hangzik, mint amit legeslegkésőbb holnap este, de inkább reggel orvoshoz kellene vinni. Nem értem én az ilyen embereket. Lehet hogy most pár ezer forintból megúsznátok a kutya kezelését, de minél tovább húzzátok a dokit, annál nagyobb esélye van, hogy:

- drágább, bonyolultabb, hosszadalmasabb lesz a kezelés

- tartós szövődményei lesznek (pl. parvó túlélőknél a veseelégtelenség)

- belehal.


Azt még nem írták a többiek, hogy hogy a legtöbb megyében van állatorvosi ügyelet ( [link] a bal oldali sávon tudsz megyét választani). Ez, legalább is a mi városunkban telefonos ügyeletet jelent. Viszont te lehet már azzal is ki lennél segítve, ha egy tapasztalt állatorvos lenne a vonal túlsó végén (ellentétben velünk, mezei kutyatartókkal), tud neked tanácsot adni, hogy mit csinálj a kutyával, illetve lehet, hogy a hatására mégiscsak elvinnék dokihoz a szüleid holnap.

2017. nov. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nem.ítélkezik, hanem IGAZA van. Egy gyereknek tök felesleges a kutya, pont azért, mert pénzügyileg kiszolgáltatott a szüleinek. Ha ök leszsrják az állatot, a gyereknek igencssk leleményesneo kell lennie (sos kölcsön, etc), hogy meggyógyíttathassa a kutyáját.
2017. nov. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Hogy van a kutyus?

Hol laksz? Tudtál felnőttnek szólni?

Vidd el orvoshoz. Magam sem értek az ilyennel egyet, de vidd el, csak megvizsgálja és megesik a szíve egy 13 éves aggódó gazdin.

2017. nov. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Kamu...
2017. nov. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Most visszem egy orvoshoz remmèlem tud segiteni, nem ertem hogy ez mert kamu ????
2017. nov. 14. 12:23
 19/19 anonim válasza:
Jobban van?
2017. nov. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!