Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tudtok a shiba inukról?...

Telemiu kérdése:

Ti mit tudtok a shiba inukról? (15 éves, lány)

Figyelt kérdés
Már egy ideje nagyon szeretnék örökbe fogadni egy shiba inut. Imádom azt a rókás beütésüket, meg a vicces természetüket. Ez mind rendben is van, de nagyon sok mindent át kell gondolni ezzel kapcsolatban. Az első, hogy ha örökbe fogadnék-e egyet, akkor mennyire befolyásolja az a kötelékünket, ha már esetleg 1 éves, vagy több is megvan? Mert úgy érzem, hogy ha egy kiskutyát veszel magadhoz, az talán sokkal inkább beléd tud szeretni, és sokkal inkább ki tud alakulni egy mélyebb kapcsolat, mintha egy már idősebb kutyát vinnék el a gazdájától. Attól félek, hogy ha a gazdája nagyon jól bánt vele, és imádta, akkor minket csak utálni fog, mert úgy fogja érezni, hogy elszakítottuk tőle:( Az is érdekelne, hogy egy ilyen kutya mennyire válogatós? Eddig csak macskánk volt, és azok aztán nagyon tudnak válogatni:D Ha esetleg van/volt valakinek shiba inuja, akkor szívesen fogadok bármilyen információt, ami hasznos lehet számomra:D Sok cikket elolvastam már, de célszerű mindenhonnan információt gyűjteni:)
2017. dec. 11. 11:10
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, hogy az első évek a legrázósabbak, amikor még meg kell tanítani az alapvető dolgokra, és tekintélyt kell szerezned a szemében. Persze ezt így mondhatom, de nem terveztem a szüleim nyakára hagyni a kutyát. Abban igazad/igazatok van, hogy kissé tapasztalatlan vagyok, és egy shiba inu valóban hatalmas dolog, de ha kellően rászánom magam, és beleölöm az energiám, akkor abból a világ egyik legjobb dolga fog kisülni:D Persze, az is lehet, hogy naív vagyok, és nem látom a kutya igazi súlyát, de erről még sokat fogok beszélgetni a szüleimmel is, ők pedig nem fogják engedni, hogy kutyát tartsak, ha valóban nem látnak rá alkalmasnak, és azt látják, hogy csak elvakultam a kutya bociszemei miatt
2017. dec. 11. 12:01
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
#10: "Van egy ismerősöm, akinél fognak születni kölykök, és ők esetleg odaadnák az egyiket." Nyilvan nem tenyesztokrol beszelunk, mert a Shiba 300k HuF-tol kezdodik, ilyen osszegben nem nagyon ajandekoznak, csak ha valami adosagrendezes van a hatterben.
2017. dec. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és csak akkor adják oda ajándékba, ha a jófogáson nem sikerül eladni a szaporulatot.


Szerintem keress más "forrást".

2017. dec. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Itt most nem csak a kutya tartasrol van szo, hanem egy osi fajta tartasarol, ami nem egyszeru feladat. Nagyon hosszan tudnek meselni neked arrol, mi hogy jartunk a sajatunkkal, mennyi mennyi csalodas es harag gyult fel bennunk, voltunk teljesen tehetetlenek es hajtottak el minket a francba (vagy mi hagytuk ott) a kutyasulikbol, mire aztan elkaptuk a jo iranyt. Es arrol nem is beszeltunk, hogy a paromnak vettuk a kutyat (pedig en labit akartam) sokat "adott" a kutyanak es a kutya ennek ellenere ma sem egyszeru az o kapcsolatuk.


"világ egyik legjobb dolga fog kisülni" ez pedig hiu abrand. A shiba eseteben 4x annyi ido es energia es csak maximum egy eros kozepes kutyat ad ki, aki merhetetlenul ontorvenyu macskajellem akikben sosem lehet 100%osan megbizni.


Ezen felul nekem is napi 3 oramat alaphangon "elveszi" es ezt akkor is ha 12 oraztam vagy ha nathas vagyok. A FELELOS kutyatartas a kutya elete vegig tart es nincs kibuvo.


Ha szeretnel kutyat en javaslom nezz korbe es keress egy neked/nektek valo fajtat.

2017. dec. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
87%

#12

A pénz nem minden, de persze tisztában vagyok azzal, hogy az ő forrása egy utolsó szaporító.

Igazából a válaszom erre vonatkozott "akkor esetleg körül néznénk egy-két tenyésztőnél vagy valahol." bár nyilván itt is a jófogásra gondolhatott a tenyésztő alatt.

2017. dec. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
73%

15 évesen az ember kamasz. Jönnek a fiúk, lesz barátod, le fogod sz.rni a kutyát, és a szüleidre marad.

Sajnos ez az igazság. Egy olyan ember mondja ezt neked aki járt így, hogy jaj kutyust akarok, és a szülei nevelték fel helyette, mert az első fél hónap után beleuntam a kutya dolgaiba, az ápolásba, sétálásba, és inkább a barátaimmal lógtam tanulás helyett.


Szerintem NE legyen kutyád, vagy ne egy ilyen erős jellemű eb!

2017. dec. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem állsz készen Shibára. Kezdjük ott, hogy ha tényleg mindent megtennél a sikerért, akkor eleve nem szaporítótól hoznál kutyát, hanem rendes tenyésztőt keresnél. Nem, egy Shiba soha nem lesz jó kutya. Miután az összes pénzedet kutyasulira költötted, miután az összes hajszálad kihullott, miután a környék összes kutyasulijából elküldtek, miután minden szabadidődet a kutyával töltötte, esetleg lesz egy olyan kutyád, aki az esetek többségében visszajön, ha hívod. Ennyit lehet velük elérni.
2017. dec. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem nem és nem. Nincs shibám, de ismerek 3-4 példányt (egy sem tenyésztőtől van sajnos) és felnőtt emberek alig bírnak vele, hát egy tizenéves kislány. Nem neked való, ez van.
2017. dec. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Szaporítót soha ne támogassunk, még akkor se, ha ismerős... Elajándékozni egy olyan drága kutyát?? Semmi felelősség nincs benne, feltételezem nem is fajtatiszta lenne, tehár max shiba-jellegű keverék.
2017. dec. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Egy igazi shiba inu 300-500 ezer forintba kerül.


Az ismerőseitek meg majd biztos ingyen odaajándékoznak egyet, nem? :)


Nekem van a rokonságomban igazi tenyésztő, akinek kiállítási, tenyészszemlés, szűrt kutyái vannak, de ha még fel is ajánlaná, akkor se lenne pofám ingyen elvinni egy kiskutyát, amikor ő súlyos pénzeket áldozott abba, hogy jó kant találjon, elkocsikázzon hozzá a szukával, akár többször is, a szuka rendben legyen a vemhesség alatt, a kicsik prémium tápot egyenek és maximális orvosi ellátásban részesüljenek, nem is beszélve a pénzben nem mérhető odafigyelésről, átvirrasztott éjszakákról meg minden.


Gondolkozz el, hogy vajon miért ingyen vannak azok a kiskutyák 300-500 ezer forint helyett...


Bár mindegy, mert ez téged úgysem érdekel, csak a pillanatnyi hév, aztán ha beteg lesz a kiskutya vagy "véletlenül" mégsem shiba lesz, hanem inkább németjuhász/spitz keverék, aztán úgyis anyádék nyakán marad.

2017. dec. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!