Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondanátok olyan kistestű...

Mondanátok olyan kistestű (max 15kg) kutyafajtákat, amik nem igényelnek kozmetikát, naponta szőrápolást?

Figyelt kérdés
Kisebb fajták közül egyedül a tacskót találtam, ami megfelelne, de ő meg jellemileg nem illik hozzám. Az összes többi kozmetikás fajta (nyírni vagy trimmelni kell, fésülni kell naponta stb) pl uszkár, schnauzer, bichonok, yorki stb.
2017. dec. 26. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Carn terrierr, jagd terrier, jack russel és paron russel terrier, bulldogok,mopsz,papillon,csivava


Bár jellemükben különböznek :)

2017. dec. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Első tök jól összegyüjtotte. Nekem még a basenji jutott eszembe bár az nem olyan pici.Ha nincs konkrét fajta, ami tetszik javasolnám a menhelyeket. Gyönyörű kutyusok vannak ott is.


[link]

2017. dec. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Boston terrier,törpe pincser,whippet
2017. dec. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Foxterrier
2017. dec. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mudi
2017. dec. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha leírnád, hogy belső tulajdonságokra nézve milyen kutyát szeretnél, akkor egyszerűbb lenne fajtát ajánlani.

Ahogy már valaki leírta előttem, menhelyeken, állatmentő alapítványoknál rengeteg gazdikereső kutya van, aki megfelelhet az igényeidnek. Főleg így, hogy nincs kimondottan egy fajta kutya, amelyikhez ragaszkodsz.

2017. dec. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm. Hát úgy gondoltam megnézem mi a "felhozatal" és ha azok közül van, ami tökéletes lenne számomra, akkor mellette döntök, ha nem, marad a menhely.


Közepes, vagy közepesen nagy mozgásigényűt szeretnék, akivel lehet kirándulni, túrázni, de nem igényel napi 3-4 órás sétát. Hétköznapokon kb 2 órát (+ otthoni foglalkozás, tanítás, játék) tudnék sétálni vele, hétvégén többet. Szép időben gyakran kirándulunk. Természetesen bizonyos mértékben úgyis alkalmazkodok najd hozzá :) Jellemét tekintve szeretem ha egy kutya simulékony és nagyon ragaszkodó, "mindenhová követ típus". Idegenekkel viszont inkább legyen bizalmatlan, vagy semleges, ne akarjon mindenkihez oda menni. Vizsláknál pl rengetegszer látom ezt a " mindenkivel meg akarok ismerkedni" hozzáállást :D na ilyet nem szeretnék (persze valamennyire biztos egyedfüggő is a dolog) Előny ha "jó házőrző" (értsd nem kínálja teával a betörőt) és vadászösztöne csekély (nem csak azért mert van 1 cicám és 1 hörcsögöm is, hanem mert nem kedvelem az olyan kutyákat, akik szagot fogva gondolnak egyet és lelépnek... A beaglet pl ezért zártam ki, bár méretben és szőrben tökéletes lenne)


Röviden-tömören ennyi. :) lehessen vele mozogni, de ne pörögjön folyamatosan, legyen alapjából véve egy nyugodtabb típus


Néztem már pár fajtát, de a legtöbb ilyen kistestű rendszeres kozmetikát igényel, amit én nem igazán szeretek. Rövid vagy félhosszú szőrű kutya lenne szerintem az ideális számomra. Ha kabátot kell télen adni rá, nem gond


(Panelban lakom)

2017. dec. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért válaszként jelenti meg a kommentemet... Mindegy, a kérdező voltam :D
2017. dec. 27. 09:50
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Valaki már említette a mudit.

Nekem is az van, 2 kinti-benti.

Idegenekkel elég bizalmatlanok. Nem mernék kulcsot adni senkinek, hogy bemenjen a kapun. Még az ismerősöket is ugatják, amíg velünk együtt be nem jöhetnek. Erős a területvédő ösztönük.

