Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőtőp van még esély...

Tenyésztőtőp van még esély karácsony előtt kutyát venni? Vagy csak más helyről?

Figyelt kérdés

Most találta ki a gyerkőc, hogy kutyát szeretne.

Osztrák határtól nem messze élünk. Az sem lenne baj ha onnan lenne. Nagytestű kutya. Labrador,földi,husky, nj-n gondolkodunk.


2017. nov. 28. 13:53
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Kutya adok-veszek cserélték csoportban találtam, nem tudom belinkelni. Nézzétek meg. Ott írok a gazdának, Nov 13-án rakta fel,hátha megvan még.
2017. nov. 28. 15:00
 22/38 anonim ***** válasza:
75%
és te erre komolyan büszke vagy? Beteg vagy te? Orvost is ajánljunk?
2017. nov. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
90%
Csak trollkodik, nehogy elhiggyétek már. :D Minden benne van a kérdésben, amire egy normális kutyás ugrik: a gyereknek kell karácsonyra, 3 totál különböző fajtából akarnak választani, és végül egy adok-veszek csoportból veszik meg a legnehezebb esetet, miközben vagy 15 ember szajkózza, hogy ne. Ennyire hülye ember nem lehet, nehogy komolyan vegyétek. Ha meg mégsem kamu, akkor a Szánhúzó Alapítványra tényleg szükség lesz még a kutya egyéves kora előtt.
2017. nov. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
78%
Természetesen kamu
2017. nov. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg nem kamu a kérdés:

Tényleg nagyon bölcs dolog egy gyereknek egy híresen makacs, fárasztás hiányában szökős, ráadásul nemsokára kamasz kutyát venni, ami amúgy csak egy fajtajellegű keverék, és zsákbamacska, hogy nem ideggyenge vagy full beteg-e.

2017. nov. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, törzskönyv nélkül nem ajánlott kutyát venni, nem amiatt a darab papír miatt. Az ilyen embereket, akik interneten különböző facebook csoportokban hirdetgetik a kutyákat, szaporítóknak nevezik. Tény, kifoghatsz éppen egészséges kutyát is, de általában a szaporítótól származó kutyák mind szenvednek valamilyen betegségben. Az enyém is onnan van, atkásan-bolhásan hoztam el, 200k ott is hagytunk az orvosnál. Ennyiből már elég jó hlyről is tudtam volna kutyát venni. Szembeszomszédom szapis kutyája négy évesen hirtelen pusztult el, születésétől fogva beteg volt a szíve. Barátnőmé epilepsziás volt, már szintén nem él, három éves lenne.

Ezek a betegségek főleg a szülők borzalmas tartási körülményei miatt alakulnak ki, vagy az odafigyelés hiánya miatt. Egy vemhes szukának különböző állatorvosi vizsgálatokon kell átesnie, öröklődő betegségekre pedig még előtte le kell szűrni. Ezeket egy szaporító nem csinálja meg, az öröklődő betegségeknél pedig elég, ha mindkét szülő csak (tünetmentesen, a gazda észrevétele nélkül) hordozza a betegséget, a kölykökön ez már kijön, természetesen korán elpusztulnak. Arról már inkább nem is beszélek, hogy ha te pénzzel szeretnéd támogatni egy ilyen ember munkáját, te sem vagy jobb, csak azért, mert a gyerek kitalálta, hogy kutyát akar karira.

A husky pedig különösen az a fajta, amit nem veszünk rossz helyről. Főleg, hogy az öthónapos kölyök valószínűleg azért van még ott a szaporítónál, mert nem tudta senkinek sem elpasszolni, csúnyán szólva ő a "maradék".

Szerintem beszéljétek meg családi szinten, hogy milyen fajtát szeretnétek, és kezdjetek el rendes, lelkiismeretes tenyésztőket keresni. Hidd el, én, mint "olcsó internetes" kutya gazdája mondom, sokkal jobban jártok, és egy csomó felesleges stressztől megkímélitek magatokat. Persze vehettek szapisat is, hátha egészséges lesz, de a valószínűsége ennek nagyon kicsi, és csak a vakszerencsén múlik. Gondoljátok át.

2017. nov. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
77%
Én megtaláltam a csoportot is és a kutyát is...
2017. nov. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, linkeld légyszi!
2017. nov. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
67%

Tessék, itt a csoport, megtudod keresni

[link]

2017. nov. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
74%
Durva ez az oldal :O Tele van szapis kiskutyákkal pár tízezerért.
2017. nov. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!