Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiherélés után rögtön nemzőkép...

Kiherélés után rögtön nemzőképtelenné válik a fiú kutya?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves, benti lány kutyánk. A nemnormális testvérem erőszakoskodása miatt van egy egyéves benti fiú kutyánk is. Tudtuk, hogy a lány nemsokára tūzelni fog, ezért elvittük ivartalaníttatni a fiút. Kicsivel több, mint két hete ivartalanítva lett a fiú, és egy hete elkezdett tūzelni a lány. Ma azon kaptam őket, hogy "dugnak". El akartam zavarni őket egymástól, de szerencsétlenek összetapadtak és vagy 10 percig nem tudtak szétjōnni. Szerintem tegnap is csinálták, mert több órán át egyedül voltak itthon és a fiúnak ki volt pirosodva a fūtyije.


Szóval a kérdés lényege: teherbe eshet így a lány kutyánk?



2017. dec. 2. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor már nemzőképtelenek, de a hormonok csak kb 1 hónap alatt ürülnek ki, ezért a mostani tüzelés allatt nem fogja békénhagyni a szukát.

Viszont érdemes lenne a szukát is ivartalanítani, ha nem szeretnétek egészségügyi komplikációkat a későbbiekben.

2017. dec. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítással az ondósejteket termelő szervei el lettek távolítva - így nyugodt lehetsz, nem kell kiskutyákra számítanod.
2017. dec. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nemzőképtelenné vált ivartalanítás után, viszont tényleg érdemes elvinni a lány kutyát ivartalanítani. Ha másért nem, hát azért hogy ne legyen pl. Méhrákja.
2017. dec. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam. Köszönöm a normális válaszokat!
2017. dec. 3. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!