Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Árt a kiskutyámnak, ha éjszaka...

Árt a kiskutyámnak, ha éjszaka 12 órán keresztül nem eszik?

Figyelt kérdés
9 hetes, napi négyszer kap enni, 6kor, 10kor, 14 és 18 órakor. Én nem látom, hogy bármi baja lenne ezzel a rendszerrel, de barátnőm elbizonytalanított, azt mondja sok neki a 12 óra éhezés. Igaz ez?
2010. jún. 1. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Kutyától függ. Én ebben a korban még ötször etetek, este 11-12-kor is. De ha végigalussza és nappalmegeszi az adagját, akkor nincs gond.
2010. jún. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az esti étkezés mehetne 8-9 óra körül, akkor nem "éhezne" annyit.
2010. jún. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Akiteki ***** válasza:
100%

Jaj, ne már!!!

Éjszaka alszik, ahogy Te is. Nem kéne ennyire túlaggódni. Senki nem eteti éjjel a kutyáját.

A barátnődnek mond meg, hogy keljen fel éjszaka és egyen a kutya helyett is. :)

2010. jún. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

9 hetes kutyáról van szó. 1 héttel ezelőtt még a tenyésztőnél volt, ahol 6 óránként kapott enni.

Nem kell túllihegni, de ha nagyon kicsi, vagy nagyon nagy testű a kutya, akkor a hirtelen átállás megviselheti és a fejlődésben is akadályozza. Beszélj a tenyésztővel is, hogy hogy etette a kutyát.

2010. jún. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha aggodsz, akkor azt teheted, hogy ujra beosztod a napi etetesi rendet. Alakitsd ugy, hogy kiszamolod, hany orat szoktal aludni. Egy atlagos ember 7-8orat. Az elso etkezes legyen akkor, amikor felkelsz es az utolso akkor, mikor lefekszel. a tobbit pedig egyenloen probald beosztani a ketto kozott.

Az en kutyamnak ez a rendszer nem mukodott, mert hiaba nem volt elotte kaja egesz ejjel, 8ora elteltevel reggel nem volt hajlando enni, csak 12ora mulva.

Szerintem tegyel egy probat. Ha jobban tetszik neki az uj rendszer, akkor valts, de ha ugy latod, hogy kell neki a 12ora szunet, akkor maradj annal.

2010. jún. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Akiteki ***** válasza:
Első kutyámat 12 hetesen hoztuk haza. Őt sem etette éjszaka a tenyésztője. Első naptól kezdve este 8-tól reggel 7-ig aludt. És persze nem közvetlen lefekvés előtt etettem. Azóta volt már 17 kutyám, egyik sem evett éjjel kölyökkorában sem. 6 hetes koruktól az anyjuk sem szoptatja éjszaka.
2010. jún. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

17 kutyád? Vagy nagyon öreg vagy, vagy nagyon gyorsan halnaknálad a kutyák.

A tenyésztő eteti 6 óránként 8 hetesen. Akkor már nem, vagy csak néha szopnak egy kicsit, de esznek négyszer. 12 hetesen valóban át lehet állni a három etetésre. én fél évesen állok át a napi kettőre.

De nem ez a kérdés. Ha a kutya nem éhes, nem sír, alszik és nem óriástestű, vagy nagyon kicsi akkor átalhat 10 órát.

2010. jún. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Akiteki ***** válasza:

Igen, 17.

Jelenleg 12 van.

És nagyon gyorsan, az említett kutyusom tavaly halt meg 15 évesen és két hónaposan. És még ketten fekszenek itt a kertben. Van még 3 kutyám, akit én neveltem fel, de már nem nálam élnek, mert nem jöttek ki jól a falkával, ezért jó ismerősnél remek helyet találtam nekik.

Ja, és öreg is vagyok.

Na meg még tenyésztőnek is vallom magam 16 év tapasztalattal és tanulással a hátam mögött, 4 éve vállalkoztam rá, hogy megtaláltam álmaim szukájához a megfelelő kant. Az unokája jelenleg itt fekszik a lábamnál. A 2 hetes kölykök pedig a másik szobában anyukájukkal alszanak. Sosem etetem éjjel őket. Nagy az esélyem rá, hogy a pokolba kívánnának a gazdik, ha éjszaka fel kéne kelniük a kiskutyát megetetni.

4-szer esznek napközben. Először reggel 6-kor, mikor felkelünk. (Nyáron lehet hogy korábban, mert a napsütéssel együtt nyitják a szemüket és már nyivákolnak, hogy éhesek.) Utoljára este 8-kor.

2010. jún. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!