Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 éves kutyát hogy szoktassam...

10 éves kutyát hogy szoktassam hozzá a kisbabámhoz?

Figyelt kérdés
A kutyám szüleimmel él, kéthetente megyünk hozzájuk. Fél éves kisbabámra érkezéskor nagyon kíváncsi, megszagolja, megnyalja és onnantól nem érdekli. A baba sírása egyértelműen zavarja. Viszont újabban ha gügyög vagy felé nyúl, esetleg a kutyához ér, akkor a kutyám hagyj békén fejet vág és arrébb megy, nehogy elérje. Szüleim egyáltalán nem engednék egymáshoz őket, szerintem meg tanítsuk meg a kutyát, hogy ne bántsa, de elég nehéz ha egyszerre több ellentétes utasítás is elhangzik.(pl nem mész innen! vs. gyere megszagolhatod)
2017. jún. 19. 00:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem igazán lehet elvárni a kutyától, hogy hagyja magát nyúzni, meg érdekelje a gyerek, ha egyszer ő nem olyan típus. Amikor ilyen fejeket vág, akkor menjen csak arrébb. Ha meg esetleg nem megy magától, akkor küldeni kell. Tanulja meg, hogy ha nem akar a gyerekkel foglalkozni, akkor az a megoldás, hogy elvonul.

Ha majd a gyerek utána tud menni, akkor neki is meg kell tanítani, hogy a kutyát a saját helyén nem piszkáljuk, a kutyával közölni kell, hogy menjen a helyére, ha zavarja a gyerek, és ennyi. A harapások nagy része megelőzhető lenne ezzel a taktikával. De erőltetni meg nincs értelme, senkire nem lehet ráerőszakolni semmiféle szimpátiát, emberre se, állatra se.

2017. jún. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Semmit..

Egy 10 éves kutya már kb úgy viselkedik,mint egy idős,nyugdíjas ember.

Ne várj már tőle semmit,ha nem akarja,hogy hozzá érjen a kicsi,akkor tartsd tiszteletben,és ne engedd oda.

A kutya nem morog,nem bántja,ennyi,ami tőle telik a korában...

HA cuki kutyás videókat akartok gyártani,ahhoz vegyetek egy fiatal állatot..

2017. jún. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A babát azért szagolja meg, mert annyira kíváncsi belőle. Általában a kutyák semmi mást nem akarnak egy embertől egy ismerkedés alatt. Megszagolni, így üdvözli, ennyi.

Minden további ajnározást, simogatást, ugrálva örülést az ember erőltet rá, illetve vált ki belőle folyamatos megerősítéssel, de ettől ez még nem természetes.


Ahhoz, hogy egy embert megszeressen egy kutya, elengedhetetlen a bizalom, és a tisztelet. Ez pedig egy kisbabával szemben nem tud létrejönni.

Nem lehet tőle elvárni, mert nincs mire.


A gazdája gyerekét tisztelheti, a gazdája miatt, de ez a tisztelet meg is van.

Ezért ad neki teret és mutat inkább elkerülő magatartást vele szemben, bármiféle konfrontáció helyett.


És jelenleg az is kétséges számára, hogy ki a gazdája, mert arról fogalma sincs, anno ki vette meg, csak azt tudja, oda tartozik, akikkel együtt él. Ez meg nem te vagy.

2017. jún. 19. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is ettől tartottam, hogy nem lehet ennél többet kihozni ebből és örülök, hogy a kutyám ilyen szépen és egyértelműen jelez. (És igen, egyértelműen én a barátja vagyok, nem a főnöke) Csak tudom mekkora élmény gyerekként, hogy a mamánál kutyázhatok, örültem volna ha az én gyerekemnek is lesz ilyen élménye. Sajnos anyukámék már nem akarnak másik kutyát őutána.
2017. jún. 19. 06:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!