Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet hogy a kutyám elkapta a...

Lehet hogy a kutyám elkapta a parvo virust?

Figyelt kérdés

A kutyám 11 hetes.Két oltáson van túl.

Tegnap sárgásat hányt, a kutyatáp is kijött belőle.Ma is hányt, de már sokkal jobb a közérzete.(nem levert)

A doktor kezelte kullancsfetőzés ellen, de ezek szerint nem az volt a baja.

Lehet hogy parvo vírus támadta meg? (Az ellen már kapott védőoltást)


2010. jún. 1. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sárgás habot szoktak néha az enyémek is hányni!

Ha parvos lenne akkor nem lenne jobb tegnap óta a közérzete,sőt sokkal rosszabbul lenne!A parvos kutyának nagyon bűzös-vizes erős hasmenése is van!

2010. jún. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igaza van az előzőnek. Ha az lenne, nem javulna a kedve sem. Én babéziával nagyon sokszor találkoztam,pusztult is el kutyusom amiatt és az nálunk egyáltalán nem járt hányással. Nem is evett a kutya, lázas,levert volt. Ilyenkor rengeteget ittak és jellegzetes volt a vizeletük. Sajnos a babézia két nap alatt el is viszi,ha nem kezelik...Magyarul szerintem nem is babézia és nem is parvo volt, de nem vagyok orvos és hülyeséget sem akarok mondani. Ez az én tapasztalatom. Sok sikert!
2010. jún. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Parvo vírusos bélgyulladás:

Több formája is ismert. Leggyakrabban nagyfokú elesettséggel, véres, bűzös hasmenéssel járó kórforma. A kiskutya sokat fekszik, hány, környezete iránt nem mutat érdeklődést. A legjellemzőbb tünet a hányás és a véres bélsár ürítés. A hasmenés következtében gyakori a kutyák kiszáradása és a kiszáradás következtében való elhullás. Az állatorvos és a gazdi feladata a folyadék pótlása és a fájdalmas tünetek enyhítése, valamint antibiotikum terápia folytatása bakteriális fertőzések megelőzésének érdekében.

2010. jún. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez nem hiszem, hogy az.

Ha elkapta volna akkor súlyos hasmenése lenne, fénytelenné válna a szőre, a széklete sárga, véres és híg lenne és kiszáradna.

Lehet, hogy csak gyomorrontás vagy valamit megevett. Az én kutyám füvet eszik és néha kihányja.

2010. jún. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A kutyus tegnap óta közérzetileg sokkal jobban van, játszik, érdeklődik, nem húzódik el, de hány.A hányása sárgás-habos.Sok vizet iszik magától, azonban már azt is kihányja.Félek, hogy kiszárad. Du. 5-kor viszem az állatorvoshoz, ő majd megmondja, mi is a baja.
2010. jún. 1. 14:44
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2010. jún. 1. 14:45
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem lehet, hogy benyelt valamit, és bélelzáródása van?

A kiskutyák akár egy fél pár zoknit is le tudnak nyelni, sajnos, tapasztalatból mondom.

Hál Istennek az enyémnek ott is jöt ki, ahol bement.

Elég veszélyes ez a korszak, bár hallottam már felnőtt kutyáról is, aki szinte mindent lenyelt, amit talált.

Érdemes lenne körülnézni a helyén, és azokban a helyiségekben, ahol tartózkodni szokott, nem hányzik-e valami.

Műanyagkupak, rongydarab, akármi.

Majd számolj be, mi van a kuyussal.

Üdv.

2010. jún. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Ha valóban két oltása van ,akkor tuti nem parvó!

Nálunk a kiskutyák egy oltással átvészelték azt,hogy a másik alom elpusztult parvóban:((

Egyébként mit mondott a doki?

2010. jún. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az orvos nem tudott semmi konkrétat mondani. A kutyus kapott 2 oltást, és két különböző infúziót. A székletét megvizsgálta, és talált benne vért. Holnap megint kell visszamennünk, folytatja a kezelést. Holnap minden kiderül.Nagyon félek...
2010. jún. 1. 21:12
 10/11 Akiteki ***** válasza:

Parvotol nem habosat hány. Ez kisebb bajoknál is elő szokott fordulni. Széklete volt?

Írd meg, mit mondott az orvos. Jobbulást a kicsinek!

2010. jún. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!