Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek azon kutya fajtákat...

Melyek azon kutya fajtákat amelyeket gond nélkül lehet egyedül hagyni a lakásba? 8-9 órát kb

Figyelt kérdés

2018. jan. 4. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%

Nincs ilyen.

Minden kutyának kell vizelnie, és minden kutya igényli a falka közelségét.

2018. jan. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Nekem az agárfélék jutnak először eszembe. Kifutják magukat és aztán nagyokat alszanak. Reggel egy-másfél órás sétával és közvetlen indulás előtti ürítéssel tuti bírni fogja, de más fajták is, ha sokat foglalkozol velük, reggel és délután. Ott van még a basset hound az angol bulldog, ők sem túl nagy mozgásigényűek. Esetleg egy idősebb menhelyi keverék, aki már lenyugodott, és nem bont berendezést, ha egyedül marad.


Mindenképpen szoktatás/nevelés kérdése is a dolog. Az enyém hetente 3 napot van ennyit egyedül. A héten egyszer kutyanapközibe megy, egyszer behozom magammal a munkahelyemre. Így azért ki lehet bírni. De a legtöbb dolgozó embernek ennyit van egyedül a kutyája.

2018. jan. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%
A püsskutyák azok.
2018. jan. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

2-es vagypok:

:D annyira vicces, hogy minden más kérdésnél azt írjátok, kellő foglalkozás mellett, egyedül lehet hagyni ennyi időre a kutyát. illetve, hogy: "aki dolgozik, ne is tartson kutyát?". most meg simán lepontoztok. wtf? de tényleg. nyilván ideális esetben minél kevesebb időt legyen egyedül a kutya, ha családban lakik, esetleg anya-apa más munkarendben dolgoznak, vagy a gyerekek hamarabb hazaérnek, de basszus, ha lemozgatja rendesen reggel és délután, miért ne lehetne kutyája?

2018. jan. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%

Én is dolgozom és van kutyám. Természetesen össze lehet egyeztetni a kettőt.

Viszont 8-9 órára úgy egyedül hagyni a kutyát, hogy az nem tud pisilni és tartogatni kelljen, az azért nem egészséges. Ha van valaki, aki hamarabb hazaér iskolából, munkából, hogy egy pisiszünetre kivigye a kutyát, akkor minden okés.

Csak próbáljatok meg egy napot úgy kibírni, hogy 8-9 óra munkaidőben ne menjetek WC-re.

2018. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
még mindig én vagyok. persze, nem jó, h ennyit tartja. de bírja, sosem csinált be. amint hazaérek, rohanok le vele, és volt, hogy nem is pisilt azonnal. remélem, lesz majd valaki, aki besegít a kérdezőnek, egy napközbeni pisivel, nekem sajnos minden ismerősöm messze lakik. de majd hátha összebarátkozom egy szomszéddal lassan :D
2018. jan. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%

"minden más kérdésnél azt írjátok, kellő foglalkozás mellett, egyedül lehet hagyni ennyi időre a kutyát" - elég sokat olvasom ezt a topicot, de még sosem olvastam olyat, hogy vállon veregettek volna bárkit is, hogy rendjén van, ha rendszeresen napi 9 órára egyvégtében egyedül van a kutyája a lakásban!

Egyszerűen árt az egészségének, ha nem üríthet ilyen hosszú ideig! Az meg, hogy ha sokáig kell tartani, nem ereszti el rögtön, természetes, kell egy kis idő a szerencsétlen záróizmainak, amíg elernyednek, ez inkább épp a mondanód ellenkezőjét bizonyítja!

2018. jan. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Megfelelő foglalkozással, fárasztással bármelyik jólnevelt kutya bírja, ha elég idős a szobatisztasághoz és munka előtt leviszed, majd hazaérkezés után azonnal.
2018. jan. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Bármely felnőtt, jól nevelt kutyát. Ez nem fajtától függ.
2018. jan. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
Így van, minden más kérdésnél azt írjátok, hogy igen, nyugodtan legyen egyedül 8-9 órát, nevelés+foglalkozás kérdése. Linkeljek párat?
2018. jan. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!