Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dysplazia szűrésnek van értelme?

Dysplazia szűrésnek van értelme?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül átlagosan egy ilyen szűrés ? Ha kiderül egy kutyáról hogy dyspláziás , akkor azt lehet gyógyítani ? Most nem azokról a kutyákról beszélek amikkel tenyésztenek mert ott természetes a szűrés , de egy "átlag" kutyánál van értelme ennek a szűrésnek vagy csak pénzkidobás ?
2010. jún. 4. 09:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
51%
utolsó. miért ne lenne értelme 2 évesen a szűrésnek??? Akkor is kimutatható, ha dp-s kevésbé terheli és ezzel meghosszabbíthatja a fájdalmas szakasz eljövetelének idejét.
2010. jún. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Hát kutyasuliba járok vele, ahol van egy agility is , de max 5 percet vagyunk rajta mert engem igazából ez nem érdekel , de a kutya szereti és 1szer 2szer végigmegyek vele a pályán.Am rengeteget mozog a kutya a kertben is , és ha tűrhető az idő henti 3x sétáltatom minimum , + heti 2szer a hétvégi kutyasuli.Tenyészteni fedeztetni , egyáltalán nem szeretném és nem is fogom , mivel a felmenőiről tényleg semmit sem tudok.esetleg tudnátok írni egy hozzávetőleges árat a szűrésről ? Mert keresgéltem már de nemigazán írják le h mennyi lenne a vizsgálat.utánna olvastam , h mik az árulkodó jelei a dp-nek , szerencsére ezeket nem mutatja a kutyám , persze ez nem helyettesíti a szűrést , de így legalább bizakodóbb vagyok hogy talán mentes a betegségtől.
2010. jún. 4. 20:14
 13/13 anonim ***** válasza:

Általában 6 és 10 ezer között mozog a szűrés ára. Orvostól függ. A Független diszplázia bizottságnál pl 2 éves kor után adják ki a végeredményt. Mert a nagytestűek ekkor válnak felnőtté.

Nekem is volt az első juhászom , akinél semmi jel nem volt. Rohant, ugrott, dolgozott és egyszer csak egyik napról a másikra sántítani kezdett komolyan. Röntgen kimutatta, hogy súlyos dp-s volt. Ha az átlagos udvari kutyánál többet terheled a kutyádat, annyit megérdemel, hogy tudjad, egészséges-e, vagy kímélni kell , hogy ne 8 évesen essen le a lábáról. A zöldkagylós termékek egészséges kutyának is jót tesznek kúra szerűen. Ha elváltozás van, akkor pedig gyulladás csökkentő,ízület kenő, fájdalom csillapító hatása van.

2010. jún. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!