Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaságra tanítani...

Szobatisztaságra tanítani kiskutyát? Tippek, tanácsok? Szombaton hozom el 9hetes Golden retriever kislány. Alomba kellene neki wc-zni, szeretném ha minél hamarabb menne.

Figyelt kérdés

Persze alapokat, meg ilyeneket én is tudom, olvastam is róla. Csak azért mégis pár tippet elfogadnék.

Ui. : Kinti benti kutyus, de többet lenne bent mellettem :)



2017. dec. 21. 18:16
 1/9 anonim válasza:
29%

Kivancsi leszek a tanácsokra,mert annyi bunko ember van itt az oldalon...

Én nem vagyok még kutyas,de tervben van nalam is egy kölyökkutya!

2017. dec. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
A kutya nem macska, hogy alomba WC-zzen. Megkérdezhetem, hogy ha kinti-benti kutya, akkor mi szükség van erre?
2017. dec. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Ha bentre végzi a dolgát, az nem szobatisztaság. És nem macska, a legtöbb esetben nem lehet a kutyát rendesen alomra, pelenkára szoktatni.
2017. dec. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Én is arra lennék kíváncsi, hogy miért kellene alomra szoktatni egy kutyát.

Ha kinti-benti kutya, akkor egész egyszerűen néhány óránként kiengeded. Így nagyon gyorsan szobatiszta lesz.

Ha alomra szoktatod, csak összezavarod.

2017. dec. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves emberek, egyrészt szerintem magánügy. De mivel ha esetleg nem tartózkodom otthon a házban és ő bent lenne, akkor se pisiljen kakiljon be. Ennyi :) Hogy tudja, ott van az alom és ott nyugodtan elvégezheti a dolgát.

Első hozzaszolonak igen, én is tapasztalom, nagyképű egoista mindentudó emberek, közbe meg sehol semmi emberileg nullák :)

2017. dec. 21. 19:54
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

"De mivel ha esetleg nem tartózkodom otthon a házban és ő bent lenne, akkor se pisiljen kakiljon be."

De te most pont arra tanítod, hogy bentre ürítsen! Mindegy, magánügy. Én undorodnék ettől, hogy a kutya az ágyra, ruhákra, mindenhova odavégezze a dolgát a lakásba (mert az esetek nagy többségében ez a következménye a bent ürítésre szoktatásnak), de nyilván mások vagyunk.

2017. dec. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Tök normális hangnemben kaptál hasznos tanácsokat, amiket jobb, ha betartasz, mert nem véletlenül mondják el neked a tapasztaltabb gazdik. Errefel nekiállsz pökhendiskedni meg affektálni...hát, ha te is így, akkor én se leszek szolid. Akadnak közben, bizony élces meg személyeskedő kommentek, olyanokat te pont nem kaptál most, szóval rilex' van.

Persze, almozhatsz, de nagyon megszívhatod vele. A kutya lehetséges, hogy egy évesen sem lesz szobatiszta, ez nagyon gyakori probléma, írd csak be keresőbe a pelenka vagy a szobatisztaság szót mondjuk. Olyanokat találhatsz továbbá, hogy telibe vizeli a kutya a szőnyeget, mert nem tesz különbséget a pelustól. Szétázik, tönkremegy a parkett, ha nem céloz jól. Ne akard...

Akkor legyen majd az is a "magánügyed", ne ide gyere a "bunkó" válaszolókhoz, hisz mögöttünk semmi nincs, emberileg nullák vagyunk, ugye... :)

2017. dec. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudod alomba szoktatni, mert kutya és nem macska.

Valamint a kutya ösztönös törekvése, hogy - amint érett lesz rá, mert 9 hetesen még nem az - ne ürítsen a lakásban. Ha alommal, pelenkával megzavarják ezt a természetes ösztönt, akkor esélyes, hogy soha nem lesz szobatiszta.


Kölyökkutyát eleinte kb. 2 óránként ki kell vinni, napi 8-10-szer. Így is sok baleset lesz bent.

Amikor nem vagy otthon, akkor a lakásban olyan helyen kell hagyni, ahol könnyen takarítható a padló, tehát pl. nincs szőnyeg. Mielőtt elmész otthonról, kivinni, és amint hazaértél, rögtön kivinni.

Más megoldás nincs.

2017. dec. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Alomba egy golden retriever? Azt mégis milyen nagy almot tervezel a házba? Egy homokozót? Vagy úgy gondolod elég neki a macskaalom? A kutyák különben is valamire rá szeretnek pisilni, mondjuk fűre vagy ha kan akkor fára. De semmiképpen sem homokba vagy alomba... nem értem egyesek hogy gondolják a kutya alomra dolgot.
2017. dec. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!