Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam ki a kutyát...

Hogyan szoktassam ki a kutyát az ágyból?

Figyelt kérdés

nem rég került hozzánk a kutyus és az előző gazdijánál az ágyban aludt és nálunk is mindig rástartol hiába mondjuk hogy nem és visszük el onnan.

Emiatt mindig ki van zárva a folyosóra ha nem vagyunk otthon, de szegénynek nem jó ha csak annyi helye van.


2017. dec. 30. 12:20
 1/9 EagleHUN ***** válasza:
76%

Már tudja milyen jó az ágy, kb esélytelen kiszoktatni.


A Legjobb derékmelegítők. :)

Így inkább aludjon veletek, csak:


- Ha kimegy a kutya a lakásból, visszajövetelkor vizes szivaccsal áttörlöd a lábait.

- Gyakrabban fürdeted, keféled ki a szőréből a kihullott szálakat.

- Gyakrabban cserélsz ágyneműt.


Esetleg meg lehet próbálni hogy az ágy alá vagy mellé teszed a lefekvőjét és arra küldöd, így mégis veletek a közeletekben alszik, de mégsem az ágyban.

Erre még talán van esélyed hogy rászoktasd.

2017. dec. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Mi úgy gondoltuk hogy majd szépen néha néha felengedjük az ágyra a kutyát, és csak akkor lehet fent. Éjjel a saját ágyában alszik. Hát engedély nélkül nem is megy fel, de csak akkor nem ha ott vagyunk. Ha nyitva hagyjuk a szobaajtót és elmegyünk itthonról az első dolga az ágyra menni. Ez még nem is zavarna, ha ellenne magának az ágytakarón, de ő addig túrja az ágyat ameddig eljut az én egyneműmig, meg a párnáimig (párom kutyája, szóval nem is értem miért az én dolgaim irányába megy...). Jól széttúrja őket, aztán nem győzöm szedegetni a kutyaszőrt a számból. Ezt pedig gyűlölöm.

Úgyhogy nálunk a megoldás hogy ki van zárva a szobából akár tetszik akár nem. Csak akkor lehet bent ha mi is ott vagyunk, és ágyon is csak akkor jár, illetve csak velünk együtt, magánakciózás nincs.

Sajnos ha egyszer megtapasztalta milyen fent lenni, nem tudod többet leszoktatni, csak megakadályozni hogy megtegye.

2017. dec. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 EagleHUN ***** válasza:
20%

"Hát engedély nélkül nem is megy fel, de csak akkor nem ha ott vagyunk. Ha nyitva hagyjuk a szobaajtót és elmegyünk itthonról az első dolga az ágyra menni."


Hát igen. Azt tudni kell minden kutyáról ha a falkavezér elmegy otthonról ők úgy érzik elhagyott falka nélküli kutyákká váltak. Így kb 5 perc múlva ő a saját falkájának vezére, és ennek megfelelően úgy gondolja bármit megtehet, nincs tiltás se törvény. Ezt a legnehezebb kezelni a kutyáknál.


Csak a legintelligensebb kutyák (fajták) képesek ezen a gondolkodásmódon felül kerekedni és akkor is tartani a szabályokat amikor a gazda nincs otthon.


Persze utólag bánják amikor az "igazi" falkavezér hazatér.

2017. dec. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

Egyszerűen letiltjátok. Ugye a letiltás azt jelenti, hogy eléred, magától se menjen fel. Ha nem tudod leküldeni, neked kell leraknod, be kell csuknod az ajtót, akkor az nem letiltás és nevelés, hanem csak konfliktus generálás.

Érdemes lenne kutyaiskolát felkeresni.

2017. dec. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Fog kutyaiskolába járni, de csak 4 hónapos és először szerettem volna ha megszok minket és nem rögtön még több idegen közé cibálni.


Egyébként azt vettük észre, hogy nem érdekli az ágy csak ha mi is ott fekszünk. Egyébként a helyén vagy a szőnyegen alszik.

2018. jan. 2. 10:27
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

4-es, ez egy nagy hülyeség.

Tiltjuk mi is. Tudja is, hogy mi az a tiltás. De ha nem vagyunk itthon akkor tilthatjuk akárhogy. Egyszer betettük a webcamerát, hogy figyeljük vele. Direkt fülelt a kutya, ha zajt hallott, ment az ajtóhoz mintha nem csinált volna semmit, nem lehet rajtakapni. És köszönjük, jártunk kutyaiskolában, le is vizsgáztunk.

2. voltam.

2018. jan. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 EagleHUN ***** válasza:
43%

Ahogy 6-os utalt rá, ez nem kutyaiskola kérdése. Lehet az a kutya nagyon okos és engedelmes (iskolázott) is, 3-as ként való hozzászólásomban leírtam miért nem fogja érdekelni ha nem vagy otthon (kutyás könyvekben utánaolvastunk) és kb nem tudsz mit tenni. Maximum kizárod a tilos helyről, de az is elsülhet visszafelé mert pl szétkaparhatja az ajtót is...


Azért is írtam hogy akkor maradjon, jobb a békesség. Mert mi is ilyen kutyákat fogadtunk örökbe menhelyről amelyek ágyba voltak szoktatva.


Sőt még 1 dolog/ötlet, mi vettünk ágytakarót és amikor elmentünk otthonról akkor az ágyneműt elraktuk és feltettük az ágytakarót amire fekhetett.

(Jól betűrve a széleinél hogy alá se menjen.)

//Mgj: A "kínai" ágytakaró jobban szöszölt mint ahogy a kutya szőrözött...//


De egyébként ha megengedtük akkor velünk aludhatott (szerintem ebben sincs semmi ördögtől való), ha nem akartuk akkor leparancsoltuk az ágy mellett lévő fekhelyére (engedelmesen ott is aludt).

Ha felakart jönni "kérdezett", vagyis feltette a bal mancsát és "könyörgő" hangokat adott ki, de amíg azt nem mondtuk gyere addig nem jött fel.


De tudtuk ha elmegyünk otthonról akkor felmegy.

(Mi nem kamerával hanem ablakon keresztül lestük ki. :D)

2018. jan. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha a tiltás csak addig él, amíg a gazda is jelen van, akkor valami komoly gond van a kapcsolatban. Én ha letiltom bármelyik kutyámat is bárhonnan, az működik mindig. Ha azt mondom nem mehet ki az ajtón akkor sem, ha nem vagyok ott, nem fog kimenni. Volt, hogy nyitvamaradt a kapu, valaki félre zárhatta, és bent maradtak a kertben. Ha letiltom őket arról, hogy megegyék a konyhában a macska kaját vagy az én ételemet, akkor ez él abban az esetben is, ha elmegyek otthonról.
2018. jan. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló akkor te nagyon szerencsés vagy ha így engedelmeskednek neked, bár kíváncsi vagyok milyen tanítási módszerrel nevelted őket.

Nálunk napról napra jobb a helyzet, szinte teljesen elfelejtette az ágyat csak akkor jut eszébe hogy felakar menni, ha mi is ott vagyunk, de sosem engedjük fel így egyre ritkábban próbálkozik:)

2018. jan. 6. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!