Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Futótársnak milyen fajta...

Futótársnak milyen fajta alkalmas? Lehetőleg legyen valami visszatartó hatása is rossz szándékú emberek ellen.

Figyelt kérdés
Kertes házban élünk, kinti-benti lenne. Kutyaiskolába el tudunk járni, de nem szeretnék nehéz esetet. Esti futáshoz jó lenne egy olyan társ, akinek van tekintélye. Mostani kutyám egy 14 kg-os jól szocializált kistestű, agilityzünk, meg van egy 11 kg-os, aki nincs oda a futásért, vele csak sétálok és engedelmes tréning. Közel van a munkahelyem és kevés barátom van, ők is kutyások. Szóval időm mint a tenger. :) Senki nem akar futni velem, nincs rá energiájuk pluszban, egyedül a kicsikkel meg félek ... Törzskönyves kölyökkutyát keresek az egészség és a kiszámítható természet miatt. Harapnia igazából nem kell, elég ha a megjelenése miatt nem tűnünk könnyű prédának és eliszkolhatunk ... Vagy egy nagy hangú kicsi elég lehet? Van valakinek tapasztalata? A két kutyával járnék futni. Eddig egyszer volt ijesztő élmény, de megúsztuk ... Kertvárosi, külvárosi részen futunk és belvárosban is (kisváros). De van egy erdősebb rész is, oda max világosban járok.

2018. jan. 3. 21:12
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
A boxer elég kajla. Ismerősöm aki profi kutyás próbált ipo-zni vele. Német juhásszal lehet futni? Akiket ismerek suliból mind beteg :( Az amstaff féle kutyákat a meglevőek miatt zárom ki. Cane corso jó lehetne, de vele nem lehet futni :(
2018. jan. 4. 08:36
 12/16 anonim ***** válasza:

német juhásszal lehet futni, viszont inkább a munka vonalúak között nézz szétt, nekik nem csapott a hátuk (annyira)


[link]

2018. jan. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ha a futáson kívül is hajlandó lennél fárasztani, nevelés terén következetes vagy, illetve az őrző-védő is érdekel, akkor esetleg dobermann. Ha esetleg van lehetőséged terelni vinni az új kutyát, illetve vele is szeretnél agilityzni, akkor talán még a beauceron is szóba jöhet. Igazából elég pörgős fajta mindkettő, de a mali is hasonló kaliber, mégis írták előttem.
2018. jan. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én még esetleg az óriás schnauzert tudom ajánlani. Kicsit makacsak, de kutyasulival könnyen kezelhetőek (nekem 2 is van :D ) .
2018. jan. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nem kell igaziból kemény kutyának lennie, elég ha van némi elrettentő hatása. Meg tudom tanítani vezényszóra ugatni, de az a jó ha a külleme/mérete miatt nem jönnek a közelünkbe. Nem szeretnék olyan fajtát aminek állandóan bizonygatni kell, hogy én vagyok a főnök. A mali sok lenne a másik kettő mellé. A tervuerennel és az airedale terrierrel szemezek.
2018. jan. 6. 09:54
 16/16 anonim válasza:

A nem fajtatiszta labrador esetleg egy kis golden retriever beütéssel megfelelő lehet. Méretéből, eredően kellően nagy, de de nem agresszív. Kinti/benti kutya, igénytelen, de szereti a mozgást Nem kényes kajára, és könnyen idomítható minden feladatra.

A keverékek nem problémásak és olcsón hozzá lehet jutni.

2022. szept. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!