Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha túrórudit és kinder...

Baj ha túrórudit és kinder pingut adtam a kiskutyának?

Figyelt kérdés

Vacsorára ettem és adtam neki belőle.

Nemrég óta van velem, 3hónapos beagle fiu kutyus.



2017. nov. 20. 21:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
96%

Valószínűleg nem lesz baja most, de többet ne adj neki.

A beagle amúgy sem nagy kutya, ráadásul a tiéd még kölyök, úgyhogy kis mennyiségben is nagyon veszélyes lehet.


Jutalomfalatként adhatsz neki akár tápszemeket is, vagy vehetsz külön jutalomfalatot.

Mivel eteted amúgy?

2017. nov. 21. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
13%
Néha mikor kéri , nagyon kicsit szoktam adni kb. félévente de az enyém már nem kölyök.
2017. nov. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
95%
Hát már nem azért, tök mindegy hány hónapos a kutya, azért illik tudni hogy ha állatot tartanunk, hogy mi mérgező számára... Ez szerintem a minimum.
2017. nov. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Előttem elmondták, hogy méreg.


Viszont az is igaz, hogy kutyát nem szabad az asztalnál etetni.


Ha nagyon akarsz, és biztonságos a kaja, akkor az étkezés végén (amikor mindenki befejezte) vidd a táljába.

2017. nov. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell szeméttel etetni a kutyát, elég ha te eszed. A kutyák alapon tökéletesen elvannak a monodiétán, csak a gazdik gondolják azt gyakran tévesen, hogy kell nekik a változatosság, meg az ízletes koszt. Nekik ösztön, létfenntartás az étkezés, nem élvezet. Más nekik az ízletes, mint neked. Elve nem kell arra kondicionálni a kutyát, hogy kapjon valami falatot, csak azért, mert te épp eszel, evvel csak azt éred el, hogy nem tudsz majd leülni a konyhába úgy nyugodtan enni, hogy ne kunyeráljon a kutya a lábadnál, ami szintén sokaknak cuki lehet, de egyáltalán nem jó sem a kutyának, sem neked. Ennie a megszokott étkzési idejében kell, ha marad elveszed, azon kívül nem kell nassoltatni egy kutyát, mert nincsen rá szüksége és csak ártasz vele. Tanításnál, vagy egyéb tevékenységhez fűződően jutifali mehet pluszban, minden egyéb étkezés ezen felül ártalmas és felesleges.
2017. nov. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
64%

"Nekik ösztön, létfenntartás az étkezés, nem élvezet.


Ha szerinted a kutyáknak nem élvezet az evés, hát akkor látnod kéne az enyémet amikor megkapja a kajáját. :)

2017. nov. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt elhiszem kedves utolsó :D Minden kutya imád enni természetesen. Nem azt mondom, hogy nem élvezik, mikor ehetnek, csupán arra céloztam, hogy nem ilyen céllal esznek. Továbbá a legtöbb kutya ha kapna annyit, amennyit akarna, valószínűsíthetően hányásig, rosszullétig zabálná magát ösztönből, pedig bizonyára akkor már nem azért habzsolna tovább, mert az neki akkora élvezet. Egy csomóan jönnek avval, hogy a kutyájuk ilyen extrém dolgokat szeret, mekkora ínyenc. Eleve nem értem minek őket olyasmivel etetni, ami nekünk embernek finom, nekik viszont ártalmas. Lehet az én kutyám is imádná a bigmac-et, ha adnék neki afféle ipari szemetet, de ha kedveskedni akarok akkor inkább prémium húst veszek, szülinapra bélszínt kap, amit magamnak sem igen veszek meg, szerintem a legtöbb kutya kibékülne a színhússal, ha választhatna. Nem gondolom, hogy Morzsi kutya előnyben részesítené a raffaello-t,ha kaphatna mondjuk egy darab hátszínt, csak amig az édességféléket, fagyit, arra hivatkozva, hogy imádja a kutya, rengeteg gazdi rendszeresen adja, (pedig hihetetlenül káros az ebeknek, egyszerűen nem úgy bontják a cukrot, mint az ember, a csoki meg ugye egyenesen méreg) addig minőségi húst még véletlenül sem vennének az ebnek kedveskedésnek. Én is táppal etetek, meg kap húst is a kutya rendszeresen (persze nem keverem), ezen kívül jutifali, boldog ő evvel. Sokszor látom, hogy humanizálják az ebeket, avval a tévhittel, hogy minden szeméttel etetik, mert kedvence, pedig egy ragadozónak a húsnál jobb ugye nincsen, ha már kedvenc. Ha lerakna bárki tisztes távolságba egymástól egy adag fagyit, meg egy darab húst a földre, megnézném melyik kutya rohanna az édes szmötyi felé önszántából, de azért akad aki megmagyarázza, hogy azért eteti vele, mert imádja. Persze, valószínűleg azok a kutyák a spenótos fagyit is ugyanúgy benyalnák, amitől a gazdi valószínű rosszul lenne.
2017. nov. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek veled, utolsó!

Az emberek elég tudatlanok sokszor, nem is sejtik, hogy a kutyák ízérzékelése nem túl fejlett, tekintve, hogy alapvetően húsevők, és emiatt a természetben nincs (nem volt) szükségük fejlett ízlelőbimbókra.

Szóval igen, a legtöbb kutya bármit megeszik, attól függetlenül, hogy milyen íze van. :D

De az emberek általában magukból indulnak ki, mondván ha ők szeretnek valamit, akkor a kutyájuk is ugyanúgy szeretheti.

Úgyhogy tudatosítani kéne az emberekben, hogy a kutyának nem kell valamit csak azért odaadni, mert "szereti".


Amúgy mi emberek is (mint minden más élőlény) önfenntartás céljából eszünk, és csupán a mindenevő életmódunk miatt kialakult fejlett ízérzékelésünk eredményeképp engedhetjük meg magunknak azt, hogy válogassunk az ételek között, hogy mi ízlik és mi nem.

2017. nov. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ja amúgy kutyáknál is láttam már olyat (bár ritkán), hogy nem szeret enni, csak muszájból teszi. Vagyis nem ráveti magát hanem csak lassan kedvetlenül ropogtat.


És ennek megfelelően, emberek között is van olyan, aki pedig már abszolút nem önfenntartásból eszik, hanem csak élvezetből, aztán ugyebár elhízik borzalmasan.

2017. nov. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Bocsi, kicsit megkésve, de #11-es kérdésére: Carnilove kutyatápot kap.
2017. dec. 1. 00:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!