Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 9 hónapos husky...

Nocy43 kérdése:

Van egy 9 hónapos husky kutyam. Minden 2 hónapba támadja más kutya. Hogyan tudom bátorítani hogy ne sérüljön töbször?

Figyelt kérdés

2017. nov. 29. 04:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

1. Még kölyök. Nem fog nekimenni felnőtt kutyának.

2. Ha felnőtt lesz, akkor sem az ő dolga lesz megvédenie magát, hanem neked kell megvédened őt!

Szóval kezdj el azon gondolkodni, mit tehetnél, hogy megvédd.

(bár az érdekes, ha 2 havonta megtámadják, és meg is sérül. Hol? Ennyi a kóbor kutya? Nálunk is sok az önsétáltató, de nincs Ennyi kutyatámadás...)

2017. nov. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd, hogy megtámadják! Nem egy kölyök kutya dolga, hogy megvédje magát.
2017. nov. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A te feladatod, hogy megvédd őt, és ne tudjon megsérülni.

Nem kell bátorítani, ne akard, hogy verekedős legyen. Neked kell odafigyelned, hogy milyen kutyák közé engeded.

2017. nov. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Védd meg. Zavard arrébb, rúgj bele az agresszív kutyákba (ha nincs más megoldás
2017. nov. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így vagyunk sajnos, pedig itt Németországban ELVILEG több szabályhoz kötik a kutyatartást, kötelező lenne a póráz, nagyoknak a szajkosár, de mindenki szarik rá. Pár bevált tipp:


- Tartsd mindig pórázon, és csak ott engedd el, ahol tényleg biztonságos. Így a legkönnyebb megvédeni.

- Már messziről üvölts az agresszívan közeledő kutya gazdáinak, hogy LEGYEN SZIVES NE ENGEDJE IDE!

- Ha ez nem segít (általában leszarom típusú embereknek van durung kutyája) akkor a kutyával kell megértetned, hogy “rajtad keresztül” férhet csak a kutyádhoz, hogy ez a te falkád. Lépj elé, közben a sajátodat hüzd magad mögé. Toppants, szólj rá határozottan. Ha ezekből nem ért, ne teljes erőből, de taposs rá az egyik mancsára. Annyi fájdalom pont elég neki, hogy felfogja, itt te uralod a helyzetet, de nem a

veszi támadásnak. Ha ezt nem akarod, akkor hordj magaddal egy üres flakont, benne néhány kaviccsal, dobd a támadó felé, a zajtól megriadnak, visszavonulnak. Én konkrétan egy szövettáskát viszek minden sétára, benne egy plüsspárna, azzal szoktam a seggükre húzni, az pont elég, meglepetésükben visszafutnak a gazdáikhoz. És ne hagyd, hogy hibáztassanak, igenis vannak kutyák, akiket valamiért gyakrabban megtámadnak, talán olyan a szaguk, nem tudni miért. Az enyém is halál békés, megadó, mégis rendszeresen odajönnek erőszakosan ugatva-támadva, a gazdika persze sehol... kénytelen az ember megtanulni kommunikálni az idegen ebekkel.

2017. nov. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%
Húúú... Azért ott van baj abban a fejecskében (már mint a kérdező fejecskéjében). És esetleg arra nem gondoltál, hogy kutyaiskola? És esetleg magadba nézni, hogy mit csinálsz rosszul? Nagyon zavaros a történet. Tudom 13 éves vagy és lány, vasággyal 20kg... Szóval lépések még egyszer, hogy megértsed: 1./ kutyaiskola ahol elmondják, hogy mit és hogyan kéne csinálni egy ilyen (már nem annyira kis)kutyával. 2./ Pontosan meg kéne nézni, hogy nem lehet-e, hogy a te kutyád viselkedése vált ki aggressziót? 3./ megfelelő-e a kapcsoaltod a kutyáddal? 4./ normálisan ilyen helyzetbe bekéne szaladjon hozzád, ha csak nem ő kezdeményezi a balhét 5./ ha látod, hoyg közeledik a balhé miért nem hívod be a kutyát?
2017. nov. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De sajnos én hijaba védem meg mert én is sérülők mert itt egy pitbullról és egy boxer kutyáról van szó a szomszéd kutyája.jaratom az én kutyámat iskolába mindent meg probaltam és mindig pórázon van csak a parkba nem de ott be van kerítve és más kutyákkal el játszik csak ez a kettő a problema
2017. nov. 29. 20:50
 8/11 A kérdező kommentje:
És az utolsó kommentálnak pedig azt üzenem nem 13 éves vagyok 29 eves ket gyerekes anya.es a kutyám jár iskolába és meg védem de ezektől a vad állatoktól már én is meg sérültem
2017. nov. 29. 21:10
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nyelvtan-náci, de egészen biztos vagyok benne, hogy a "hiába" szóban nincs "j".


A problémádra pedig: vigyél magaddal paprikaspray-t a sétákra.

2017. nov. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 8


Jól írják, vigyél sprayt s nyomd a dögre, nem kell lelkizni, a dög sem teszi láthatóan-leírásod szerint.



Esetleg denszeszt vigyél virágpermetezőbe s azzal adj neki...kurtára irritálja szaglásukat s 1 életre megjegyzik, hova nem szabad dugni pofájukat;)


Nézd, ha egy gyerek éles fegyverrel hadonászna lebeszélhetetlenül s nincs más mód, le kell lőni a fegyveres kezét-ha sikerül s van mód rá...a veszélyeztetett s támadó életének s épségének megóvása a cél, ha lehet...ennyi.

2017. dec. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!