Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hinnem kellett volna a tenyész...

Hinnem kellett volna a tenyésztőnek?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy kiskutyát törzskönyvvel, szerződéssel egy tenyésztőtől. 3-4 hónapos korától elkezdett foltokban hullani a szőre. Az állatorvos szőrtüszőatkára gyanakodott, kezeltük erre. Testvére ugyanilyen fura kopaszodásban szenved, ők kétszer annyi orvost végigjártak. A tenyésztő kb lehülyézte, meg hogy hagynia kellene a vizsgálatokat és akkor meggyógyul a kiskutya. Egyik doki sem tudta megmondani, hogy mitől van, a kezelések sem segítettek. Az én kutyámtól vért vettek és kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködése van. A tenyésztő szerint hülyeség, szar a labor, adjak Vetri DMG-t. Egy másik laborban is megerősítették, hogy pajzsmirigy alulműködés. A pajzsmirigyre kapott gyógyszertől elmúltak a kopasz foltok, gyönyörű bundája lett és az egész kutya jobban néz ki.

A Vetri DMG is megszűntette volna a problémát? Talán valamelyik szülő is beteg, azért volt képben a tenyésztő? Azóta is én vagyok a szemét, mert az orvosoknak hittem, nem neki. Fél oldali rejtett herés a kutyám, azért is én voltam a hibás szerinte. Nem örült, hogy ivartalaníttattam, azóta kevésbé érdekli a kutya. Vettem még egy kutyát másik tenyésztőtől, törzskönyvvel és szerződéssel szintén. Ő is kan, neki már 8 hetesen helyén voltak a mogyorói.



2017. dec. 18. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre mondom azt, hogy vannak kennelneves, törzskönyves szaporítók. Tenyésztők közül sem mind lelkiismeretes. Valószínű tudta, vagy tudnia kellett volna, hogy mit örökölt a kutyád.


Ma a jogban a kutya, tulajdon. Mint az Iphone. Ha veszel egy ilyen telefont, és annak mondjuk nem működik valami, akkor élsz a szavatossági jogokkal. Megjavítjk neked. Hasonlót kezdeményezhetsz, nyilván nem "javítják a kutyát" hanem adott esetben, az állatorvosi költségeket kifizettetheted a tenyésztővel.


Nézd meg a szerződést, tarts kapcsolatot másik gazdival, akinek alomtestvére van, és nézd meg milyen lehetőségeid vannak, fogyasztóvédelmi szempontból, ha szeretnél élni ilyen lehetőséggel.


Annak viszont örülök, hogy tudatos gazda vagy, n szaporítótól vásároltál, és a kutyus is javul, jobb állapotban van már.

2017. dec. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A Vetri DMG tudtommal immunerősítő, semmi köze a pajzsmirigy alulműködéshez. A rejtett herét pedig jól tetted, hogy kiszedetted (ivartalanítattad), mert az mindenképp elrákosodik idősebb korban. Szerintem felelős gazda vagy, aki hallgat az orvos tanácsaira és a lehető legjobbat adod a kutyáidnak. Ne foglalkozz a "tenyésztővel".
2017. dec. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az embert max azért hívhatod tenyésztőnek mert kiválltotta a kennel nevet, de ilyen hozzáállással ő biztos nem a fajta, kutyák szeretete miatt csinálja. Jól tetted, hogy az orvosra halgattál és nem egy ilyen gyerekesen viselkedő, sértődékeny baromra. Én a kapcsolatot sem tartanám ilyen emberrel. A kutyának sokkal jobb helye van nálad.
2017. dec. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azóta is puffog, hogy a sok "buta ember" sosem fogadja meg a tanácsait. Több kutya került már hozzá vissza, mert nagyon ideges természetűek és a gazdák nem bírnak velük ... Annyi azért dicséretes, hogy visszafogadja öket. Rafkós nő. Addig húzta az időt, hogy a szerződésben vállalt garancia lejárt ... A kutya már négy éves, sok munka árán lett stabil viselkedésű. Sokan leírták, hogy sosem lesz belőle élhető kutya. Sportra nem lett alkalmas, de nagyon hálás társ. :)
2017. dec. 18. 15:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen fajtáról van szó?
2017. dec. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mudi (magyar terelőkutya fajta)
2017. dec. 19. 09:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez eddig is így volt, a tenyésztők negyede ha csinál érdemi munkát, a többi csak papírokkal rendelkező háztáji kutyakészítő. Épp ezért utálom mikor állandóan megy a tenyésztő kontra szaporító duma, mikor 70%-ban megegyeznek... Nem ok nélkül kerül egyik tenyésztőnél 350-be egy kölyök, a másiknál meg 130-ba.

Igen, ez pajzsmirigy alulműködés és igen ez örökletes. Ő is tudta azért akart terelni, mert ha kiderül és jelentve van, a végén nem tenyészthetőnek minősítenék a kutyáját, ha jobban belemész pedig még a költségeket is be tudod hajtani rajta.

Vetri DMG nagyon jó immunerősítő, nem gyógyítja a pajzsmirigy problémát, csak a szőr és bőrtüneteket gyógyítja gyorsabban, miután megkapta a pajzsmirigyre a gyógyszert.

2021. jan. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!