Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Még lehet tanítani a huskynak?

Még lehet tanítani a huskynak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt szeretném megkèrdezni, hogy a husky kutyának meg lehet tanítani azt hogy ne bántsa a kisebb állatokat? Ha hozzá van szokva a macskák hoz vagy a baromfikhoz kis korától! Válaszokat köszönöm!

2018. jan. 6. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De nem egyszerű munka. Tudod mit kezdj, ha elkapja a tyúkot? Tudod hogyan tiltanád le erről? Vagy hogy állítanád le a macska kergetését, kisebb kutyák levadászását? Van már tapasztalatod ilyen típusú viselkedésproblémának a kezelésével?
2018. jan. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Persze, hogy meg lehet. Ha kiskorától van akkor meg főleg. Amikor esetleg bántani akarná akkor egy kicsit megfenyíteni, hogy nem szabad és egy idő után le is szokik róla.
2018. jan. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy nem tudom hogyan kellene letiltani! Tippek esetleg
2018. jan. 6. 12:48
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A husky nagy mozgásigényű kutya, kisebb állatokat jelemzően unalomból bánt. Ésmég ha le is szoktatod róla, majd talál magának mást, gödröket pl szeretnek ásni... Szóval a probléma megoldása, hogy sokkal jobban lefárasztod.
2018. jan. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor ne huskyt akarj! Ha nem tudod mire számíts és nincs tudásod, tapasztalatod a nevelésben, ne ilyen fajtát akarj! Hidd el, ez nem csak egy szlogen, hogy husky nem tapasztalatlan gazdának való! És mi van, ha megöli az összes csirkét és macskát, mert nem tudod kontrollálni? Akkor megy a menhelyre, utcára?


A nevelésben nincsenek tippek. Ezt nem lehet netről, könyvből megtanulni, hogy milyen jelzésre és viselkedésre hogyan reagálj.

2018. jan. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekünk egyèbkènt nincs semmilyen állat otthon csak ő lenne! Most nem kötekedès de akiknek van husky kutyájuk ők már tudták hogy mit hogyan kell tenni?
2018. jan. 6. 14:14
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt tudták, hogy mit vállalnak.

Napi minimum 10km bringán és utána jöhet az engedelmes....

Miért pont Husky?

2018. jan. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Metionin ***** válasza:

Kellő figyelemmel és következetességgel meg lehet. Baromfiról nem tudok de több ismerős is tart cicás házban huskyt és még nem hallottam hogy bármi baj lett volna. Szerintem ha figyeled és azonnal határozottan tiltod amikor rosszat csinál (ez esetben bántja a macskát) akkor leszokik róla. Nekünk a családi kutya egy befogadott nagy testű keverék, 2 éves volt amikor hoztuk a kismacskát, persze eleinte zavarta hogy eddig egyedül volt, most meg hirtelen itt egy "vetélytárs" de kb. 2 hét alatt megszokta. Eleinte felügyelettel lehettek együtt és amikor láttuk hogy durvábban löki meg a macskát vagy esetleg odakap, azonnal keményen tiltottuk. Megtanulta, utána jött még 2 macska és azokat sem bántja, max néha erőteljesebben szagolgatja őket de ilyenkor egyszerűen elmegy onnan a macska.

Nekem régi vágyam egy husky de sajnos még hosszú évek választanak el tőle (vagyis a saját kertes háztól ami lehetővé tenné őt), így valószínű hogy nálunk már lesz felnőtt macska mire megérkezik a kutya. Ez abból a szempontból jobb, hogy nem kell attól félni hogy pl. egy hirtelen fellökéssel kárt tesz a macskában. A továbbiakat tekintve meglátom majd hogy hogy viszonyul a macskához, ha agresszió jeleit mutatná akkor a családi kutyánál alkalmazott módon le lesz tiltva. Szerintem ha megszokja a macskát és ő maga rendesen le van mozgatva akkor nem hiszem hogy unalmában csesztetné a macskát. A madarakkal, baromfikkal viszont már kétségeim vannak, mivel egy tyúk sokkal inkább jelent zsákmányállatot egy bármilyen fajta kutyának mint egy macska.

2018. jan. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Husky-t tipikusan nem ajánlják első kutyának: a mozgásigénye legendás, vadászösztöne is van és annyi motivációja, hogy megfeleljen a gazdinak, mint egy döglött kannyúlnak. Ez nem azt jelenti, hogy buta kutya lenne, hanem hogy sose kellett a gazdája érdekében használni az eszét.


Ebből két dolog következik:

- Ahhoz, hogy egy ilyen jószágból élhető kutyát nevelj, kell, hogy legyen előzetes kutyás tapasztalatod, hogy időben észrevedd, kezeld a hülyeségeit, hogy tisztában légy azzal, mivel tudod lekötni az intelligenciáját is.

- Sok komoly kutyás ismerősöm van azon az állásponton, hogy nem szeretne ilyen jellemű kutyát magának (de ízlések és ficamok).


Egyébként rossz kérdéseket teszel fel. Nem az a kérdés, hogy meg lehet-e tanítani, hanem, hogy HOGYAN. Ha most azt mondjuk, "persze, meg lehet tanítani", te hazaviszed a kutyát, ott fogod elkezdeni vakargatni a fejedet, hogy hogyan tovább.

Részemről fordítva, nem tiltom a kutyát, hanem azt tanítom neki, hogy bizonyos jelenségek közelében maradjon nyugodt. Aminek az az értelme, hogy nem

vezényszóra dolgozik, hanem a viselkedést kiváltó inger a látvány (pl. az úton át szaladó macska) és saját magát tanulja meg kontrollálni.


"A nevelésben nincsenek tippek. Ezt nem lehet netről, könyvből megtanulni, hogy milyen jelzésre és viselkedésre hogyan reagálj."

Az ilyenek miatt van annyi idióta kutyás. Ha megtalálod a megfelelő szakirodalmat, rengeteget lehet tanulni könyvről is, netről is. Ettől függetlenül nem könnyű mindezt gyakorlatba átültetni és vannak olyan részei, a kutyanevelésnek, amihez elengedhetetlen több kutya jelenléte (szocializáció, feladatok gyakorlása, póráz nélküli séta stb), tehát megúszni a kutyovit, kutyasulit úgysem fogod.

2018. jan. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem első kutya tulajdonos lennèk! Viszont huskym sose volt! Most utoljára volt egy nagyon okos kutyám sokat foglalkoztam vele, tanítottam! Nagyon sok olyan dolgot olvastam ami miatt azt mondtam nem merem megpróbálni a husky nevelèsèt! Viszont egy règi vágyam de eddig nem engedhettem meg magamnak
2018. jan. 8. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!