Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öreg kutya és kiscica együtt?...

Öreg kutya és kiscica együtt? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy westie-m, 8 éves fiú. Kerítésen keresztül, illetve ha pórázon sétáltatom akkor nagyon vad más kutyákkal, viszont ha az udvarunkba kerül egy másik kutya, vagy a nagyimhoz visszük és az ő kutyusával találkozik, akkor nincs semmi gond vele. Életében közelről két cicával találkozott. Először még régebben, amikor találtunk egy pici cicát, akit a kezemben fogtam és odaengedtem a kutyát, akkor a kutya megtámadta. Másodszorra pár hónapja, egy felnőt macskával, akkor megszagolták egymást, úgy tűnt nem fogja bántani, de amikor a cica ráfújt, akkor elkezdte kergetni.


Nagyon szeretnék egy kiscicát, viszont félek, hogy a kutya nem fogadná el és egyikőjüket sem akarom ennek kitenni. Szerintetek van rá esély, hogy elfogadják egymást, és akkor se legyen gond, ha esetleg kettesben maradnak?



2017. dec. 3. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem csak nagyon fiatalon lehet összeszoktatni őket, a helyedben nem kísérleteznék.

A kutyád nem szereti a macskákat, ez eddig is kiderült.

2017. dec. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt korban sem lehetetlen összeszoktatni őket, de a te kutyáddal azért akadnak szocializációs és nevelési problémák. Én nem próbálkoznék így, mert a macskának túl nagy stressz lenne.
2017. dec. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne kísérletezz, ilyen idősen a kutyád már nem valószínű, hogy könnyen alkalmazkodna. És ha felügyelettel meg is lennének egymás mellett, egyedül hagyni őket akkor se lenne biztonságos.
2017. dec. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Türelem kell hozzá, de összeszoktathatod őket
2017. dec. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!