Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutya sír séta közben?

Kölyökkutya sír séta közben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 13hetes menhelyi kutyám. (Oltásai megvannak) már mondhatni szeret sétálni, sokat viszem futtatóba, és már elég sokat volt lent. De ha olyan helyre visszük, ahol még kevésszer volt, elkezd nyüszíteni, és legutóbb annyira húzott a házunk fele , hogy elkezdett köhécselni a nyakkörvtől.. Pórázhoz nyakkörvhöz hozzá lett szoktatva. Ilyenkor mit csináljak? Leül, nyüszít, húz visszafele. Csalogattam jutifalattal, akkor odajött, megette elkezdett futni (ameddig engedte a póráz) utána irányt váltott, arra is futott, aztán leült. Nem nagyon látszik rajta, hogy félne, mivel felkunkorította a farkát. (Az első pár séta alkalmával nem mentünk el messzire, csak egy pár percre , és akkor bizonytalan volt, behúzta a farkát, látszott hogy fél.) de most nem tűnik bizonytalannak. És ma ugyan ezt csinálta, pedig ahova ma mentünk, már volt többször. Ha anyával megyünk így 3an, nem nyüszít annyira, és hajlandó jönni. Pedig nem anya a falkavezér, én szoktam szabályokat szabni, én nevelem, én vagyok a következetesebb, és én foglalkozok vele. Anya csak gügyög hozzá..
2018. jan. 9. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Szegénykém, milyen cuki.
2018. jan. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Lehet érez vmi szagot.


Nálam a kölyök nem csinálta,de ismerős tacsija igen. De az öreg annyira hozzá szoktatta a tacskót,hogy sokszor látom ölben van a kutya,már többször azt hittem,hogy baja van. Mondja nem akart x irányba menni leült és nem ment tovább (két éves a kutya) Szépen megerősítette a kutyában azt,hogy ja arra nem szeretnél menni akkor vissza fele megyünk vagy ja leülsz akkor viszlek.


Ha nálam bizonytalan volt a kölyök akkor egy kis noszogatásra,de elértem,hogy jöjjön.

Meg kell szoknia a kutyának,hogy veled megy és nincs sztrájk. Gyorsan te is úgy fogsz járni mint a tacskós bácsi,hogy felnőtt kutyája megtorpan és cipelheti a fél városon.

2018. jan. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Agorafóbiássá kezd válni.

Amúgy nem tudom ezt hogyan hívják, a szomszédom kutyusa is pont ilyen volt. Mindig csak az utca végéig tudott elmenni vele, tovább nem volt hajlandó menni. Aztán most ott tartanak, hogy a lépcsőházból sem mert kilépni a kutyus. Hogy miért, azt nem lehet tudni, semmi nem történt vele odakint, állatorvos szerint nem külső behatás, hanem valamilyen mentális probléma.

2018. jan. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Nincs hozzászokva az idegen helyekhez, a megszokott helyen érzi biztonságban magát. Nagyon fiatal, ezért kell szocializálni ebben a korban, hogy ne rögzüljön ez a viselkedés felnőttkorban! Hordani idegen, forgalmas helyekre, idegen emberek, állatok közé. Ne csak egy helyre hordd, s ne törődj a hisztivel, határozottan vidd melletted akkor is makacskodik, jutalmazd ha sétál jutalomfalattal. Nincs semmi fóbiája, annyi a baja, hogy mivel még nagyrészt ismeretlen neki a világ, fél, mint egy kisgyerek! Kutyaovin nem gondolkodtatok?
2018. jan. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Agorafóbiás egy kölyökkutya?????

Ne firkáljunk már hülyeséget!!!!

2018. jan. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!