Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem hajlandó használni...

Miért nem hajlandó használni a kiskutyám a pelenkát?

Figyelt kérdés
A cseppen lévő leírás szerint használom, de semmi sikerélmény nincs a dologban. Lakásban tartott kutya, így természetesen kint is elvégzi a dolgait, de én dolgozom és a pelenkát kellene használni. Minden nap arra érek haza, hogy pisi a konyhában és a szobában a padlón. Akkor is odapisil, ha én itthon vagyok. Próbáltam már azt, hogy pici pisit itattam a pelusba, hátha rámegy, de semmi vagy oda tenni a pelenkát, ahova pisilt a földre, de ez sem jött be. Hogyan oldhatnám meg a dolgot és szoktathatnám rá?

2017. febr. 27. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem kellene pelenkát használni. Azzal csak azt tanulja a kutya, hogy szabad a lakásban is wc-znie és mivel nem macska, nem tudja megkülönböztetni, hogy a pelenkára vagy valahova máshova sikerül.

Nem tudom mennyi idős, de egy felnőtt egészséges kutyának napi 8 órát ki kell birnia. Ha nem tanulta Mégmeg a pelenka miatt akkor 2-3 óránként le kell vinni, kint pedig nagyon megdicserni, hogy tudja hogy az a helyes kint pisil, kakil.

2017. febr. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
5 hónapos, és napi négyszer viszem le. Lent is pisil, és aztán fent is (éjszaka általában, reggel kisdolog fogad a konyhában/szobában)
2017. febr. 27. 17:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Még hagyd, fiatal majd szobatiszta lesz és ez elmúlik. Ne használjátok a pelenkát mert legközelebb a szőnyeget nézi annak! Inkább takarítsd a pisit. Ha kinnt sikerül nagyon megdícsérni akár juti is, ha bennt pedig kicsit megdorgálni.
2017. febr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne szoktasd rá a pelenkára mert soha nem lesz szobatiszta. A kutya legyen olyan helyen, ahol könnyen fel lehet takarítani a pisit. Ez van, ha nincs senki aki levigye akkor a 8 óra alatt be fog pisilni. Maximum annyit tehetsz, hogy ahova be szokott sikerülni, oda teszed a pelust és akkor könnyebb a takarítás egy fokkal. De direktbe ne szoktasd rá. Ha nem megy rá akkor nem megy rá, kész.
2017. febr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
9%
Én éjszakára mindenképp javaslom a pelenkát. 3!! hónapos kistermetű kutyám van. Először nem használtam pelenkát, mert megfogadtam a tanácsokat.. úgy felázott a laminált padló, hogy az bámulat. Többször kikell vinni egy adott helyre, és egy idő után megtanulja hogy kint kell elvégeznie a dolgát. A kiskutya 1 hónapja van nálam..2 hete még iszonyatosan elvoltam keseredve,hogy semmi haladás a szobatisztaság terén.. és láss csodát elkezdte azt, hogy azt ajtó előtt ül és várja hogy kiengedjem. Nem pisil akárhova. Eleinte ott pisilt ahol épp érte.. Éjjel ugyan még bepisil, de szerintem jobb ha pelenkára csinálja..a kakit meg már szépen jelzi éjjel és nappal is.. 5 hónapos kiskutya még nem tudja tartani magát.. ide idő és persze türelem kell.
2017. febr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mert nem macska, hanem kutya. Ha érett lesz rá a szervezete, akkor nem fog bepisilni.

Megoldás: nincs pelenka, mivel ezzel eleve magad ellen dolgozol. A szobatisztaság ugyanis azt jelenti, hogy a lakásban nem lehet üríteni, sehova. Mint látod, a kutyának tökmindegy, hogy pelenka vagy sem... A cél az, hogy ne pisiljen bent semmire, sehova.

5 hónapos kutya 5-6 óránál többet nehezen bír ki. Majd ha felnőtt lesz, és nem rontod el a pelenkázással, szobatiszta lesz.

Segít, ha a 4 sétája mindennap ugyanabban az időben van. Előbb-utóbb rászokik a szervezete a fix napirendre, és ahogy felnő, ki fogja bírni sétáig.

2017. febr. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A pelenkára szoktatás azt jelenti a kutyának, hogy a lakásban kell elvégeznie a dolgát. Ezek után ne várj tőle mást. Kutya, nem macska vagy csecsemő.


Te igazából eddig azt tanítottad meg neki, hogy a lakásban bárhova elvégezheti a dolgát. Én sosem fogom megérteni, hogy egyeseknek ez miért jó, én azt szeretem, ha a kutyáimnak a lakásba ürítés tilos, de persze mások vagyunk, mást szeretünk. A kutyád már 5 hónapos, így a normális szobatisztaság elérése jó, ha mostantól számítva fél év alatt sikerülni fog, feltéve, ha igazából elkezded erre nevelni őt. De ha még vársz úgy egy éves koráig, valószínűleg már sosem lehet teljesen szobatiszta, annyira belerögzül ez a viselkedés.

2017. febr. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!