Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan segíthetnék a kutyusomnak?

Hogyan segíthetnék a kutyusomnak?

Figyelt kérdés

Van egy 3 és fél hónapos tacsim. Egy hónapig itthon voltam vele, tanítottam, etettem, játszottam vele, az ölemben aludt, sokat játszottunk a kertben is. Természetesen azért többször elmentem itthonról, de nem minden nap. Most, hogy dolgozok, amíg nem vagyok itthon tör zúz. Pedig mielőtt elmegyünk itthonról egy órát sétál, plusz fél órát játszunk vele fent is. Este 3 órát sétálunk vele. Tehát nem mondható, hogy nincs totál lefárasztva. Nem gondolom, hogy azt hiszi ő a falkavezér, mert már most, 3 hónaposan póráz nélkül sétálunk, ha hívom jön, még játék közben is. Séta közben végig mögöttem sétál, követ.

Akkor mi lehet az oka a rombolásnak? Hiányzunk neki? Hogyan tudnék neki segíteni abban, hogy nyugisabb legyen a napja? Egyébként még egyedül sincs, mert egy cicával van együtt.



2017. aug. 28. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
hozzá kéne szoktatni nem csak otthagyni magában.
2017. aug. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hozzád nőtt és így vezeti le a szeparációs szorongását.

[link]

2017. aug. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Úgy gondolod, távozás előtt lefárasztod a kutyát, és a kölyök végig alussza azt az időt, amíg hazaérsz? Mennyi mégis az az idő, amíg távol vagy? A kölyök kipiheni magát és játszik kutya módra azzal, amit talál.

Szoktasd vagy biztonságos kisebb helyre bezárva, vagy szobaketrecbe, amíg ne vagy otthon.

2017. aug. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm első válaszoló a hasznos hozzászólást. Hozzá lett szoktatva, először csak 10 percre mentem el, le is mentem a házon kívül, aztán toltam ki ezt az időt 1 órára, 2 órára, 3 órára, és így tovább. Nem csak fogtam és itthon hagytam... Szerintem a leírásomból is egyértelmű, hogy felelős állattartók vagyunk és jól gondoskodunk róla.
2017. aug. 28. 21:35
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát úgy gondolom igen, hogy eléggé lefárad, mert egyik nap is "csak" 5 órára hagytam egyedül és lebontotta a tapétát, előtte úgy mentem el, hogy már édesdeden aludt. Van rágókája, játékai és hát játszópajtása is.
2017. aug. 28. 21:37
 6/9 A kérdező kommentje:
*Hát úgy gondolom hogy igen, eléggé lefárad,
2017. aug. 28. 21:38
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Könyörgöm, olvasd el a 2-es linkjét, minden kérdésedre választ kapsz és benne van a megoldás is!
2017. aug. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A szobakennel nincs rájuk rossz hatással, főleg ha még nem szobatiszta?
2017. aug. 28. 21:44
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

Hogy jön ide a szobakennel?

Rombolni nem fog tudni, de a szeparációs szorongás problémáját nem oldja meg.

Ha bezárod, kellő felkészítés nélkül, akkor még öncsonkítást is csinálhat.

2017. aug. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!