Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ausztriában is büntetik a...

Ausztriában is büntetik a póráz nélküli sétáltatást?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ez Magyarországon is csak elviekben működik, de itt szinte mindenki póráz nélkül viszi a nagytestű kutyáit, 3-400méterre is elengedi magától. Nekem kistestű kutyám van, pórázon sétáltatom mindíg de minden séta alkalmával 3-4 ilyen kutyába botlunk, agresszíven is viselkednek esetenként és félek. Csak érdeklődés szintjén kérdezem nyilván nem jelentgetnék senkit,nem én vagyok itthon.

2018. jan. 1. 20:54
 1/2 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem az Unióban mindenhol. Elvileg. Mi Berlinben élünk, ha azt mondom, hogy rajtam kívül szinte senki nem használ pórázt, akkor picit sem túlzok. Én szoktam szólni az agresszív kutyák gazdáinak -miután lehúzom-rúgom a az enyémről az ő szemefényüket- hogy használjanak pórázt, mert jól láthatóan nem hallgat rájuk a “falkavezér”.
2018. jan. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Bécsben az a szabály, hogy vagy póráz VAGY szájkosár kell a kutyára közterületen. Tehát póráz nélkül is lehet, csak akkor kell a szájkosár rá. Megbüntetni csak akkor lehet, ha egyik sincs a kutyán.


Közlekedési eszközön viszont póráz ÉS szájkosár is kell rá, de ez M.o-on is ugyanígy van.

2018. jan. 2. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!