Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ideig gyűjtöttetek...

Mennyi ideig gyűjtöttetek kutyára?

Figyelt kérdés

A kérdés azokra vonatkozik, akik tenyésztőtől hozták el a kutyájukat.


A tenyésztőtők vállalt garanciát a kutya egészségére? Például örökletes betegség által bekövetkezett egészségromlás, halálozás esetén fizeti a műtéti díjat, vagy ad egy új kutyát?



2017. dec. 3. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

7 évet vártam rá, már nem tudom ebből mennyi volt a spórolás, de amíg a szüleimmel laktam szó sem lehetett kutyáról, így mindig tettem félre.


Természetesen vállal garanciát, erről szerződést is írtunk. Szerencsére eddig semmi gond nem volt. De benne van a szerződésben, hogy ha műteni kell, akkor beszáll az összegbe.

2017. dec. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Másfél évig gyűjtöttem az első törzskönyves kutyámra (ez közel 18 ével ezelőtt volt)! :)

Az már egy másik kérdés, hogy a végén nem azt a kutyust hoztam el az alomból amelyiket először akartam, hanem a legszerencsétlenebb kis jószágot. Szegény szerintem a kutyák Down-szindrómájában szenvedett (csak úgy mondom), a tenyésztő szinte jelképes összeget kért érte, és garanciát, hogy sohasem fogom tovább tenyészteni. Butuska és esetlen volt, de imádtam. ;)


Alaposan el kell olvasni a szerződést. Az alap szerződés biztosítja, hogy egészséges kutyát ad el a tenyésztő, vagyis garanciát vállal rá. Amennyiben bizonyíthatóan genetikusan örökletes betegségben szenved a kutyus, akkor igen köteles megtéríteni a vételár egy részét. Az hogy ad-e másik kutyát? Kétlem, hacsak nem kifejezetten tenyésztésre akarja az ember vásárolni, mert akkor nagy lehet a veszteség, de ha "csak" családtag akkor nem hiszem, hogy adna helyette másikat, de pl. ha én így járnék akkor sem kellene másik. Mert szeretném a kutyát annak ellenére, hogy mondjuk "enyhe" csípő displaziája van.

Pl. Ha hazaviszed a kiskutyát és otthon, pár nap múlva veszed észre, hogy köldök sérve van, de a szerződésben ez nincs benne akkor lehet reklamálni. Vagy kifizetteted, a műtét árát, vagy kérsz másik kiskutyát, bár azt valószínűleg maximum csak a következő alomból kaphatsz. (mondjuk egy köldök sérv nem a világ)

Az pedig hogy 10 évesen a kutya csípője nem az igazi, de addig senki sem vette észre, már a tenyésztőtől nem lehet behajtani a költségeket. Ha fél évesen az első röntgenen látszik hogy örökletes DP csípőjű vagy könyökű akkor lehet lépni az ügyben.

Vegyünk egy példát. (megtörtént)

Német Juhész tenyésztő. Munka vonalú ígéretes alom, a vásárolók egy része tenyésztési és/vagy verseny céllal vették a kutyákat. Az alomból 3 kutya hobby célra kelt el.

A kutyák fele állkapcsa nem ollószerűen zárt, 10 hónapos korukra, vagyis tenyésztésből kizáróak lettek. A tenyésztő a vételár 70%-át visszatérítette a kutyáknak, mert ugyan tenyésztésre nem de munkára még alkalmasak voltak. A hobby célra eladott kutyusokat ez semmilyen módon nem hátráltatta így azok vételárát nem térítette vissza semmilyen százalékban.

Ez sokszor tenyésztő függő is. Elég nehezen lehet a dolgot perre vinni. Ha esztétikai életminőséget nem rontó hibája van a hobby célzattal vásárolt kutyának azt nem térítik vissza a tenyésztők. Ha komoly tenyésztési szándékkal vasról az ember akkor komolyabb szerződést is köt.


Én így tudom, így gondolom, természetesen tévedhetek. Még sohasem kerültem olyan szituációba amikor reklamálnom kellet egy vásárolt kutyus miatt.

Nagyon alaposan utána kell járni a tenyésztőnek, fel kell keresni pár gazdit akik tőle vásároltak, el kell hozzá menni személyesen megnézni a szülőket. Ha a kan nincs itthon el kell kérni a fedeztetési lapot, a kan szűréseinek eredményeit, törzskönyv másolatát stb.

2017. dec. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én tenyésztőm is garanciával ad ki kutyát. Több alomja született, mind kiállítás fajtagyőztesei. Egynél fordult elő, hogy az egyik térd szalag lazább volt, a kutyának el is szakadt, a műtéti költséget állta, ami kb 60 ezer forint volt.

Egy tenyésztőnél a garancia alap, de csakis örökletes, genetikai betegségekre.

2017. dec. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
5 évet (10 évesen kezdtem), de megérte!!!! :)
2017. dec. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 EvaSz86 ***** válasza:

Az első kutyusom tenyésztőtől 110 ezer forint volt...a második kutyusom mentett...50 ezer volt, hogy elengedje az előző tulajdonosa, aki rosszul bánt vele. Első kutyusomra kb. 1 évig spóroltam, akkor kezdtem, amikor még albérletben laktunk, de tervben volt a saját ház, szóval, akkor már tudtam, hogy oda mindenképpen szeretnék, és vihetek is kutyust. A második kutyus nem volt tervben, úgy szóltak róla ismerősök, akik látták, milyen rosszul bánik vele a gazdája, végül amikor érte mentem, ahogy írtam, 50 ezerben egyeztünk meg, ő neki még oltási könyve sem volt. Az első kutyusom adás-vételivel, eü. garanciával lett megvéve, kezdőcsomaggal, chippelve.

De nem csak a kutya vételára a fontos. Az első kutyusomra a megvétele utáni első hónapban kb. 100 ezret költöttem, hogy megvegyek neki mindent, amire szüksége lehet. Mondjuk ez tényleg a plafon volt...ebbe a póráztól megkezdve a táplálék-kiegészítőkön át, fekvőhely, párna, biztonsági öv, hordozó...ülésvédő kocsiba, játékok...minden benne volt. Szóval nemcsak maga a kutya ára a lényeg. Mikor már meg van minden, akkor is van költsége a kutyatartásnak...a tápon kívül, időszakos állatorvosi ellenőrzések, éves oltások...opció még a kutyakozmetika ára. Ahogy nő póráz/hám csere.

2017. dec. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 150 ezer volt a kutya, TKval, szűrésekkel, garanciával, mindennek, plusz a hozzá tartozó dolgok pl kis és nagyobb korára a nyakörv, kiképzéshez fojtó, szájkosár, gappay labdák, kölyök táp ( ugyanolyat, mint amit a tenyésztő adott ), táp. kieg., szállító box, póráz, takaró, rozsdamentes tálak, spoton, féreghajtó, játékok. Ez még olyan 60-80 ezer ft.
2017. dec. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!