Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol cocker spániel gazdik!...

Angol cocker spániel gazdik! Lehetne néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

Szerelmem a fajta már nagyon régóta, elég sokmindent olvastam róla, de most a gazdik véleménye is érdekel.

- Mennyit sétáltok naponta a kutyátokkal?

- Labdázni, játszani szeret?

- Mennyire bújós?

- Macskákkal, más állatokkal mennyire jön ki?

- A vadászösztöne milyen erős? Mennyire volt nehéz megtanítani neki a behívást?

- Sportoltok vele valamit?


Nagyon köszönöm azoknak, akik válaszolnak!



2017. nov. 16. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Már 3 éve nem él a spánielem, jelenleg keverék kutyusom van, de írok néhány tapasztalatot a spánielemről.


1. Napi séta nem igazán volt mivel udvarra bármikor kimehetett, de ha mentünk sétálni az minimum 1 órás séta volt, de volt amikor 3 órás sétára is elmentem vele.

2. Imádott labdázni, rengeteg labdája volt, ezenkívül sokszor selejtes cipőt dobtam el neki, illetve nagyon szerette még azt amikor botokat dobálok el.

3. Nagyon bújós volt, imádta a simogatást, ezzel együtt a fürdést is imádta, plusz járt kozmetikushoz évi 2-3 alkalommal és mindig dicsérték hogy nyugodt volt, imádta ahogyan nyírták, fürdették, legjobb vendég volt ő szinte.

4. Nem igazán kedvelte a macskákat de volt egy macska aki időnként erre kóborolt vele nagyon jó barátok voltak, bújtak egymáshoz, játszottak egymással a maguk módján, sosem volt probléma.

5. A vadász ösztöne enyémnél annyiból volt érdekes hogy ha erdőbe, mezőre mentünk akkor pórázon kellett tartani szigorúan, mert ha szagot fogott akár nyúl ürüléket talált, vagy más szagot amit követni akart, akkor teljesen megszűnt számára a külvilág és ha nem lett volna pórázon akkor lehetett volna szaladni utána. A tyúkokat itt az udvarba amikor kiengedtük őket néha napján, nem bántotta őket egyáltalán. Ezek leginkább mind mind nevelés kérdése.

A behívással, ha például kint volt az udvarba de hívtuk szinte sosem kellett kétszer szólni neki.

Eleinte amikor még kölyök volt nehezen reagált erre, de idővel könnyen megtanulta. Sokszor már ő tudta mikor jött el az az idő amikor már be kellene jönni és akkor ott ült az ajtó előtt már.

6. A sportolásra nem tudok mit mondani, nagyon nem spóroltam vele. Igaz akkor amikor még gyerek voltam, szüleimmel vagy a legnagyobb tesómmal levittük a helyi szabadstrandra ahol nem volt probléma ha kutyát visz az ember, és olyan vígan el úszkált velünk a vízbe hogy öröm volt nézni szinte.


Viszont annyit még hozzáteszek hogy vannak dolgok amikre figyelj.

Kozmetikushoz rendszeresen vidd el, vagy ha nem akarsz erre költeni akkor valahol tanuld ki a dolgot, még ha nem is akarsz vizsgát tenni, meg annyira komolyan belemenni, de a főbb dolgokat tanuld meg veszel egy erre alkalmas gépet, eszközöket és akkor te is tudod nyírni. A fülük nagyon érzékeny, hamar begyullad, becsomósodik a szőr szóval erre figyelni kell nagyon. Ha már idősebb lesz a szeme is váladékozni fog ami vakulással is járhat, és rendszeresen tisztítani kell a szemét, plusz műkönny cseppeket kell majd alkalmazni, de az én spánielemnél ez 10 éves korában kezdődött. De a fülére már 1 éves kora óta érzékeny volt sajnos.

2017. nov. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
3 spánielem van. Egy szeret labdázni, neki a vadászösztöne is megvan, kacsát, nyulat, macskát kerget, ha tud. A másik kettő nem szeret labdázni. Mindegyik szeret bújni, mellettem lenni, ha egyik szobából átmegyek a másikba, jönnek mindannyian. Ki a kertbe akkor mennek, ha én is megyek. Reggel fél órát, délben 1 órát, este fél-egy órát sétálunk. Az esőt egyik se szereti, ha esik, csak pisi-kaki és jönnek vissza. Ami szerintem közös tulajdonságuk, hogy szeretnek mindig a gazdi mellett lenni. Na meg nekem mindhárom jelez, ha idegen jön, bár ha már bejött valaki, akkor barátságosak mindenkivel.
2017. nov. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Naponta kb egy órát sétálunk. Ezalatt póráz nélküli szaladgálós-szaglászós sétát kell érteni. Nagyon igényli, ha nem mozoghatja ki magát, akkor hajlamos rögeszmés szokásokat felvenni.

Labdázni imád, akármeddig hajlandó volna rá. Viszont nem lehet nála hagyni a labdát, mert szétrágja és lenyeli. Szeret más játékokat is, pl kötelet húzni, meg más kutyákkal is szeret játszani.

Bújós, kedves, szereti a simogatást, idegenekért is rögtön rajong.

Én macskával együtt tartom, és teljesen jól kijön vele. Ha idegen macskával találkozik, azt kergeti, de nem bántja. Egyszer fogott a kertünkben egy kölyökmacskát (azóta sem tudom, honnan került oda), és össze-vissza nyalta a szerencsétlent. Egeret, madarat és vakondot viszont ölt meg, ha nem voltam elég gyors, akkor meg is ette.

A vadászösztöne nagyon erős. Főleg a madarakat imádja, repülő madár után is elrohan. Iszonyú nehéz volt megtanítani neki, hogy megbízhatóan behívható legyen, kb 3-4 éves korára sikerült. De addig többször előfordult, hogy azt hittem, elvesztettem, és a szívroham kerülgetett.

Nem sportolunk, bár amúgy alkalmas lenne rá, mert játékkal jól motiválható.

2017. nov. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia


1 órát sétálunk naponta. Ha ez nincs neg,akkor bekattanna a kutyám. Még úgy us h kertes házban élünk és kinti benti kutya.


Imád labdázni és játszani. Bárhol bármikor rávehető egy kis játékra.


Nagyon bújós


Minden állattal barátságos, kivéve a madarakat. Azokat ha repülnek akkor is üldözi.


Vadészösztöne nagyon erős... madarak a gyengéi, ha meglát egyet vagy egy másik kutyát akkor nagyon nehéz behívni.


Nem sportolunk.


A végére még annyi h az enyém imád fürdeni, nagyon szereti :) A szérításnál viszont kemény hisztit nyom le.

2017. dec. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!