Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ilyen és hasonló kutyakeres...

Az ilyen és hasonló kutyakereső hirdetéseket komolyan gondolhatják az emberek?

Figyelt kérdés

Keverék kiskutyát szeretnék örökbefogadni,és megnéztem a "keres" rovatot is,ha már ott voltam. A kérdésem az,hogy pl ezt komolyan gondolhatják?Idézem: "Nagyon szeretnék egy uszkár kiskutyát olyat ami még kicsi kb. egy honapos vagy 2.

Mindegy lenne és az sem lenne gond hogyha törpe vagy közép vagy nagy falyta uszkár lenne ingyen keresem csak imádom a kutyusokat és az uszkár a legkedveltebb kutya számomra volt egy csau csaum de sajnos magatartási zavara van és kezelni kellet őt és ezt nem nagyon tudtuk finanszirozni ezért beadtuk egy állatmenyhelybe mert többször is előrordult hogy megkapott minket meg bárkit kicsi kora óta kelet volna gyogyitani de nem nagyon értünk rá ezért ez volt az egyetlen egy lehetőség hogy a menhelybe agyuk másnak nem adhatuk volna oda mert ha zavara van nem hogy a gazdáját megharapja a másikat is megharapta volna!És ajánlom figyelmetekbe csak az vegyen Csau csau kutyát aki kiskora óta fogja kezeltetni elég sok pénz kezeltetni és sok időt kell belefektetni!Ténleg mindegyik kutya szép de veszélyes is egyaránt! Sajnos!És az uszkár egy nagyon okos inteligens kutya a családom kutyákal foglalkozik szintén én is!Nagyon szeretném ha veletek nem fordulna ilyen nehogy megharapjon titeket egy kutya !Akkor aki oda ozna egy kiskutyát egy uszkárt lehet töürpe uszkár lehet közép uszkár lehet oriás uszkár mindegy csak ingyen legyen és persze falytiszta!Köszi"


2008. okt. 23. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Én ezt nem nagyon értem....

DE! falytiszta = fajtatiszta (a kutya maga egy faj, pontos j-vel).

A kérdésedet sajnos nem értem, de mások biztosan.

2008. okt. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Ez szánalmas. De most komolyan. Én ma adtam örökbe az uszkárt, akit az utcáról fogadtam be. Nagyon szimpatikus emberek voltak. Ezt azért mondom, mert ha pl. egy ilyen ember idejön és azt mondja, hogy kéri az uszkáromat és aztán el kezd hablatyolni arról, hogy egy chau-chaut KEZELTETNI kell kiskorában én a képébe röhögök. Aki ennyit nem tud a kutyákról az ne tartson kutyát! Nem kell KEZELTETNI, FOGLALKOZNI kell vele. Ez a hirdetés szánalmas, remélem nem gondolta komolyan a hirdető!

És azok is szánalmas emberek, akik a négy hónapos kiskutyákat oltatlanul leadják a gyepmesteritelepre azzal az indokkal, hogy nem tud nekik gazdát találni. Holnap érkezik két darab négy hónapos keverék kutyus egy ilyen "ember????" miatt. OLTATLANUL BEADTA A GYEPMESTERI TELEPRE, AHOL BÁRMI FERTŐZÉST ELKAPHATNAK. Muszáj onnét elhoznom őket. Szívem szerinte befogadnám őket, de nem tehetem, csak ideiglenesen. De miért nem tehetem? Mert tudom, hogy öt kutyát egyszerre nem tudnék eltartani. Minek akar olyan ember kutyát, aki nem tud velük foglalkozni? (Most ideges vagyok, mert egyetlen egy kutyát sem kell kezeltetni kölyök korában... ez eszméletlen...)

2008. okt. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
A kérdésedre nem tudok felelni, de ez a hirdetés komolyan mondom mindennek a teteje. KÉT CSAUM VOLT!!!!! Egyiket sem kellett kezeltetni, okosak voltak, kedvesek, nyugodtak és soha senkit nem haraptak meg. Nagyon inteligens fajta imádtam őket, de sajnos már elpusztúltak. Én egy ilyen elmebetegnek egyáltalán nem adnék kutyát. Biztosan komolyan gondolja a hirdetést, annyira baromság amit ír, hogy ilyet nem lehet kitalálni.
2008. okt. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak amikor olvastam ezeket a hirdetéseket (mert sajnos rengeteg van) elgondolkoztam, hogy ez valami vicc? Vagy valaki teljesen komolyan felad egy ilyet abban a reményben, hogy jelentkeznek rá és megkapja az ingyen fajkutyáját? Na, lényegében ez a kérdésem. Tényleg vannak ilyen hülye emberek? Mert már komolyan remélem,hogy ez csak egy vicc. De akkor a többi hasonló hirdetés is vicc??!!!
2008. okt. 23. 23:23
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy vicc-e, de az biztos, hogy eget rengető baromság! Remélem ennek a marhának senki sem ad kutyát! De most komolyan, sem a csau-csaut, de még csak más kutyafajtát sem kell kölyök korában kezeltetni. Foglalkozni kell vele, ha nem foglalkoznak vele minden kutya agresszívvé válhat, de ez kizárólag a "gazdák" hibája! Szóval nem értem miért szídja a csau-csaukat, amikor ő volt hülye. Amúgy én is láttam már ilyen gyöngyszemeket, mint ez (és ez komoly hirdetés..):

