Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky gyereknek?

Husky gyereknek?

Figyelt kérdés
A fiam 12 éves és nagyon szeretne egy husky kutyát. Sokat utánaolvasott és én is, de azt olvastuk, hogy nagyon makacs és nehéz lenne kezelni. Besegítenék neki, de önállóbb akar benne lenni. Szerintetek? Elbírna vele?

2017. nov. 16. 19:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod, hogy mennyire felelősségteljes, és hogy mennyi ideje van rá. Mert bizony rengeteg energiája van, amit le kell veztni, különben annyi a lakberendezésnek. Kutyasuli erősen ajánllott. Én nem venném meg, ha csak ő szeretné


Egyébként mindenképp tenyésztőtől (vagy szánhúzó fajtamentéstől) vegyetek kutyát, ne dőljetek be a 20-60 ezres szaporítós hirdetéseknek

2017. nov. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%

Nem! Még fizikailag sem, de mentálisan meg végképp!

Tudod mik a legjellemzőbb viselkedési problémák a husky-knál: nem lehet behívni, elrohan minden macska és madár után, szökik, rángat a pórázon de úgy, hogy még egy felnőtt férfit is elhúz, agresszív más kutyákkal, kiugrik rájuk a pórázon, így közveszélyes a sétáltatása, agresszív a gazdával. Ezeket hogy fogja a fiad kezelni? Mondjuk csak azt, amikor meg akar ölni egy nála kisebb testű kutyát? Vagy mikor kirohan a nyíló kapun és elrohan macska után?

2017. nov. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
A husky nem csak gyereknek, de átlag kutyatartónak se való, csak is komoly kutyás tapasztalattal rendelkező sportoló (futó) vagy kutyás sportot űző ember mellé aki le tudja mozgatni a napi akár több 10km-es mértékű mozgásigényét. A makacsságáról meg már nem is beszélve, nem bántásból mondom csak meg akarom előzni hogy fél év múlva a fiad írjon ide hogy nem bír a kutyával, ezért azt mondom hogy semmiképp nem való neki ez a fajta, mert nem fog bírni vele.
2017. nov. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
14%

#2: Te most egy neveletlen kutyát jellemeztél, fajtától függetlenül.


Kérdező, én megvenném neki. Közel sem olyan szörnyű a helyzet, mint ahogy azt írják sok helyen. Fantasztikus állatok.

2017. nov. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%
Nem, nem, nem és nem! Első kutyának semmiképp, egy felvételi és középiskola előtt álló gyereknek meg végképp nem, hacsak te nem bánod, hogy mehetsz futni és biciklizni a kutyával pár év múlva, ha nem akarod, hogy szétszedjen mindent és elszökjön. (Mondom ezt úgy, hogy én is kutya mellett felvételiztem és járok iskolába, bár az enyém németjuhász, néha így sem könnyű megoldani a vele való foglalkozást, idő szempontjából.)
2017. nov. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt. Nem gyereknek való bármennyire is besegítessz neki. A 12 éves kor még épp az a határ amikor a kutya vagy gyereknek néz és semmi tekintélyed nincs nála vagy épp már nem de még akkor sem igen tudsz felé kerekedni a ranglétrán. Erre még rájön az, hogy egy 12 éves gyerek nem tud annyi foglalkozást nyújtani egy szánhúzónak amit valóban igényelne. Egy-másfél éves koráig még csak-csak elvan a napi sétával (abból is érdemes reggel egy rövid és este hosszú - gondolom a fiad nem kelne fel iskola elött csak azért minden! nap.) de utána már igényli az intenzív mozgást. Futás, kerékpár, scooter, stb. Egyszerűen képtelen egy 12 éves gyerek ezeket az igényeket kielégíteni.

A nevelésről nem is beszélve. Szinte kizártnak tartom, hogy képes lenne egy gyerek megnevelni egy ilyen kutyát tapasztalat nélkül bármennyire is segítessz neki.


Nekem kettő van.

2017. nov. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
1%
Labrador,Beagle,Border Collie, jobb lenne.Belga juhászkutyával és Tacskókkal személyes tapasztalataim vannak és őket is ajánlani tudom,ha a fiad valóban foglalkozna vele,felelősséggel.
2017. nov. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%

#7

Te tényleg ennyire inkompetens vagy? Egy Malinál esélye sem lenne egy 12 éves gyereknek nevelés terén. Arról nem is beszélve hogy szerintem a szellemi fárasztás egy gyereknek sokkal nehezebb mint a fizikai fárasztás egy Huskynak. Ráadásul melyik gyereknek van kedve és ideje napi 20 órát foglalkozni egy Malival? Neki kell kutyaiskola is amit egy gyerek szintén nem vállana be, legalábbis olyan rendszerességgel ami kéne a kutyának. Border Collie ugyan ez csak tereléssel. Beagle szintúgy nem való gyereknek és a tacskónak is sok foglalkozás kell bár az első két fajtánál lényegesen kevsebb. Inkább ne szólj hozzá.

2017. nov. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

#4 igen, egy neveletlen kutyát írtam le. De ha valaki huskyt tart elsőnek, annak neveletlen lesz a kutyája! Pláne ha gyerek. Mert míg megtanul nevelni, megtanulja a kutya kommunikációt, megtanul jól reagálni a helyzetekre, megtanulja a módszereket, technikákat, addig eltelik minimum 3 é. Már ha meg is akarja tanulni a dolgokat, utána jár, energiát és sokszor pénzt nem kímélve. Vagyis a kutya már min 3 éves lesz, mire a gazda végre érdemben neki kezd a normális foglalkozásnak. Addigra tele lesz rossz berögződésekkel és félrenevelésekkel. A husky most épp divat fajta, pláne a tinik közt. És pont ezért van, hogy a 90%-a neveletlen!


Arról nem is beszélve, hogy csak a küllemet nézik az emberek. Azt nem, hogy napi 30 km-t kell futtatni és kő kemény, a végtelenségig következetes nevelés kell neki. Az a baj, hogy az ilyen divat gazdák mégcsak nem is tudják, hogy ez mit is jelent.

2017. nov. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
5%
8.Látom nagyon eljátszod az okosat...Mondom tapasztalatból beszélek! És nem csak sajátomból,ismerősökéből is! Amúgy kíváncsi vagyok, te milyen kutyafajtát ajánlanál a husky helyett!? Plüsskutyát? Mert kb. ott tartasz,ha már a tacskóra és a beagle-re azt mondod,hogy mennyi foglalkozást igényel.Minden kutya sok foglalkozást igényel! És valószínű,hogy nem versenyekre akarja vinni,hanem csak egy normális,szófogadó kutyát szeretne,amihez pedig nem kell kutyasuliba járatni!Elég ha a fiúnak van esze és kitartó. Ennyi... hozzátenném,lefikázod a beagle-t de azért utána azt írod,hogy az első két fajta lényegesen kevesebb foglalkozást igényel...az 1. amit írtam a labi volt,a 2. a beagle..akkor te most miről beszélsz?? Amúgy meg a labrador tökéletes lenne neki!
2017. nov. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!