Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a lelkiismeretes tenyésztő...

Mik a lelkiismeretes tenyésztő ismertető jelei?

Figyelt kérdés
Kölyök kutya vásárlásnál mikre érdemes odafigyelni, hogy lelkiismeretes, korrekt tenyésztőtől vásároljak?
2017. dec. 19. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

- Alapvető, hogy a kiskutyát törzskönyvvel, chippel, minimum 2 oltással, 8 hetes kora után, oltási könyvvel, szerződéssel adja át.

- Anyja megnézhető a helyszínen, kérésre szűrővizsgálati eredményeit, törzskönyvét, ill. egyéb eredményeit (kiállítás, munka) megmutatja. Apja adatai, fotói és eredményei is megtekinthetőek vagy annak gazdájánál személyesen, vagy fotók, dokumentummásolatok formájában.

- A tenyésztőnek, kennelnek lehetőleg jó híre, neve van a kutyások között.

2017. dec. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerződésre, számlára rá kell kérdezni. El kell menni megnézni, hogy milyen körülmények között tartja a kutyáit. Ha ezelől elzárkózik, keresni kell másik tenyésztőt.

Én két kutyát vettem. Sok tenyésztő honlapját, Fb. oldalát megnéztem, a legszimpatikusabbakal felvettem a kapcsolatot. Volt egy hely, amit megnéztem, nem volt szimpi, mert sok kutya volt, nem mondom, hogy rosszak voltak a körülmények, de azért nem is érzetem, hogy onnan szeretnék kiskutyát.

Végül mindkét kutyám olyan helyról jött, ahol készségesen megmutatták a kiskutyákat, a helyüket, meséltek róluk, a fajtáról, kérés nélkül hozták a szűrési eredményekről a papírokat. A kutyusok tisztán voltak tartva. Az egyik tenyésztőnél két szuka kutya van, mindkettő családi kedvenc, mellesleg néhány évente van 1-1 alom kutyus. A másik helyen egy szuka, aki ugyanúgy családi kedvenc + a gazdi sportol vele.

Mindkét alkalommal kikérdeztek minket. Meg akartak kicsit ismerni minket, hogy hová adják a kölyköt.

Mi mindkét tenyésztővel tartjuk a kapcsolatot azóta is.

Nem fialtatják a kutyákat évente és ki vannak elégítve az igényeik, nem csak kihasználják a kutyákat haszonszerzés céljából.

Ami nagyon fontos!!! Soha semmilyen körülmények között ne vegyünk úgy kiskutyát, hogy kép alapján megtetszett és majd a segítőkész "tenyésztő" elhozza nekünk. Mindig nézzük meg a körülményeket, ahonnan elhozzuk a kutyust.

2017. dec. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kölyök mellé szerződés jár, illetve garancia az örökletes betegségekre és a jó idegrendszerre. A kiskutya megkapta a chipet, illetve minden korának megfelelő oltást, féreghajtás. Megfelelő táppal etették őt is és a szukát is.

A szülők betegségekre szűrtek, bizonyítottan jó idegrendszerűek és fajtától függően jó ösztönűek.

A tenyésztő lelkiismeretes és felelős. Alaposan megválogatja a gazdákat és nyomon követi a kölykök életét.

2017. dec. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az alap az elbeszélgetés. Mivel nem az a cél, hogy megszabaduljak a kölyöktől, hanem az, hogy jó gazdának adjam oda, akihez illik a fajta. Például pörgős, kirándulós embereknek nem adnék alacsony mozgásigényű kutyát. Megkérdezem, hogy hova kerülne, hogyan lenne tartva, illetve mesélek a fajtáról, vagyis a fontosabb tudnivalókat, valamint azt, hogy kinek ajánlom és kinek nem, mert az csak megkeseríti a gazdák életét és esetleg tovább adnak rajta.

Utána eljön, megnézi az almot, valamint a szülőket, aztán közösen választunk kiskutyát, mivel fajtán belül is van olyan, amelyik pörgősebb és dominánsabb.

Ha ez is megvan, akkor szerződés, garancia, törzskönyv, oltási könyv, igény szerint útlevél, fajta specifikus szűrések, valamint sok sok jó tanács, ahogyan nevelni és gondozni kell a kölyköt.

Természetesen az eladás után is lehet tartani a kapcsolatot, hogy ha bármilyen kérdés felmerül, akkor tudjak segíteni.

Jah és persze az sem elhanyagolható tényező, mivel sok tenyésztő, akinél azzal kezdik telefonba, hogy Mennyié van a kutya? lecsapja a telefont. A másik, amikor alkudoznak... :)

2017. dec. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. dec. 23. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!