Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tetszik nektek a Perzsa agár...

Tetszik nektek a Perzsa agár (saluki)?

Figyelt kérdés
Én szeretnék majd egy olyan kutyát de eddig mindenkitől csak azt hallottam hogy nagyon rondák.
2010. jún. 2. 10:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
nekem személy szerint egyik agár se tetszik. De ha neked igen, az a te döntésed, te kutyád lesz,nem az enyém :)
2010. jún. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem egyike a leggyönyörűbb kutyafajtának, de ezzel együtt az egyik legigényesebb kutya is. Mind ápolásban, mind tartásban. Mert ugye biztosítani kell neki a rengeteg mozgást. Egyébként az agarak nagyon jól kezelhető, hűséges kutyák, de ha az az irdatlan energia, ami bennük van nincs elvezetve borzasztó dolgokra képesek. Szóval gondold meg jól, hogy tudod e neki biztosítani a napi LEGALÁBB 3X-i, LEGALÁBB 1 órás sétát, kutyatársaságot, akikkel kergetőzhet és a többi. Ez a minimum,akkor is, ha kertben van tartva.
2010. jún. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

köszi a válaszokat!Lesz majd kivel futkosnia van egy chow-chow kutyám 5éves de még mindig egy nagy gyerek és van egy husky mixem akiben dúl az energia.Ismerem a salukit rendkívül ügyes és eleven játékos kissé makacs és minden mozgó élőlényre ráveti magát.

2010. jún. 2. 10:29
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csodálatosan szépek :)

Régen nekem sem tetszettek az agarak, de most minden vágyam egy kis olasz vagy egy saluki.

2010. jún. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Nekem sem az agarak tetszenek, de ne foglalkozz vele, hogy mások mit gondolnak, vegyél nyugodtam, ha neked tetszik! :)
2010. jún. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A kedvenc kutyafajtám, szerintem gyönyörűek:) Sajnos azonban az életvitelemhez nem illenek: egyetemista vagyok úgyhogy szorgalmi időszakban reménytelen hogy eleget tudnék vele foglalkozni:( Talán majd munka mellett lehet agaram, de így egyáltalán kutyát tartani sem merek :S
2010. jún. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
imádom az agarak temperamentumát, és kinézetre se csúnyák...a saluki (meg a legtöbb agár - azawakh, sloughi..stb) nem csípi a hideget, se az idegeneket, úgyhogy ezt figyelembe kell venni.
2010. jún. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyönyörüek!!! Imádom Őket nagyon szeretnék majd egyet :))) Mások véleményét meg tojd le úgy se Ők fogják nézegetni ;-)
2010. jún. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szépségesek! Ez az egyik kedvenc fajtám.. a kis olasz agár és a kínai meztelen mellett. Ha neked tetszik, ne hallgass senkire :))
2010. jún. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Akiteki ***** válasza:
100%

Én a temperamentumukba szerettem bele először.

2003-ban volt azt hiszem Pozsonyban az Európa kiállítás.

Láttam egy helyen egy nagy párnán feküdt 5 saluki egymás hegyén-hátán, ketrec nem kellett, nemes fensőbbrendűséggel néztek az őket bámulókra. Azonnal beléjük szerettem.

Aztán nekiálltam keresgélni és megtaláltam álmaim kennelét.

De sajnos ők nem álltak szóba velem. Németországtól keletre nem adnak el kutyát. (Kicsit jó hírünk van, sajnos) Azóta van magyar agaram, whippetem, de egyszer lesz salukim is. Most már van egy kis jobb hírünk a világban, ismerünk nagyon sok agarast külföldön is, már csak a lehetőségeket kell megteremtenem, hogy beleférjen még egy kutya az azóta megnövekedett falkámba.

Ha Neked lesz előbb, majd megsimogathatom? :))

2010. jún. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!