Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A média miért állítja be a...

A média miért állítja be a bull típusú kutyákat szörnyetegnek?

Figyelt kérdés
Nem értem. Bull terrierem meg amstaffom van. Volt argentín dogom is. A legeslegjobb kutyák a világon.

2017. nov. 25. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

A média nem foglalkozik azzal, ha egy kutya rendesen teszi a dolgát, mint ahogy azok az emberek, események sem kerülnek, be ha valaki normálisan él.


A média olyan dolgokkal foglalkozik, ami a normálistól eltér, vagy ami össz-társadalmilag fontos, hasznos, érdekes.


Ha egy kutya összeharapdál egy másik kutyát vagy embert, akkor az nem normális, tehát be kerül a hírekbe.


Mivel nem a csivava típusú kutyák okoznak ilyen kárt, ezért a bull típusú kutyák, vagy nagy testű kutyák kerülnek be a hírekbe.


Nem a média teszi szörnyeteggé őket, hanem a természetük és a nem megfelelő neveltetés. Ez nem azt jelenti, hogy minden ilyen kutya szörnyeteg, ahogy a tiéd sem az.


Ez pont olyan mint a pirézek. Nem az összes piréz szörnyeteg, csak egy-kettő akik a hírekbe bekerülnek, hogy 90évest erőszakoltak, vagy uborkát loptak.

2017. nov. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem az nem igaz teljesen amit az első mond, hogy nem a média teszi őket szörnyeteggé. Szerintem részben igenis a média felelős azért hogy szörnyeteggé tették őket. Történik ilyen harapásos baleset más fajta kutyákkal is, kuvaszokkal vagy akár keverékekkel, de soha semmilyen más fajtát nem hallottam kihangsúlyozni, csak a bull típusú kutyákat, de leginkább " pitbullként" meg "harcikutyaként" kerülnek be a hírekbe úgy is.


Egyébként ez nem új keletű dolog, nagyon régóta megy a harcikutyázás, és ez nekik nézettséget, nagy hírverést jelent ezért csinálják.

2017. nov. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

# 1-es, a válaszoddal azért tudnék vitatkozni. Persze némileg elfogult vagyok, egy bull típusú kutya gazdijaként. Viszont állatmentőként vannak tapasztalataim.


Nem egy kutyaharapáson vagyok már túl, de a mentésekkor a harapásokat többnyire a kis testű kutyáktól szerezzük. Általában ők a "harcias" kis méregzsákok, míg a nagyobb testűek nyugodtabbak, könnyebb a bizalmukba férkőzni.


A kutyatámadás ami bekerül a hírekbe, azért kerül be, mert egy nagyobb kutya nagyobb sebeket tud ejteni, így egészen jó téma, ha nincs más hír. Míg ugyanannyi kicsi is megtámadja az embert, de nyilván egy tacsi méret nem tépi le a karod, ezért nincs is hírértéke. A nagytestű kutyáktól származó támadásoknak csak egy kisebb része az, amit a bull típusúak követnek el. Viszont ha a támadást bull típusú követi el, azt mindig kiemelik a fajta rossz híre miatt. Ezért tűnik úgy, hogy ők szörnyetegek. Amiről pedig csakis az ember tehet. Abban egyetértünk, hogy sokszor nem megfelelően nevelik. Rengeteg bullos gazdi van, akinek fingja nincs, hogyan is kel bánni egy ilyen kutyával.

Egyáltalán nincs gond ezekkel a kutyákkal, ha megfelelő kezekben vannak. Arról nem ők tehetnek, hogy sok ember idióta, de mégis ők szívnak miatta.

2017. nov. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


#3, igen így értettem, hogy a nagyobb kutya nagy sebet ejt, és emiatt az kerül be a TV-be, a kis csivava típus nem tud akkora sebet ejteni, hogy hír legyen belőle. Most nyilván át tud harapni aortát ő is, de ez nem gyakori.

Rosszul fogalmaztam, erre gondoltam.

2017. nov. 26. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na de a német juhászos esteket pl. nem fújják fel
2017. nov. 28. 09:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Dehogynem felfújják! Csak két nézőponton vannak az emberek: a kutya a hibás, az ember a hibás.
2017. dec. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!