Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek egy ilyen kutyás...

Mit tehetek egy ilyen kutyás szomszéddal?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Újra átjár a szomszédom kutyája, akit már évekkel ez előtt jelenstettem a polgármesteri hivatalban.

Akkor ki is jött a hölgy terepszemlére és kutyabiztos kerítés építésére kötelezte a szomszédot.

Ez nem történt meg, és az akkori kutya más elpusztult.


Jelenleg két másik kisebb termetű kutyával pótolja amik szintén kijárnak, ingerlik a másik szomszédom kutyáját ami egy németjuhász , így az is elszabadul és együtt kezdenek el barangolni. Olyankor az egész utca zeng az ugatástól ahogy végig vonulnak esténként.


A kertemben már egyre több kutyagumi van , a macskát hajkurássza , megeszi a kitett macska kaját.


A gondatlan szomszéd nagykapuja éjjel-nappal nyitva van , a kerítés is rossz , a kutya nincs megkötve.

Az illető pedig éppen a hivatalban dolgozik, így ha újra jelentem szépen elsikálja magának az ügyet.

Pár hónapja elkapta a fehér felemás szemű macskám a kutyája, amit az egyik másik szomszéd látott is, így tudtam meg mi lett a macskával.

A kutyás csak annyit kérdezett megvan-e a tetem.

Tudta, hogy ha megtalálom a tetemet és elviszem állatorvoshoz jegyzőkönyvet készíttetni akkor ezzel megfogtam. De sajna se cica se tetem.


Az évekkel ez előtti esetnél azzal védekezett, hoyg én megyek át és engedem el a kutyáját , ami természetesen nem igaz , így még én háborodtam fel, hogy még birtokháborítással is képes vádolni, csak, hogy a felelőtlen kutya tartással szemben védekezzen.


Természetesen az állatokat csak önvédelemből bántanám ha rám támadna. De mivel nem egy ösztön lény tehet erről hanem a gazdája így csak elkapnám, rendőrt és menhelyet hívnék.


Esetleg va valakinek valami jó ötlete ?



2017. okt. 24. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel minden más lehetőséget kizártnak vagy lehetetlennek tartasz, ezért szerintem az egyetlen megoldás, ha Te hozod rendbe a kerítést a kritikus szakaszokon. Sajnos az ilyen emberekkel semmi értelmeset nem lehet tenni, ha eltűnik a kutyája az se érdekli, lesz másik. Mondjuk a kutyagumit biztos átdobnám neki a teraszra.
2017. okt. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szemben a telekkel állva a kutya a jobb oldalon van , ott már amit tudtam megtettem a kerítéssel az után, hogy a kötelezett nem tett semmit a meghatározott határidő elteltéig.

A kutya az ő kocsifelhajóján megy ki , tárva nyitva van a kapu mindig .

Így jut be a többi szomszéd telkére , velük pedig olyan jó viszonyban vagyunk, hogy a hosszú telkeink nem látjuk szükségesnek egymás közt elkeríteni.

Őket nem kötelezhetem arra, hogy csinálják meg a kerítést , hogy így ne jusson be a telkeinkre a kutya.

Lejtős, dimbes dombos helyen lakunk , fenn a község egyik legmagasabb pontján. Itt 5 család lakik.

Négyen jóban vagyunk, sosem volt semmi baj , csak az "újonnan " ide beköltözött család hiszi azt , hoyg bármit megtehet.

A kutya csak egy a sok gond közül.

2017. okt. 24. 22:04
 3/6 EvaSz86 ***** válasza:
Én megpróbálnám mégegyszer bejelenteni...mondjuk inkább a jegyzőnél, és nem a polgármesternél. Ha akkor sem változik semmi, akkor a bejelentés másolatával, illetve ó, ha hoznak valamilyen határozatot, akkor annak is a másolatával bemennék a rendőrségre, és feljelenteném. De ha rajta kívül a többiekkel jóban vagytok, akkor nem lehet együtt bejelenteni? Vagy a többiek elnézik, hogy a kutya szabadon mászkál? Ti vagytok többségben, próbáld meg megbeszélni a többiekkel, hogy mind együtt jelentsétek az esetet...lehet,hogy így több esély lenne a változásra.
2017. okt. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Írásban kell jelenteni a jegyzőnél, akár többször is, ha nem történik semmi.

A kerítést én a saját nyugalmam érdekében megcsináltatnám, hogy legalább hozzám ne járjanak be a kutyái.

2017. okt. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Birtokvédelmi eljárást kell kezdeményezni a jegyzőnél, írásban. Azt kötelesek kivizsgálni. Lehetőleg legalább ketten írjátok a panaszt (te és az a szomszéd, akinek a telkén keresztül hozzátok bejut, de mégjobb, ha mindannyian). Valóban, miután kivizsgálják (ugyanis kötelességük, határidőt ír elő erre a törvény, nem mismásolhatják el), ha jogos a kérvény, elsőként felszólítják az állapot rendezésére, írásban. Erre kap egy határidőt, ha az letelt, akkor pedig bírságolnak. Lehet az eljárás maga nem, de a bírság egészen biztosan elveszi a kedvét. 3000 ft az illeték, de ennyit megér nyilván, pláne ha szétdobjátok az összeget. Miután megbírságolták és eltelik bizonyos idő, be lehet újra adni,nem nektek lesz drága, ha rendszeresen fizetheti, de szerintem az első 30-50 ezres csekk elveszi a jókedvét. Továbbá amennyiben közterületen, utcán van épp a kutya, az illetékes gyepmesteri telepet értesíteni. Nem egyszerű kijárni, én jópár éve panelban tettem meg a szeparációs szorongó szobacirkálót tartó felső szomszédommal (van kutyám nekem is,nem az állattal van a gondom), aki kiröhögött. Miután próbáltuk többen is megértetni vele, hogy nem buli, hogy délelőttös műszakjában hajnal 1/2 5-től vonyít a kutya, az éjszakásról nem is beszélve -mondjuk bármikor- és ez orvosolható probléma(még javaslatot is tettem), de nem érdekelete, kezdeményeztük az eljárást. Ő akkor végül 30 ezres bírságot kapott, utána valahogy érdekes mód javult a helyzet, aztán el is költöztünk rá 1 évre. A lényegben a lényeg, hogy rengeteg antiszociális, együttélés szabályainak betartására képtelen emberrel csak akkor lehet szót érteni, ha a pénztárcája bánja. Dokumentálni kell képekkel, érthetően, alaposan megfogalmazni,többeteknek aláírni, aztán uccu neki. Hidd el, ez az egyetlen igazán járható út és ha nem hagyjátok magatokat, a végén megoldódik! Itt van minden szükséges információ az eljárásról és a törvényi háttér: [link]
2017. okt. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek.
2017. okt. 25. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!