Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos kutya nem hajlandó...

4 hónapos kutya nem hajlandó pórázon sétálni, tippek?

Figyelt kérdés
Nagyon szépen ment neki mikor hozzánk került kisebb korában. Izgága volt és ugrált, de ezzel nem volt komolyabb baj, leszoktattuk róla. Gyakoroltam vele a behívást, nagyon szépen megtanulta, múlt héten már élesben is próbára tettem a parkban. Minden rendben ment, de amióta másodszor el lett engedve a pórázról egy kis futkározós játékra, már nem tűri meg a pórázt. Ha lecsatolom róla akkor jön mellettem szépen, de nem lehet mindig póráz nélkül vinni a városon keresztül. Pedig minden nap ugyanakkor visszük és ugyanannyi időre engedjük el. Le van fárasztva, soha nem marad ki séta és utána mindig kidől aludni. Tegnap mikor rácsatoltam a pórázt szintén megmakacsolta magát és amikor húztam volna előre nagyon hangosan nekiállt visítani. Többen is felkapták a fejüket rá. Egyébként minden apróságért visítani szokott, de tényleg rettentő hangosan, mintha kínoznám és ez már kezd nagyon gáz lenni, a szomszédok is azt hiszik bántani szoktuk. Ilyenkor rögtön békén hagyom mert különben órákig csinálná és már szóltak is érte, hogy állatvedőket hívnak ránk. Soha nem bántottam. Nagyon kétségbe vagyok esve, mert nem tudok neki büntetést sem kitalálni különben ordít ha nem az van, amit ő akar. Ugrani se ugrottunk a nyüszögésére kiskorában.
2017. dec. 23. 12:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy nagytestű lesz és mentett keverék, ha számít.
2017. dec. 23. 12:53
 2/4 anonim ***** válasza:

4 hónaposan ideális korú ahhoz, hogy kutyaoviba vidd. Jó program mindkettőtöknek és ott kaphatsz tippeket, tanácsokat. (Azt hiszem, hogy 7 hónapos korig lehet ovis)

Az enyém is ilyen szabad lélek :) gyönyörűen megy láb mellett, csak póráz ne legyen rajta.

Gyakoroljuk minden nap, még mindig utálja, de lassacskán jobb a helyzet.

Ha izgulsz emiatt a póráz dolog miatt, azt bizony ő megérzi. Próbálj nyugodt maradni és jutalmazni, ha szépen közlekedik pórázon.

2017. dec. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Ismerem az érzést :))

Szintén menhelyes kutyus 3 hónapja van nálunk, 4 hónapos volt mikor elhoztuk. A sétánál ugyanezt játszotta, me g bárminél amit nem akart. Az emberek beszóltak, hogy ne bántsuk/kínozzuk a kutyát. Borszasztó érzés volt!! Viszont volt egy pont, ahol eldöntöttük, hogy nem törődünk másokkal. Ahogy ezt elengedtük és jópár alkalommal végigvittük az akaratunkat, rájött, hogy az van, amit mi mondunk. Egy hét után normalizálódott a helyzet.

2017. dec. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezzel szépen megtanítod a kutyád arra, hogy ha visít, akkor az lesz amit ő akar.

Ne a szomszédok érdekeljenek, a kutyád most kell megnevelned, mert felnőtt korodban vért fogsz vele izzadni, ha rögzülnek a rossz viselkedések.

A visítást azonnal tiltsd le, a pórázas sétát pedig ösztönözheted pl. jutalomfalattal, sok dicsérettel, játékkal, attól függ, melyikkel motiválható legjobban.

2017. dec. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!