Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tyúk leölés? Mit tehetek?

Tyúk leölés? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy van egy 10 éves keverék kutyám (foxi szerűség), akiben tombol a vadászösztön, ami egyrészt jó, mivel ugye a ház körül, ha van pl.patkány, egér simán megfogja. Ezenkívül, ha pl.Apukám kilő madarakat, akkor azokat is megfogja, és lábhoz hozza, szóval okos kutya. A kevésbé jó viszont az, hogy vannak mellette tyúkjaink is. Kiskora óta van velünk, szóval szoktatva volt hozzá, de őszintén megvallva, szerintem nem kezeltünk jól mindenféle kisebb-nagyobb agresszivitást a tyúkok felé, és úgy voltunk vele, hogy úgysem bántja.

Tavaly és most is keltek viszont ki kiscsibéink, ő ekkor találkozott velük először. Tavaly az egyik egyszer kiszökött, de akkor hál' az égnek ott voltunm, és simán ki tudtuk venni a szájából. A nagyobb problémák nemrég kezdődtek. A mostani csibék (mondjuk már nagyobbak, kb.mint egy felnőtt tyúk, csak látszik pl. a fejükön, hogy fiatalabbak, és a legtöbb fekete, egy kivétellel) ki vannak engedve napközben az udvarra, hogy erősödjenek, kapirgálnak, stb. Ha mi is kint vagyunk, akkor a kutyát kiengedjük, és ilyenkor nem is volt probléma. Maximum láttuk néha, hogy nyalogatja a száját, és nagyon vizslatja őket, ilyenkor persze rászoltunk. Már volt egyszer, hogy a fehér kiscsibét az idő alatt, amíg én bementem a házba megfogta, szerencsétlennek egy kisebb darabot ki is harapott a tarajából. De pl.egyszer elmentem otthonról, és elfelejtettem bezárni, és akkor nem bántotta őket.

Ma viszont csak a többi csirkékhez mentem be, de ezidő alatt megfogta megint a fehér csibét. Nem is akarta elengedni, direkt vitte be a málnabokor alá! Úgy fogtam meg a grabancánál, és nem vagyok rá büszke, de rá is csaptam 1-et, és le is szorítottam a földre nem kevés ideig és erővel.

Most megint bezártam, majd ugye este viszem sétálni, de egyre kevésbé bízom benne.

Kiképzőt nem szívesen hívnék, mert az egyetlen közelben lévőt nem igazán szívlelem...

Bocsi, hogy hosszú lett, köszönöm annak, aki végigolvassa!


2017. nov. 15. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Egy kutyánál természetes, hogy ha van vadaszoszton. Egyébként meg nem ertem, hogy hogy nincs annyi logikád, hogy elválaszd a tyúkokat a kutyától kerítéssel. Vagy mikor kiengeded a tyukokat, zard be a kutyát. Nem ertem, ezen mi olyan bonyolult.


Es tényleg nem sértésnek ment ez az egész, ne vedd a szívedre, kedves kérdező, de egyszerűen ez józan paraszti esz. Hogyha tudod, hogy a tűz megeget, rájössz, hogy nem kell odatenni a kezed.

2017. nov. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nyilván amikor ki vannak engedve, és nincs ott senki, akkor be van zárva. Ugyanúgy, ha a kutya van kint, akkor a tyúkok vannak bezárva.
2017. nov. 15. 16:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Benne van a vadász ösztön. Hisz te is tudod, foxi keverék, ez a legtermészetesebb, amit elvárhatsz tőle. Hozzászoktathatod a tyúkokhoz, bár szerintem ezzel annyit érsz el max. hogy a jelenlétedben nem fogja szétkapni őket. De amint elmész..


Elég egyszerű elválasztani őket. Kell egy biztos kerítés, ahol se a tyúkok, se a kiscsibék nem tudnak át szökni, és fordítva is.


Az ilyesfajta "mészárlásokat" ki lehetne küszöbölni, az alapos kölyökkori szocializációval.

2017. nov. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!