Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Keresztfiam (2,5 éves) elkapta...

Keresztfiam (2,5 éves) elkapta a rota vírust. Bizonyítottan! Befektették,3 éjjel tartották kórházban. Infúziót kapott. Ma hazaengedték de a hasmenés maradt és szinte semmit nem eszik. Regeteget fogyott. Valaki tapasztalat?

Figyelt kérdés

Ez így a normális?Meddig normális,hogy megy a hasa?

Illetve mindent ami ezzel kapcsolatos!!!!


2011. ápr. 4. 20:20
 1/2 A kérdező kommentje:
A lényeg:Konkrétan aki volt kórházban azt milyen állapotban engedték haza?Mikor evett?Hányt e még utána?Ment e még a hasa?Ha igen akkor hány napig?
2011. ápr. 4. 20:26
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Mindkét gyermekemnek volt leírom,hogy zajlott.Még szerencse,hogy a lányomnál mindent vezettem naplóban.Sokat visszanézem,hátha segít.Anno a nagylányommal 9 éve kiszáradva (semmit nem fogadott el inni)utalta csak be a gyerekorvos kórházba.3 napig infúziót kapott majd amikor már magától is ivott haza engedtek.Hányni nem hányt viszont a hasa végig ment még otthon is 4 napig .Lassan rendeződött a széklete.Azután két hét szünet és újra elölről.Ismét 2 nap kórház ,infúzió.Miután hazajöttünk még 3 napig hasmenés és utána végleg elmúlt.Soha többé nem volt rotás.Ekkor 3,5 éves volt.A pici fiam kb. 1 hónapja esett át rajta (22 hónapos).Nála hajnali hányással és óriási ijedtséggel kezdődött(még sosem hányt ,és nagyon félt).Kb óránként hányt 1 napig.Kortyonként itattam Ő mindent elfogadott.Estére kezdődött a hasmenése.Az orvosunk azt mondta amíg iszik és nincs kiszáradva kezeljem itthon.Sajnos a kórházban is csak a folyadékot és az elektrolitokat tudják pótolni.Oki terápia nincs,csak tüneti.Ő 8 napig folyamatosan kakilt.Először nyákosat,majd 3 nap múlva már csak nagyon híg vizeset.A 7.-8. napon kezdett le formált széklete lenni.Enni 3 napig csak kekszet és ropit fogadott el.Később adtam neki párolt répát.Pici cukorral ,sóval.Ha hány akkor csak hideg folyadékot szabad adni,meleget nem.Ezt biztos tudod.Érdemes a kedvenc ételeivel próbálkozni,olyat adni neki amit szívesen fogyaszt,de ami a legfontosabb rengeteg folyadékot.Bármit amit szeret!!!Nyugodtan kaphat ilyenkor cukros italokat gyümölcsleveket is ,hiszen ha nem eszik a vércukor szintje alacsony lehet.Figyeljétek a leheletét ha aceton szagú lenne,az az alacsony vércukorszínt jele!Remélem segítettem.Jobbulást kívánok!!!!
2011. ápr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!