Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kancsóka nevű húsevő/rovaremés...

Kancsóka nevű húsevő/rovaremésztő növény alkalmas lehet teraszra legyek ellen? Mennyi ideig emészt egy legyet?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig emészt egy legyet? Kb 20cm-es átmérőjű cserépben van, szóval nem az a nagyon kicsi, kb 10 kancsó lóg körülötte a cserép oldalán. A teraszon eszméletlen sok légy van (anyósoméknál, de nem igazán hajlandóak védekezni ellenük), és gondoltam ez jó megoldás lehet, ha más nincs. De ha egy kancsó egy legyet mondjuk 2 napig emészt, akkor nincs sok értelme. Szerintetek? Vagy esetleg más alternatív megoldás teraszra (kültérre) legyek ellen?

2017. ápr. 2. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Áh, nem igazán alkalmas erre. Drága, kényes növény. És olyan rengeteg léggyel nem fog elbánni.

Légypapírt ajánlok inkább.

2017. ápr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ElinorJ válasza:
Azt nem tudom melyik legyet meddig, de rém büdös a növény amikor emészt.
2017. ápr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én is sejtettem, hogy nem biztos, hogy jó ötlet. Sajnos a légypapírt leszedik a "háziak", mert állítólag a szél fújja, és odaragad mindenhez, és amúgy sem fog meg egy legyet sem (kivéve amikor én ott vagyok, akkor nem ragad oda semmihez, és telis-tele van léggyel). Szóval inkább az van, hogy semmi nem jó, amit én mondok. Ezért gondoltam, hogy ajándékba odaviszünk a teraszra egy "virágot" :) De sejtettem, hogy nem lesz ideális megoldás.
2017. ápr. 2. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!