Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Apukám kutyája meghalt. Hogy...

Apukám kutyája meghalt. Hogy tudnánk őt megvígasztalni? Már gondoltunk egy új kutyára is

Figyelt kérdés
Apu nagyon imádta azt a kutyát. Nagyon ritkán látom őt sírni, egy kezemen megszámolom, de most nagyon sokat sír. Nagyon sajnáljuk őt. Sokszor vitte magával a kutyát pl. horgászni, az ágyába is beengedte, a kanapén mellette feküdt a kutya filmezés közben. Sok mindent csináltak együtt és apu egyszerűen nem tudja elképzelni az életét nélküle. Egyébként a kutyus uszkár volt. Régen volt egy tacsija. Annak halála is nagyon megviselte. Nem is akart többet tacsit. Szerintem uszkárt sem. Egyébként én megértem. Nekem csivavám halt meg tavaly és én sem akarok ilyen fajtát már. Fájna. Apu a kisebb fajtákat szereti, amik aranyosak és bújósak. Kertesben lakunk, de beengedné úgyis a lakásba. Nem képes elnézni, hogy a kutya kint van egyedül mi meg a házban. De nagyobb fajtát mindig mondta, hogy soha nem hozna.
2017. okt. 8. 17:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat a fogalmazásért. Csak félig vagyok magyar. Nem is Magyarországon nőttem fel.
2017. okt. 8. 17:08
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Vegyetek neki egy pumit-az majd fölvidítja. Vagy egy ír terriert.
2017. okt. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az új kutya nem jó ötlet,pláne apukád beleegyezése nélkül.Teljesen megértem a helyzetet, én se bírom elképzelni az életet a kutyám nélkül.Egy nap nélküle(pl nyaralás..) is szörnyű. Részvétem.

Az viszont biztos,hogy az idő enyhíti a sebeket,most hagyd apukád gyászolni,utána gondolkozz azon,vajon egy új kutya jó ötlet lehet -e.

2017. okt. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Nincs okod a pironkodásra. Teljesen érthető magyarsággal fogalmaztad meg a problémádat-eszembe nem jutott, hogy külföldön élsz.
2017. okt. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy ne vegyél neki kutyát, beszéld meg vele.
2017. okt. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki családtagként tekint a kutyájára, macskájára az meggyászolja tisztességesen a halálát.

És ezen nem segít egy új kutyus, új cicus.

Én nem ajánlom h vigyetek neki egy másik kutyát.

2017. okt. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem ajánlok új kutyát, apukádnak kell éreznie, mikor készült fel egy új kutyára.

A gyász az gyász, akár emberről, akár állatról van szó. Ezen csak az idő segít.

2017. okt. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom, több okból is rossz ötlet az új kutya!


Egy gyász időszaknak megvan a maga lefolyása, az élet néha fáj, de ez ezzel jár! Ezt át kell élni, meg kell élni, fel kell dolgozni!


Egy új kutya, hirtelen, rettentő önző, és kártékony lenne.

Ezzel nem lehet a gyász fájdalmát megszüntetni.

Viszont az új kutya mindig csak egy pótlék lenne, mindig csak az összehasonlítgatás menne, és ez semmi jóra nem vezet.

A kutyatartás amúgy is a kutyáról szól alapvetően, nem az emberről, hogy a kutya minden igényét kielégítse az embernek.


Az új kutyának fogalma se lenne róla, hogy ő csak egy pótlék, és nem értené, de egyértelműen érezné, hogy valami nincs rendben!


Majd akkor legyen új kutyája, ha szép emlékként tud visszagondolni arra amelyik meghalt, és el tudta engedni.

És az új kutyát magáért tudja majd szeretni, az ő tulajdonságaiért, és nem pótlékot lát benne, és nem a másikat keresi, nem hasonlítgat, stb...

2017. okt. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!