Nagyon ragaszkodnak a gazdihoz, ha bent vannak, mindenhová követnek a házban.

Rendszeresen túrázunk, soha nem mennek el mellőlünk néhány méternél messzebb. Nem azért, mert így tanítottuk őket, hanem mert eszükbe sem jut otthagyni minket.

Fésülni kell őket, hiszen a felesleges szőrszálaktól meg kell őket szabadítani, de nem hullik csomóban a szőrük. Mi évente 2x visszük őket kozmetikába, de egyébként nem volna muszáj.

Kabát nem kell rájuk.

Következetes nevelést igényelnek, a kutyasuli nagyon ajánlott.

Pici korától kell szocializálni, mert más kutyákkal elég nehezen barátkoznak. Nekik a gazdi a minden.

Tenyésztőtől 100e Ft alatt van egy kölyök ára.

A szukák szinte mindig 15 kg alatt vannak.

A másik fajta, amit tudnék javasolni, az az uszkár. Őket kell ugyan kozmetikába hordani, de ha csak simán rövidre megnyíratod a bundáját, nem kell gyakran vinni. Ők valamivel nyugisabbak, mint egy mudi és könnyebb nevelni őket. Viszont az ára is borsosabb, ill. az egészsége is kényesebb.

Vagy egy menhelyi keverék. Ha felnőtt kutyát fogadsz be, aki ideiglenes befogadónál volt, akkor az "ideiglenese" el tudja mondani a tapasztalatait a kutyussal kapcsolatban.

2017. dec. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szerintem a beagle, a terrierek és a basenji kiesik, több szempontból is. Bár ez a szagot fog és lelép dolog inkább nevelés kérdése, de az tény, hogy sokkal hajlamosabbak az ilyesmire mint egy juhászkutya.


Amit ajánlanék:


-Csivava: kistestű, rövidszőrű, mozgékony és játékos, idegenekkel többnyire tartózkodó, igazi mini házőrző. A gazdával simulékony és ragaszkodó. Viszonylag egészséges és hosszú életű (akár 18 évig is élhet), jellemző betegsége talán a patella-ficam és a légcsőszűkület, illetve a különféle fogproblémák (mondjuk ez a legtöbb kistestű fajtára jellemző, szóval nem fajtaspecifikus) Télen kabát kell rájuk, mert nagyon fázósak. Ha túrázni is vinnétek érdemes egy nagyobb, 3 kilós csivit választani mint egy épphogy 1,5 kilósat. (Extra mini, mini csivava meg egyértelműen kerülendő.)


-Mudi: kis-közepes testű, félhosszú szőrrel, ami kb öntisztuló. Mozgásigénye nagyobb mint a csivaváé, de alapjából véve nem egy duracell, nem mászik falra, ha nem futsz vele nap mint nap. Kiváló házőrző, idegenekkel tartózkodó. Nagyon ragaszkodó és intelligens, inkább egygazdás kutya. "Nem lehet elveszíteni". Ő is egészséges és hosszú életű, ráadásul magyar fajta ;)


-Mopsz: kistestű, rövidszőrű. A mopsz alapjából véve egy kis mozgásigényű fajta, de sok "sport edition" is akad köztük, akik igen mozgékonyak. Közölük érdemes lehet választani, mert amúgy nagyon jófej kutyák, bolondosak és játékosak, illetve kimondottan ragaszkodóak. Idegenekkel általaban semlegesek, vadászösztönük kb nincs. A nyomott fejük miatt nagy melegben nem szabad megerőltetni őket, ráncaikat naponta ki kell tiszítani (érdemes hosszabb orrú példányt választani) hajlamosak elhízásra, oda kell figyelni az etetésükre. Légcső problémák gyakoriak náluk, de ennek ellenére is hosszú életű fajta. Szóval ő is egy jó választás lehet a megfelelő egyeddel. :) télen a kabát nekik is előnyös darab

2017. dec. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!