"Perzsa cicát

keresek!!!

n.a.

Perzsa szép kiscicát keresek

ajándékba!

Szép legyen és

ápolt,szine mindegy hogy

tetszen apunak.

Oltott-féregtelenitett és

egészséges.

Tapasztalatom van a

cicatartásról mert minden

évben szereztem már egyet,

de mindig történt velük

valami.

Szobatiszta is legyen mert a

nagy házunkba nem piszkolhat

összevissza és nyugodt is

legyen ne karmolja össze a

szép bútorokat anya miatt.

ingyen kell szerezzek mert

csak úgy engedik meg itthon a

továbbit majd megoldom.várom

a jelntkezőket és megyek

érte!"

Amúgy rengeteg ember ingyen várja a fajtatiszta kutyákat, macskákat... emberek, ne legyünk ennyire tudatlanok! A minőséget meg kell fizetni!

-második válaszoló-

2008. okt. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jézusom, ez a macskás sem semmi!Egyébként én már azon fennakadtam, hogy ha valaki ért a kutyákhoz, akkor miért akar egy 1 hónapos kutyust. A tenyésztők még 6 hetesen sem adják oda szívesen, de lehet h csak a hirdetés feladója volt bajban az "1hónap vajon hány hét" egyenlettel...

Ez tényleg szörnyű...remélem ezek az emberek nem kapnak senkitől semmilyen állatot...Ezek miatt van annyi kóbor jószág,igaz?

2008. okt. 24. 12:58
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagy valószínűséggel gyerek írhatta. Ezt a megfogalmazásból gondolom.

Egyébként azt nem igazán értem hogy a magatartás zavart miért kell "gyógyítani". De ez a magatartási forma is onnan lehet hogy vagy nem megfelelő helyről vették a csaut, vagy nem foglalkoztak vele eleget.Mert ugye tudjuk,hogy ha nem megfelelő helyről veszünk kutyát, (pl.kisállatvásár, szomszéd néni...stb) akkor nem kell csodálkozni hogy a kutya idegbeteg lesz vagy olyan beteg, hogy a kezeltetése a kutyának többe kerül mintha igényes tenyésztőtől vett volna kutyát.

Írja, hogy "minden kutya szép, de veszélyes egyaránt". Szerintem meg nem. Ha tényleg biztosítják a kutya igényeinek megfelelő körülményeket, foglalkoznak vele és nem a kert végében tartják láncon, úgy, hogy egy héten egyszer ha ránéznek, akkor szerintem semmi gond nem lehet a kutyával.

Ja és ha kap valakitől uszkárt, ami remélem nem fog bekövetkezni, szegény kutya ugyis erre a sorsra jut majd. szóval....

2008. okt. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az ilyen emberek miatt.

Úgy kezdődik az egész, hogy "Apu nézd, milyen édes kis kölykök."

Aztán a nagy kölyökből óriás lesz, és ugye csak akkor volt szeretve, amikor még pici volt, nagy korára agresszívvé válhat. Így jöhet a gyepmesteri telep, utcára kitevés, vízbefojtás, zsákba rakás agyon verés és egyebek. -második válaszoló-

2008. okt. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
A macskás hirdetés is csúcs!!! Tapsolni forogni írni olvasni nem kellene még tudnia?? Mert ez így elég snassz ha csak úgy egyszerűen "macska". Beszarás!!!!
2008. okt. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Uram-atyám!

Nem a kutya az idegbajos, hanem az, aki ilyen hirdetést ír! Például a macskás: ingyen keres perzsát(nem a legolcsóbb) és még feltételek ír, hogy milyen legyen. Amugy meg ha valaki ingyen állatot akar, mert nincs rá elég pénze, akkor honnan lesz pénze hogy azt az állatot el is tartsa?! Tényleg miylen **** emberek vannak...

2009. máj. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!