Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem sokára nyaralni megyünk,...

Nem sokára nyaralni megyünk, viszem a kutyám is. Milyen kullancsirtót ajánlanátok?

Figyelt kérdés
A hegyekbe megyünk egy kis faluba, a végtelen erdő kellős közepébe. Milyen kullancsirtó lenne jó egy 5 hónapos kutyusnak?
2010. jún. 2. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

én mindkettő kutyámra kiltix nyakörvet teszek minden tavasszal, ez 6-7 hónapig véd a kullancs és a bolha ellen is.

nem olcsó (4-5 ezer), de nekem bevált, 4 éve minden évben ezt veszem

2010. jún. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Feltétlenül egy jó minőségű nyakra csöppenthető kullancsirtót tegyél rá, azoknak egy hónap a hatása, indulás előtti nap tedd rá. Ezen kívül én még kiegészíteném Killtix nyakörvvel is. Sajnos a kullancsok jó része fertőzött, nagy bajt tudnak okozni egy kutyának, főleg egy kölyöknek. De a spot on és a nyakörv együtt elég kell legyen. Jó nyaralást!
2010. jún. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Állatorvost kérdezz meg, mert a legtöbb bolha és kullacs-írtó nyakörv/ spot on pár hónapos kölyökre nem ajánlott!
2010. jún. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem semmiképpen ne terheld le egyszerre kétféle (nyakörv és spot on) kullancsriasztóval is egy 5 hónapos kutyus szervezetét! Tudom ajánlani a Biospotix spot on-t, három hónapnál idősebb kutyákra már rá lehet tenni és teljesen bio az összetétele, egy hónapig hat és szerintem nem is drága, mindenesetre nekem bevált.
2010. jún. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül ajánlottam a kettőt együtt. Mentőkutyás voltam, már annak idején is nehéz volt erdővel körülvett területeken védekezni a kullancsok ellen. Mostanra szinte lehetetlen, nagyon ellenállóak. A mentőkutyás barátaim egyik kutyája is így lett babéziás. :-( A kettő együtt sem biztos, hogy 100%-ra jó, de már közelít. A két kullancsirtóba 5 hós kutya nem betegszik bele, de a babéziába belehal.
2010. jún. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!