Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám mindig evés után...

A kutyám mindig evés után végzi el a dolgát, így muszáj levinnem. Viszont azt olvastam, etetés után 1-2 óráig pihennie kell a kutyáknak, különben gyomorcsavarodást kaphatnak. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Max. laza sétát ajánlanak evés után, ha nagyon muszáj, de az én kutyám a sétákat is végig rohangássza, annyi energiája van. De ha kaja után nem viszem le, a lakába csinálna.
2017. dec. 20. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős? Gyomorcsavar veszélye kölyök korban még nem áll fenn. Ha felnőtt, akkor viszont ne engedd a rohangálást, inkább vidd pórázon.
2017. dec. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Már felnőtt. Ha pórázon viszem, akkor is izeg-mozog, rohanna, izgatottan szimatol folyamatosan, meg stresszeli őt a sok kerítés mögött ugató kutya, meg az autók. (Muszáj egy forgalmasabb helyen áthaladnunk, mire kiérünk a nyugisabb helyre.)


Ráadásul most olvastam, hogy mozgás UTÁN se etessünk legalább fél óráig!


Amúgy ezek a tilalmak 3-4 jutalomfalatra vagy pl vitamin tablettára is vonatkoznak, vagy csak a rendes mennyiségű vacsorára?

2017. dec. 20. 10:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Napközben kellene egy olyan sétát beilleszteni, ami kimeríti a mozgásigényét és a vacsora után csak egy egészségügyi sétát, - ami 20-30 perc - tenni.

Vagy ha ez nem megoldható akkor az étkezését kell előbbre hozni, eü. séta, este meg a nagyobb hancúr.

2017. dec. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pár jutalomfalattól nem lesz baja. Illetve ha hajlamos rá, akkor viszont üres gyomorral is lehet gyomorcsavara. Sajnos nem egy ilyen eset volt már. Ennyire ne stresszelj rá. Vagy ha mégis, ki lehet varratni a kutya gyomrát megelőzésképpen. Ezt anno én is megcsináltam ivartalanítással összekötve az idős kutyámon.
2017. dec. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm szépen!
2017. dec. 20. 11:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Én séta után etetem hogy kellően lefáradjon. Kinti kutya szóval a dolgát elvégzi de hajlamos rohangálni viszont ha van előtte séta akkor szépen elpihen. És valóban érdemes felvaratni ha olyan fajta ami hajlamos rá :)
2017. dec. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!