Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miről vehetem rögtön észre,...

Miről vehetem rögtön észre, hogy nem tenyésztővel hanem szaporítóval van dolgom?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy Német juhászt vagy egy Német Dogot,vásárolni.De nem szeretném a szaporítókat támogatni hogyan lehet kiszűrni hogy csaló e valaki?Esetleg fajtamentésnél van esély egészséges fajtiszta kölyköt vásárolni? Nem tudom hogy zajlik.

2015. jún. 18. 19:53
 1/5 vfrtom ***** válasza:
10%
Szerintem ahogy a kutyákat tartja.
2015. jún. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fajtatiszta kutyát tenyésztőnél tudsz venni:jelei: hordja kiállitásra a kutyáit tud is mutatni díjakat, állatorvoshoz hordja szűrésekre pl diszplázia, 1-2 fajtát tenyészt maximum általában családi környezetben, garanciával adja el a kutyát, törzskönyvet ad mellé, korának megfelelő oltásai megvannak a kutyának, többszöri féregteleinítésen esett át.

Szaporitó jelei: törzskönyv nélkül adja vagy van amelyika d törzskönyvet, de nincsenek szűrve a szülők, nincsenek rendesen oltva a kiskutyák, nincsenek élősködő irtva, sok fajtát tart egyszerre, rossz körülmények között tartja, nem jár kiállitásra, csapzottak a kutyák ilyenek.

2015. jún. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

- olcsó

- törzskönyv nincs, vagy csak opció plusz pénzért, nem pedig automatikusan jár

- nincs szerződés

- elviszi félútig a kölyköt, mert úgy kényelmesebb

- nem kérdezősködik rólad, nem érdekli, hova kerül a kutya

- nincsenek egészségügyi szűrések, kiállítási/sport eredmények

Illetve itt van még egy kis lista arról, hogy minek nem szabad bedőlni:

[link]

2015. jún. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Fajtamentésnél is van esély fajtatiszta kutyára, de általában ide inkább felnőtt, idősebb, sokszor beteg vagy problémás kutyák kerülnek.


Rögtön tudhatod, hogy szaporítóval van dolgod:

- törzskönyv nélkül árulja a kutyát

- törzskönyv nélkül és törzskönyvvel is kérheted, tk. nélkül olcsóbb

- gyanúsan olcsó a kutya (fajtatiszta kutya ára 100 ezer Ft körül van, vagy afelett, fajtától és párosítástól is függ).

- már 8 hetes kor előtt elvihető a kölyök

- tenyésztők szinte soha nem hirdetnek apróhirdetéses oldalakon, mint pl. jófogás, kiskutya.hu . (Ha netán mégis, akkor ott megtalálod a honlapjuk címét is, ahol tájékozódhatsz bővebben.)

Ezekből a jelekből máris tudhatod, hogy nem tenyésztővel van dolgod.


Tenyésztő arról ismerhető fel:

- szinte kivétel nélkül van honlapja

- kölyköt csak törzskönyvezve, chippel, szerződéssel, legalább 2 oltással ad el 8 hetes kora után.

- szülők tenyészszemlések, a fajtára jellemző örökletes betegségekre szűrtek (ezek igazolásait meg is mutatja a tenyésztő kérésedre).

- legtöbb esetben kiállításokra is járnak a kutyáikkal, ill. német juhász esetén képzésre, munkavizsgára, stb. (mivel munkakutya)

- nincs túl sok kutyája, egy szukától max. évente egy, de inkább másfél-2 évente egy almot hoz le

- kutyái családi körülmények között élnek, a kölyköket is úgy neveli fel, míg el nem adja őket.

2015. jún. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

2 legegyszerűbb mód:

1. ha a honlapján fenn vannak a hivatalos egészségügyi szűrések, akkor szinte biztos, hogy tenyésztő. Ha nincsenek fent, és elkezd ferdíteni, ha megkéred, hogy mutassa meg ezeket a papírokat, akkor biztos, hogy szaporító.

2. megkérdezed, megkaphatod-e a kiskutyát törzskönyv nélkül, olcsóbban. Ha a válasza igen, akkor szaporító.


Ha ez a kettő stimmel, akkor is még van egy csomó dolog, amit érdemes lehet megnézni, de szerintem akinél a szűrés és a törzskönyv megvan, annak már a többi is meglesz.


A kiállítási eredmény csak akkor számít, ha kiállítási vonalból akarsz kutyát. Németjuhásznál még a munkavizsga lényeges, amit ha jól tudom meg kell csinálni a tenyészszemléhez.

2015. jún. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!