Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem ivartalanítják az...

Miért nem ivartalanítják az emberek a kutyájukat, amikor egy alom felnevelése rengeteg pénzbe kerül?

Figyelt kérdés
Gondoljunk bele, egy kiskutyának 8 hetes koráig 2 oltás kell, 2 hetente féregtelenítés, chip, starter táp. Ez egy kutyára nézve kb 20.000 Ft. Szorozzuk meg mondjuk 8al, 160.000Ft. Ultrahang,állatorvos a vemhesség alatt 20.000 kb. Komplikáció lép fel, akkor pedig még több. Értem én, hogy fajta jellegű keverékekből vissza jön a pénz. Igen direkt nem írtam fajtatisztának, mert nem azok. De a keverékekért nem sok ember ad 20-30 ezer Ft-ot, amennyi az eltartása, oltások stb került. Ezt a sok macerát meg lehetne oldani egy egyszeri ivartalanítással, ami 15-25 ezer, mérettől függően. Csak én nem értem a logikát? Aztán jönnek ide GYKra, hogy vemhes lett a szuka, mit tegyen állatorvos nélkül. Ha egyeltalán felismeri, ha vemhes, mert ultrahangra nem költünk.

2017. dec. 15. 20:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
53%
Sosem ivartalanítottam, de nem is volt alom. Na erre varrjatok gombot. Le lehet pontozni, de túlzásnak érzem ezt az ivartalanítási hisztériát. Persze, ahol több kutya él együtt, ott érthető.
2017. dec. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Majd akkor térjünk vissza erre kedves utolsó, ha emlő daganat, gennyes méhgyulladás, álvemhesség, ciszta jelentkezik pár év múlva. Kívánom, hogy ne így legyen.
2017. dec. 16. 10:53
 13/13 A kérdező kommentje:
Persze mindenki maga dönti el mit csinál a kutyájával :)
2017. dec. 16. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!