Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek a skót juhász vagy az...

Nektek a skót juhász vagy az óriás uszkár tetszik jobban?

Figyelt kérdés
2017. nov. 19. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
skót juhász
2017. nov. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
Már bocs, de nem értem a kérdést. Melyik tetszik jobban egy Ferrari, vagy Gizike a III.emelet 16-ból? Két jellemre, küllemre, (fajta csoportra) teljesen eltérő kutyát milyen alapon lehetne összehasonlítani? Az egyik egy juhász kutya (legalábbis a nevéből erre lehet következtetni) a másik egy vadász kutya. Az egyik szőre hullik a másiké nem (viszont nyirni kell). Az egyik kutya legalább kétszínű, de a tricolor változat is megengedett, a másik egyszínű (FCI standard szerint).
2017. nov. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mindkettőt manapság inkább kedvtelésből tartják, mindkettőt ajánlotabb lakásban tartani... A standard poodle amúgy eredetileg örző-védő fajta, nem vadász.

És nem egy színben létezik, 3 hivatalósan elfogadott színe van, amerikában persze sokkal több.


És pont azért lehet erre a kérdésre válaszolni, mert nem egyformák, így nem csak a külső, de a belső tulajdonságok alapján is meg tudjátok mondani, hogy melyik tetszik nektek jobban.


És pl. egy ferrari és egy trabant között is meg lehet mondani, hogy myik tetszik jobban, biztos akad akinek a trabant, de az egészmás mert ott minőség beli különbségek is vannak, míg élőlényeknél nincsenek...

2017. nov. 19. 18:28
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
Kérdező: 3 színváltozat az ok, de attól a kutya egyszínű, szemben a legalább két színű, de inkább tricolor skótjuhásszal. Ami azt jelenti, hogy egy kutyán belül fordul elő több szín. Uszkároknál az FCI standard jelenleg nem engedi meg azt, hogy egy kutyán belül több szín megjelenjen. És nem véletlenül a Ferrariét és Gizikét írtam. Igen annyi közös van bennük, hogy mindkettőt ajánlják lakásban tartásra, dezzel be is fejeztük az összes közös tulajdonságát. Ha a kérdés arra vonatkozik, hogy lakásba x feltételek esetén melyik a jobb már kicsit értelmesebb a kérdés.
2017. nov. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az uszkárt választanám. Nem hullajtja a szőrét és még hipoalergén is. Küllenre is jobban tetszik, bár van az a fura uszkár vágas amikor ilyen pom-pomok vannak a kutyán, na az fura :) meg baromi okosak is az uszkárok.
2017. nov. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Küllemre a skót juhász.
2017. nov. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Óriás uszkár (fehér v. fekete) de kizárólag a normálisan nyírt ( [link]
2017. nov. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Óriás uszkár, de csak úgy, ha nincs ilyen hülye fazonra levágva a szőre, hanem egyenletesen félhosszú, mint pl itt: [link]

Egyébként nagyon szomorúnak tartom, hogy sokan utálják az uszkárokat, mert neten csak ezek a fura golyó alakú nyírások vannak, és az tényleg röhejes. De én pl Budapesten csomószor látok uszkárokat simán rövidre nyírt szőrrel és hihetetlenül gyönyörűek szerintem úgy.

2017. nov. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező!! Légy oly tündér és vegyél vissza magadból, mert amint a mellékelt ábra is mutatja, mert a tudásoddal is van baj és a szövegértés sem megy!


Ha ÖV-s ösztönkészlet kell, akkor egy OFT-vel vagy valami hasonlóval jobban jársz. Az óriás uszkárt használták arra is ("volt ez már minden, csak akasztott ember nem"), de nem mindegyikben van meg az ÖV-hez.


A két fajta közül az uszkár igényel több fizikai- és agyi fárasztást (és lesz kiborítóbb, ha ezt nem kapja meg) és ő az érzékenyebb is. Mindkét fajtát nagyon szeretem, de emiatt a két dolog miatt a skót juhász illik jobban hozzám és az életvitelemhez.

2017. nov. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem nekem kell vissza vennem magamból, hanem 2.-nek, mivel eleve nem is az volt a kérdés, hogy melyiket tartanád, hanem hogy melyik tetszik jobban!


És írtam, hogy manapság kb. mindkettő fajtát kedvtelésből tartják, viszont meg említettem, hogy EREDETILEG örző-védőnek lett kitalálva az "órás" uszkár, ami amúgy az első mérete... (És amúgy erre a feladatra néhány példány ma is annyira alkalmas mint egy schnauzer)


Valamint az uszkár az okosabb, de azért a mozgásigénye érezhetően kisebb mint a collie-é.

Szóval nem csak agresszív vahy, de még hülyeségeket is írsz!

2017. nov. 20. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!