Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyám...

Hogyan szoktassam le a kutyám az ugatasrol?

Figyelt kérdés

Amikor hazaerek munkabol, gyorsan atoltozom es viszem setalni. Amig oltozom, a kutya az udvaron ugat.

Hajnalban ugat, hogy menjunk setalni.

Hetkoznap ket seta kozott ugat.

Tudom hogy utanam/értem ugat. De hogyan tudnam errol leszoktatni? Hisz megyunk setalni reggel es este. Hetvegen napkozben is plusz 2-3alkalommal. Nem sajnalom ra az időt. Imadom a kutyam de félek h elfogy a szomszedok turelme.


2017. dec. 2. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:

A kutya jelenleg úgy értelmezi a dolgot, hogy ha ugat, akkor meg van jutalmazva, mert elviszed sétálni.

Át kell alakítani ezt a fejében.

Pl. ugat a kutya, te kimész, de nem indulsz vele sétálni. Helyette fegyelmező gyakorlatokat végzel vele, majd visszamész. Akkor vidd sétálni, amikor le van nyugodva és nem ugat.

Érdemes lenne házhoz járó kiképző segítségét igénybe venned pár alkalommal, egy már kialakult rossz szokásról nehezebb leszoktatni, mint ha ki sem alakult volna.

Végső esetben e-nyakörv is szóba jöhet, de ehhez mindenképp kérd szakember, kiképző segítségét.

2017. dec. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 EvaSz86 ***** válasza:
Rossz a sorrend. Nem te vagy a főnök. A kutya csak annyit ért ebből, hogy ő jelez neked, te pedig ugrasz, és viszed sétálni. Ez nem jó. Ha akkor is sokat ugat, amikor nem vagy otthon, akkor ez szeparációs szorongás is...szintén a rossz sorrend miatt. Amit csinálhatsz így első körben...amikor hazaérsz nem köszönsz neki, nem is nézel rá (a "falkavezér" akkor jön és megy, amikor neki tetszik). Mikor lenyugodott (mert egy idő után lefog bármilyen hihetetlennek tűnik is, és bármilyen kitartó is...egy idő után abbahagyja az ugatást), akkor még vársz kb. 5-10 percet, és te hívod magadhoz. Ezt folyamatosan így kell csinálnod, amikor hazaérsz. Ha nem megy, akkor kutyasuli/kiképző.
2017. dec. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Valtoztattam a dolgokon. Koszonom tanacsaitokat. Tanuljuk-tanuljuk, de alakul a helyzet:) kovetkezetesebb vagyok.
2017. dec. 9. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!